Eşime 512 GB'lık iPhone 12 Pro Aldım! iPhone 12 Pro Kutudan Çıkıyor!

Bu konuyu okuyanlar

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744
Gerçekten de izledim videoyu. O kadar boş geliyor ki. Ha 11 Ha 12. İnsanları tüketmeye sevk etmek için janjanlı sunumlar yapıyorlar ve cebimizdeki parayı alıyorlar. İşin özü bu.

Reaksiyon puanı
6,381
Gerçekten de izledim videoyu. O kadar boş geliyor ki. Ha 11 Ha 12. İnsanları tüketmeye sevk etmek için janjanlı sunumlar yapıyorlar ve cebimizdeki parayı alıyorlar. İşin özü bu.
Sadece paketlemeye bakıp içinde deneyim ve donanım olarak ne değiştiğini öğrenme zahmeti göstermeden, Türk halkı olarak hala bilmediğimiz konularda şöyle böyle diye yorum yapabiliyoruz.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744
Sadece paketlemeye bakıp içinde deneyim ve donanım olarak ne değiştiğini öğrenme zahmeti göstermeden, Türk halkı olarak hala bilmediğimiz konularda şöyle böyle diye yorum yapabiliyoruz.
içinde pek çok şey değişmiştir. ekranı güzelleşmiştir. Kamerası gelişmiştir. Sorun o değil.
Sorun 1 sene evvel iphone 11 almışken şimdi iphone 12 ye sahip olma arzusu.

Reaksiyon puanı
6,381
içinde pek çok şey değişmiştir. ekranı güzelleşmiştir. Kamerası gelişmiştir. Sorun o değil.
Sorun 1 sene evvel iphone 11 almışken şimdi iphone 12 ye sahip olma arzusu.
İnsnaların sahip olma arzusu varsa firma ne yapsın?

Janjanlı kutu yapıyorlar ve bizim paramızı alıyorlar demişsiniz. Yav firma adaptörü çıkarttı, insanlar yine de aldı. Peki burada firmanın suçu ne?

Nefsine yenik düşüp alan insanlara toz konduramıyorsunuz da bir suçu olmamasına rağmen firmaya saçma sapan bir eleştiri yapabiliyorsunuz?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744

Janjanlı kutu yapıyorlar ve bizim paramızı alıyorlar demişsiniz. Yav firma adaptörü çıkarttı, insanlar yine de aldı. Peki burada firmanın suçu ne?

Nefsine yenik düşüp alan insanlara toz konduramıyorsunuz da bir suçu olmamasına rağmen firmaya saçma sapan bir eleştiri yapabiliyorsunuz?
Firmaya eleştiri yapmıyorum. Firma bu kapitalist sistem içinde oyunu son derece doğru oynuyor. Takdir edilecek bir davranış.
Benim eleştirdiğim firmaların bu oyununa gelen insanlar. Çok paranız var ise her çıkan ürünün son modelini en pahalısını alabilirsiniz. Ama zar zor geçinirken senede bir telefon yenileyenlere de iki çift lafımız olması doğal.

Eleştirinin saçma sapan olması ise göreceli bir kuram.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Firmaya eleştiri yapmıyorum. Firma bu kapitalist sistem içinde oyunu son derece doğru oynuyor. Takdir edilecek bir davranış.
Benim eleştirdiğim firmaların bu oyununa gelen insanlar. Çok paranız var ise her çıkan ürünün son modelini en pahalısını alabilirsiniz. Ama zar zor geçinirken senede bir telefon yenileyenlere de iki çift lafımız olması doğal.

Eleştirinin saçma sapan olması ise göreceli bir kuram.
Zar zor geçinin adam 15.000 tl'lik telefon alamaz zaten. Poposuyla mı ödeyecek taksitlerini? Üstelik o telefonlara sadece 3 ay taksit yapılıyor.
Adamın parası var ve alıyor. İsterse kıvırıp bir yerine saklar, para ona ait.

Bizim üzerine daha fazla vergi eklememiz lazım ki, alamasın. 1 milyon kişi Ayfon aldığında 1.5 Milyar lisamız Amerikaya gidiyor. Zam Zam Zam. Bunun çaresi bu.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744
Zar zor geçinin adam 15.000 tl'lik telefon alamaz zaten. Poposuyla mı ödeyecek taksitlerini? Üstelik o telefonlara sadece 3 ay taksit yapılıyor.
Adamın parası var ve alıyor. İsterse kıvırıp bir yerine saklar, para ona ait.

Bizim üzerine daha fazla vergi eklememiz lazım ki, alamasın. 1 milyon kişi Ayfon aldığında 1.5 Milyar lisamız Amerikaya gidiyor. Zam Zam Zam. Bunun çaresi bu.
cep telefonu operatörleri ya da bankadan kredi çekmek sureti ile alınabiliyor. Ve alanlar da var.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
cep telefonu operatörleri ya da bankadan kredi çekmek sureti ile alınabiliyor. Ve alanlar da var.
Bak bi cep telefonu operatörleri kaç taksit yapıyorlar. 3 taksit, fazla yok. Üstelik fiyatı da artıyor. Piyasada 15.000 tl'yse, Operatörlerde 18.000 Tl oluveriyor.

