Eşine Son 12 Lirasını Verdi Ve Intihar Etti

Bu konuyu okuyanlar

Türkiye'de yaşanan büyük ekonomik kriz ve işsizlik derinleşirken vatandaşlardan üzücü haberler gelmeye devam ediyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir işçi borçlarından dolayı intihar ederek hayatına son verdi.

Üç çocuk babası Fedai Kuşçu, İŞKUR üzerinden bir devlet okulunda geçici olarak asgari ücret ile çalışıyordu. Koronavirüse yakalanan Kuşçu, bu süre içinde çalışamadığı için ücretini alamadı. Bakkala ve çevreye borçlarını ödemekte zorlanan Kuşçu, pazar günü eşine cebindeki 12 lirayı verdi ve “Allahaısmarladık” dedikten sonra evin balkonundan kendini boşluğa bıraktı.

Basına yansıyan habere göre, adli tıp kurumuna kaldırılan Kuşçu'nun cenazesi bir gün sonra memleketi Edirne’nin Enez ilçesine gönderildi.

Uzun süredir işsizlik çeken Kuşçu'nun arkadaşları “Hayat dolu bir arkadaş idi. Uzun süre işsiz kaldı. Son olarak bir okulda geçici olarak çalışmaya başladı. Ama aldığı ücret yetmeyince çevresine çok borç yaptığını biliyoruz. Bu pandemi döneminde daha da zor günler geçirdi" diye bilgi verdi.

intihar-.jpg

Özel başlık
Fatih Kerim 𐱅𐰇𐰼𐰰
Ben 20 yaşındayım ama ben bile bıktım artık. 20 yıl daha sabredecek halim yok gibi. Yani 40 yaşıma kadar dayanamayacağım galiba. Bir kaç zamandan beri az gülerim ve duygusuz bakarım hep. Ekonomi sıkıntılı zaten. Dolar falan yükseliyor ve de her şey pahalılaşıyor. Bir de korona virüs yüzünden daha kötü oldu her şey.
Ama ben yine de pes etmem ve hep iyi düşünmeye çalışırım. Sabırlı olmak lazım. Kötü olan sorunu çözmeli ve kafaya aşırı takmamalıyız. İntihar falan asla çözüm değil.

Dontachi

Öğrenci
Özel başlık
Uchiha
Türkiye'de yaşanan büyük ekonomik kriz ve işsizlik derinleşirken vatandaşlardan üzücü haberler gelmeye devam ediyor.

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir işçi borçlarından dolayı intihar ederek hayatına son verdi.

Üç çocuk babası Fedai Kuşçu, İŞKUR üzerinden bir devlet okulunda geçici olarak asgari ücret ile çalışıyordu. Koronavirüse yakalanan Kuşçu, bu süre içinde çalışamadığı için ücretini alamadı. Bakkala ve çevreye borçlarını ödemekte zorlanan Kuşçu, pazar günü eşine cebindeki 12 lirayı verdi ve “Allahaısmarladık” dedikten sonra evin balkonundan kendini boşluğa bıraktı.

Basına yansıyan habere göre, adli tıp kurumuna kaldırılan Kuşçu'nun cenazesi bir gün sonra memleketi Edirne’nin Enez ilçesine gönderildi.

Uzun süredir işsizlik çeken Kuşçu'nun arkadaşları “Hayat dolu bir arkadaş idi. Uzun süre işsiz kaldı. Son olarak bir okulda geçici olarak çalışmaya başladı. Ama aldığı ücret yetmeyince çevresine çok borç yaptığını biliyoruz. Bu pandemi döneminde daha da zor günler geçirdi" diye bilgi verdi.

intihar-.jpg

Böyle bir haber daha vardı. Eşi pazar yapalım diyor adam da parası olmadığı için intihar ediyor cebinde de 1 lira çıkıyor. Bu ve bu gibi haberler gerçekten çok üzücü Türkiye'de yaşamak zor hale geldi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeğen şimdi iş var da beğenmiyorlar.
Güzel ironiydi.

Berk

アニメ
İçerik Ekibi
Özel başlık
qwe
Açıkçası ben de bu aralar pek iyi değilim. Gülmüyorum, hiç bir şey komik gelmiyor. Sürekli bir huzursuzluk var. Kötü hissediyorum. Sürekli bilgisayar başındayım, sadece yemek için ayağa kalkıyorum. Dışarı çıkamıyorum. Kafayı yemek üzereyim. Anksiyete bozukluluğu oluştu. Ama her şeye rağmen hayat güzel, hayatımız intihar edecek kadar değersiz değil. Umuyorum ki bu günleri de atlatacağız.

atkaksoy501

Artık gülümsemeye hali kalmadı...
Yönetici
Moderatör
Özel başlık
Çokbilmiş
Hepimiz evde kalmaktan vs. sıkıntılı günler yaşıyoruz evet. Ancak intihar çözüm değil. Her çöküşün bir çıkışı olur. Ne o öyle "ben de intihar edeyim" mesajları falan? Devamı halinde konuyu kilitlemek durumunda kalacağım.

TeknoLocks

Asistan
Özel başlık
iştegeldikgidiyoruz
o kadar şey yazıp yazıp geri sildim; teşekkürler en güzel ,en özgür ,en zengin ülkem..

mertbaba41

Doçent
Açıkçası ben de bu aralar pek iyi değilim. Gülmüyorum, hiç bir şey komik gelmiyor. Sürekli bir huzursuzluk var. Kötü hissediyorum. Sürekli bilgisayar başındayım, sadece yemek için ayağa kalkıyorum. Dışarı çıkamıyorum. Kafayı yemek üzereyim. Anksiyete bozukluluğu oluştu. Ama her şeye rağmen hayat güzel, hayatımız intihar edecek kadar değersiz değil. Umuyorum ki bu günleri de atlatacağız.
bende gülemiyorum
az önce ceza saatlerinde dışarı çıkan bir kağıtçı videosu gördüm
ağlıyordu polise "Abi lütfen ceza kesme ben nasıl yaşarım diye"
ama hayat devam ediyor
elimizdekine şükrediyorum
bunlarında 10 yıl içinde değişeceğine inanıp inancımı yüksek tutuyorum
keder keder nereye kadar...

Fakehero

Why so serious ?
Yönetici
Moderatör
Özel başlık
English Teacher
Bazen sabretmek gerekir. Emin olun üniversite zamanımda yani yaklaşık bundan 6-7 yıl öncesine kadar her şey daha iyiydi. Yine aynı kişiler vardı. Gençler mutluydu çünkü dolar/euro kuru bu kadar fazla değildi. Elbet her şey eskisi gibi olacak ama bu pandemi bitmeden olmayacak. Yaklaşık 2-3 yıl kadar daha sabretmemiz gerekebilir.

SDN Son Haberler

Son mesajlar