Esad: Suriye ile Türkiye halkları arasında düşmanlık yok

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye ile Suriye halkları arasında düşmanlık bulunmadığını söyledi.
Esad, yarın Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılacak kritik Suriye zirvesi öncesi Rus devlet televizyonu Rossiya 24'e açıklamalarda bulundu.
Suriye'nin Türk halkına karşı herhangi bir düşmanca eylem gerçekleştirmediğini savunan Esad, "Suriye, Türk halkına karşı büyük veya küçük hangi düşmanca eylemi gerçekleştirdi? Böyle bir şey yok. Suriye-Türkiye evlilikleri, aileleri var, hayati öneme sahip ortak çıkarlar var. Kültürlerin birbirleriyle iç içe olması geçmişe dayanıyor, bu nedenle Türk halkıyla bizim aramızda ciddi görüş ayrılıkları olması mantıklı değil" dedi.
Esad, "Tabii ki Türklerden bahsederken kardeş halk gibi bahsediyoruz. Şimdi Türk halkına soruyorum; Suriye'yle sorununuz ne? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var?" diye ekledi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Tam haberini bulmuşun hee. Yapan sitede Sputnik. Aşırı milliyetçi RUS haber sitesi.
Yarın ki görüşme öncesi tohumlarını atıyor senin gibilerin zihnine. Sende inanıyon ve paylaşıyon şöyle adamları. Yarın anlaşma olmazsa bakın Esad çok ılımlı Rusya çok ılımlı hep işi Erdoğan bozuyor demezlerse Türkiye karıştırıyor demezlerse bak görr. Muhalefette çıkacak bakın Esad iyi çocuk gidip barışalım hemen Suriye'den çekilelim diye gazlamalara en olmadı kavga dövüşe körükleyip milleti ayrıştırıp sokaklara dökmeye devam edecek.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Esad, "Tabii ki Türklerden bahsederken kardeş halk gibi bahsediyoruz. Şimdi Türk halkına soruyorum; Suriye'yle sorununuz ne? Uğruna Türk vatandaşlarının ölmek zorunda olduğu ne gibi bir sorun var?" diye ekledi.
27 Şubat'ta bir günde şehit olan 33 Mehmetçiğimizi kim bu hayattan kopardı peki? Bunu yapandan kardeş mi olur? O güne kadar Mehmetçiğimiz Esad rejimine karşı doğrudan bir kurşun mu sıkmış? Biz neyin mücadelesini yapıyoruz?

Milli Savunma Bakanlığı durmadan açıklama yapıyor: şu kadar uçak, helikopter, iha, tank, top-obüs, füze sistemi, askeri araç, mühimmat deposu (ve adını sayamadığım daha pek çok) rejim unsuru etkisiz hale getirildi diye. Bu hangi kafayı yaşıyor da böyle saçma sapan bir soru sorabiliyor? Şu paylaşılan yazının haber değeri bile yok!

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Tamamen siyasal, tamamen kurgu planlı bir haber.
İçerikte; Türk halkı ile sorun yok ile başlıyor, CB ile olası sorunlarından bahsediliyor, finaldede Türklere cb sorgulanmalı fikri veriliyor. Soruyoruz " Türkler bizle sorununuz ne ?". Doğal olarak balıktan balığa yem değişir. Adamlar atacağı yemi biliyor ki, attığı yem de tam istediği kitleyi tutturmuş.

Sardukar;
Bu herif kendiyle örtüşmeyen herkesi bombalayarak bize gönderdi. Suriyeliler geldi. Gelince geldiler dedin, maaş verdi devlet maaş verdi dedin. Şimdi gelmesinler diye orada güvenli bölge oluşturuluyor. Sanki savaştaymış izlenimi veriyorsun. Oluşturmasa gene 4 milyon kişi gelecek ülkene gene ağlıcan. Çok rezil adamsın. Bu olanları görmüyorsun eyvallah da ABD'nin PKK'ya verdiği silah depolarını da mı görmedin. Yiğit dğeilsin lafın gelişi dicem;
Yiğidim seni tanımak isterim. İzmirdeysen görüşelim bir.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Tamamen siyasal, tamamen kurgu planlı bir haber.
İçerikte; Türk halkı ile sorun yok ile başlıyor, CB ile olası sorunlarından bahsediliyor, finaldede Türklere cb sorgulanmalı fikri veriliyor. Soruyoruz " Türkler bizle sorununuz ne ?". Doğal olarak balıktan balığa yem değişir. Adamlar atacağı yemi biliyor ki, attığı yem de tam istediği kitleyi tutturmuş.

Sardukar;
Bu herif kendiyle örtüşmeyen herkesi bombalayarak bize gönderdi. Suriyeliler geldi. Gelince geldiler dedin, maaş verdi devlet maaş verdi dedin. Şimdi gelmesinler diye orada güvenli bölge oluşturuluyor. Sanki savaştaymış izlenimi veriyorsun. Oluşturmasa gene 4 milyon kişi gelecek ülkene gene ağlıcan. Çok rezil adamsın. Bu olanları görmüyorsun eyvallah da ABD'nin PKK'ya verdiği silah depolarını da mı görmedin. Yiğit dğeilsin lafın gelişi dicem;
Yiğidim seni tanımak isterim. İzmirdeysen görüşelim bir.
Bana ne yazıyorsun ben haberi paylaştım adama.bak
Bize ne Esad'dan Suriye'den. ABD'nin ipiyle kuyuya indik öso gibi unsurlara destek verdik yanlış yaptık, şu an idlib cihatçı kaynıyor Esad idlibi temizlemekte haklıdır

fikrim değişmedi savaşa hayır barışa evet

Daha fazla şehit vermeyelim şehitler tepesi boş kalsın

Ha yigido İzmir'de değilim gelirsem çayını içerim kuşkun olmasın ??

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Cümlelerin banane esaddan, sonra esad haklıdır karışmayalım. Yahu karışmak isteyen kim ? Esed tertemiz pkk ile iş birliği yaparken de haklı mı buluyorsun adamı ? Abd pkk'ya silah verirken ? Abd'nin ipiyle kuyuya indiğimizi nereden biliyorsun ? Hala daha savaştayız diyorsun da feth mi ettik biz suriyeyi ?Seferberlik çıktı da beni mi unuttular ?

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Seninle bir sorunumuz yok Esed bey bizim Reis'in senle sorunu var Reisimize bulaşmayacaktın Reisimiz seni devirmek için elinden geleni yaptı işid elemanlarını bile türkiye de eğitti silah verdi ama gene devrilmedin Tabi arkanda kapı gibi Putin var

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
suriye ile türkiye düşman değildir olmamalıdır

savaşa karşı barış için bir an önce esad ile diyalog kurulmalı