Reaksiyon puanı
6,381
Böyle dersiniz sonra sosyal medyada orada burada ekonomi çok kötü deyip ağlarsınız.

Daha ucuzlamasını dileyip bir çok kişinin elinde ve evinde, PS5, XBOX, İPhone olmasını dilemek yerine, alım gücünün artmasını dilemek yerine, daha fazla olsun kimse alamasın demek saçmalıktan, zırvalıktan başka bir şey değil diye düşünüyorum.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,744
Bak bi cep telefonu operatörleri kaç taksit yapıyorlar. 3 taksit, fazla yok. Üstelik fiyatı da artıyor. Piyasada 15.000 tl'yse, Operatörlerde 18.000 Tl oluveriyor.

anlamıyorum siz neden hala bunu benimle tartışıyorsunuz ki. Siz eğer her sene telefon değiştirmeyi haklı görüyorsanız değiştirirsiniz. Benim neyi söylediğim açık ve net. Ben bunun müsriflik olduğunu söylüyorum. İş ortamımda bile 7-8 bin TL maaş alıp bu şekilde telefon aldığını bildiğim insanlar var. Kredi kullanarak yani.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Ekonominin düzelmesi için her zaman daha çok vergi, daha da çok vergi, çok daha çok vergi, derekir. Mal ucuz olduğu sürece tüm kaynaklar dışarı kaçar.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Müşrifliği iyi söz değil, daha çok vergi önler. Kim takar senin iyi niyetini. Baskı gerekir.

Reaksiyon puanı
6,381
Ekonominin düzelmesi için her zaman daha çok vergi, daha da çok vergi, çok daha çok vergi, derekir. Mal ucuz olduğu sürece tüm kaynaklar dışarı kaçar.
Ama neden herkesin ulaşabileceği bir şey olmasını istemiyorsunuz?

Daha fazla vergi olsun, daha pahalılaşsın demek neden?

İnsanlar hiç bir şey alamadıkça, her şeyin fiyatı arttıkça, insanlar alamadıkça vergilerin ne anlamı kalacak?

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720

Bu şey gibi,Electronic Arts FIFA 21'i 500 tl yaparak insanları sömürülmeye teşvik ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ama neden herkesin ulaşabileceği bir şey olmasını istemiyorsunuz?

Daha fazla vergi olsun, daha pahalılaşsın demek neden?

İnsanlar hiç bir şey alamadıkça, her şeyin fiyatı arttıkça, insanlar alamadıkça vergilerin ne anlamı kalacak?
Sıkıntı vergiler değil,vergilerin halka yansıtılmaması.Hizmet kalitesinin değişmemesi.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Ayfon ek vergilerle 60.000 TL olursa, daha az kişi tarafından alınır ve daha az döviz kaybederiz. Gitsinler Oppo falan alsınlar daha ucuza. Ucuz ürün dışarıya daha az döviz çıkışı anlamına gelir. Veya her 5 senede bir yenilesinler, israf olmasın.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
Ayfon ek vergilerle 60.000 TL olursa, daha az kişi tarafından alınır ve daha az döviz kaybederiz. Gitsinler Oppo falan alsınlar daha ucuza. Ucuz ürün dışarıya daha az döviz çıkışı anlamına gelir. Veya her 5 senede bir yenilesinler, israf olmasın.
Abi rahatlık bir yerine mi batıyor?

Lafa gelince oyunlar çok pahalı olur.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
Evinde 5 tane ayfonun varsa, aynı anda kaç tanesini kullanacaksın?

Rahatlığın aşırısı israf demek oluyor.

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
O evdeki 5 iPhone annemin,babamın,kardelimin,benim ve tanıdığımun olabilir.
Belki de koleksiyon yapıyorum?Seni alakadar etmez.Ekmek 500 tl olsun asgari üvret 5 kruş olsun bu kafayla.

Reaksiyon puanı
6,381

Rahatlığın aşırısı israf demek oluyor.
İsraf ve rahatlık ayrı şeyler. İsterse 1000 tane alır ve kullanır, buna karışamazsınız.

O aldığı 1000 tane İPhone, 1000 tane aldığı için israf olmadı hiç bir zaman. Sizin zihniyetinizle araba bile en az, en kötü model 1.000.000 olsun o zaman

Optikiyaza

Müdavim
Reaksiyon puanı
720
İsraf ve rahatlık ayrı şeyler. İsterse 1000 tane alır ve kullanır, buna karışamazsınız.

O aldığı 1000 tane İPhone, 1000 tane aldığı için israf olmadı hiç bir zaman. Sizin zihniyetinizle araba bile en az, en kötü model 1.000.000 olsun o zaman
Bunu diyen kişi klavye arayışına girer:
BU NE YA SS APEX PRO OLMUŞ 2K
Foruma girer:
iPhone 60k olsun.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,711
İhtiyacınız olmayan her şey israf. Ayfon'nun halâ sağlamsa yenisini almak israf. Daha hesaplısı varken gidip en pahalısını almak israf. Karnın tokken bir Hamburger daha yemeye kalkmak israf.

Bu kadar israfkâr olmayın.
Siz kendinize hakim olamıyorsanız, o halde devlet vergileri iyice çıkartsın ve bu israfın önüne geçsin. Tabii yasal olarak ta yasaklayabilir, ama bu etik olmaz.