Ertan Sinan Şahin Online Fizik Dersleri (Ücretli) Yorumlarım

Bu konuyu okuyanlar

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Almayı düşünen arkadaşlar için internette yeterli ve gerekli kullanıcı yorumunun olmadığını görüp bu konuyu açma gereği hissettim.

Öncelikle bize dersleri anlatan sevgili hocamız Ertan Hocayı biraz tanıyalım.

''Nazilli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde okudu. 2006 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği’ni kazandı. 2008 yılında ODTÜ Fizik Bölümü’ne geçti. 2015’te bir yıl Amerika’da Umass Lowell’da fizik bölümünde asistanlık yaptı. 2016’da ODTÜ Fizik Bölümü’nde genel görelilik ve kütle çekim teorileri üzerine yüksek lisans yaptı. YouTube’da ve ertansinansahin.com sitesinde üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için online fizik dersleri hazırlıyor. Yıllarca üniversite sınavına hazırlanan öğrencilere özel dersler verdi.''

(kaynak: Ertan Sinan Şahin - Yazar - universkop.com)

Şimdi de sistemi tanıyalım.

Sistem şu şekilde işliyor.TYT ve AYT konuları güncel bir şekilde sitede yer alıyor siz hangi konuya çalışmak isterseniz ona çalışıyorsunuz.İsterseniz Ertan Hocanın hazırladığı TYT ve AYT derslerini beraber götürebileceğiniz bir programda var.

Dersleri ise ister paketler halinde, isterseniz tek dersler şeklinde satın alabiliyorsunuz.Benim tavsiyem paketleri alacak olanların ya dönem başlarında ya da sınava hazırlandığı eğitim öğretim yılının 2.döneminin başında alması.Öteki türlü tecrübeyle sahiptir ki olmuyor.Nedeni ise fizik dersinin kısmen zor ve çalışmanın uzun sürdüğü bir ders.Dersler sırasında Ertan Hocanın da dediği gibi olay konu bitti diyerek atlayarak gitmek değil bir konuyu diğerine temel olacak şekilde anlayarak ve öğrenek çalışmak.Derslerin içeriğinden bahsederken anlatacağım zaten bu durum bu sistemin işleyiş mantığına da ters.Tavsiyem sınava yaklaşan zamanlarda anlamadığınızı düşündüğünüz konuları tek dersler şeklinde alıp kullanmanız.

Derslerin içeriği ve işleyişi ise şöyle:

Ertan Hoca dersleri kesinlikle formüle dayalı ve ezberci şekilde anlatmıyor.Dersin genel akışında konunun mantığını kavradıktan sonra ihtiyaçlar dahilinde formülü sonradan oluşturuyoruz.Kolay yöntemleriyle ve olabildiğince formülsüz şekilde soru çözmeye alıştıran bir şekilde ders anlatıyor.Zaten sitesinde örnek dersleri mevcut.Oraya göz atmanız için linki zaten vereceiğm.Derslerin işleyişi ise şöyle dersler ve onları satın aldığımızda indirimle alabildiğimiz fasikülleri beraber kulanıyoruz.Ekranda ders önünüzde ilgili konuyu içeren fasikülle paralel bir şekilde konuyu çalışıyoruz ve dersi bitiriyoruz.Dersle ilgili anlamadığınız kısımları ise dersin altındaki tartışma kısmına yazdığınızda hocalar tarafından detaylı bir şekilde cevaplanıyor.Bence gayet güzel.Almanızı öneririm.

Daha detaylı bilgi için internet sitelerinden sistemlerine göz atabilir ve örnek dersleri dinleyerek karar verebilirsiniz.