Error Creating texture

Bu konuyu okuyanlar

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
kullandığımız 3d render programında render alırken aldımız eror şu şekilde;

error creating texture error code gpu aygıt örneği askıya alınmış. uygun eylemi belirlemek için getdeviceremovedreason komutunu kullanın

texture type : 90

nedir nedendir acaba arkadaşlar ?

uguryasul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, Bendede ekteki resimdeki şekilde hata veriyor ne yaptıysam düzeltemedim. 3 boyutlu bir programda render alırken veriyor bu hatayı.

Ekli dosyalar

• hata res.png
    hata res.png
    4.5 KB · Görüntüleme: 1,352

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Merhabalar, Bendede ekteki resimdeki şekilde hata veriyor ne yaptıysam düzeltemedim. 3 boyutlu bir programda render alırken veriyor bu hatayı.
Ekran kartı driverları güncel mi kontrol edin. Güncel değil ise güncelleyin. Sorun devam ederse kullandığınız programı silip tekrar deneyin.

uguryasul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartım ve PC özelliklerim gayet iyi ve güncel. Programı 3 defa silip tekrar kurdum aynı hatayı almaktayım.
2 Senedir sorunsuzca kullandığım program 1 haftadır uğraşlarıma rahmen bu hatayı düzeltemedim.
bazı araştırmalarıma göre buna benzer hatayı başkaları oyunlarda yaşamakta çözümü varsa çok memnun olurum..

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Ekran kartım ve PC özelliklerim gayet iyi ve güncel. Programı 3 defa silip tekrar kurdum aynı hatayı almaktayım.
2 Senedir sorunsuzca kullandığım program 1 haftadır uğraşlarıma rahmen bu hatayı düzeltemedim.
bazı araştırmalarıma göre buna benzer hatayı başkaları oyunlarda yaşamakta çözümü varsa çok memnun olurum..
Peki bu sorun nasıl başladı? Programa güncelleme geldi ve ondan sonra mı başladı?

uguryasul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Peki bu sorun nasıl başladı? Programa güncelleme geldi ve ondan sonra mı başladı?

Güncelleme gelmedi programa, hiç bir fikrim yok nasıl olduguna dair her zaman aldığım ayarlarla render alınca bu hatayı verince şaşırdım. Programı satın aldığım birimle iletişime geçtiğimde ise pc de bir sıkıntı oldugunu söylediler. ama nasıl bir sıkıntı olabilirki onu anlamış değilim :/

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,629
Güncelleme gelmedi programa, hiç bir fikrim yok nasıl olduguna dair her zaman aldığım ayarlarla render alınca bu hatayı verince şaşırdım. Programı satın aldığım birimle iletişime geçtiğimde ise pc de bir sıkıntı oldugunu söylediler. ama nasıl bir sıkıntı olabilirki onu anlamış değilim :/
Bilgisayarı Malwarebytes ile taratmayı dene.

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ben sorunu çözmüştüm ve açıkcası kendim çözdüğüm için sorumsuzluk ile buraya kaydetmeyi unutmuşum
Ekran kartı için sitesinde sürü dışında birde uygulaması oluyor onu indirdim kendi güncellemelerini kendi takip ediyor. Bu uygulamadan güncelledim kendince program ve oyunlara göre göre ayarlarını güncellemelerini yapıyor. Onun dışında bilgisayarın sürücülerini kontrol ettim uyarı varsa sağ tık onar yaptım. Ha bu arada eski sürücüyü kaldırmış olabilirim ekran kartı için. Sorun çözülmüştü olmazsa yine haberleşelim biraz daha havızalarımı zorlayım
Buradan shiftdelete yetkililerine sesleniyorum bizler içinde incelemeler yapın iş hayatıda bilgisayar kullanıyor

Büyük ihtimal program lumion dır en çok sorun çıkartan.

CanArt3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Program Lumion. Aynı hata bende de veriyor. Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Üstelik bende de texture 90 dan dolayı diyor. 27den de diyor neyse artık o. Ulan cumaya render alıp final paftama koymam lazım. Yeniden yükleyemem de o zamana kadar.

---- Mesajlar birleştirildi ----

kullandığımız 3d render programında render alırken aldımız eror şu şekilde;

error creating texture error code gpu aygıt örneği askıya alınmış. uygun eylemi belirlemek için getdeviceremovedreason komutunu kullanın

texture type : 90

nedir nedendir acaba arkadaşlar ?

Bulabildin mi çözümü ?

Son düzenleme:

Panban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Çözümünü bulduk hocam ekran kartı için sitesinden uygulaması var onu indirdik kendi güncellemelerini ayarlarını yaptı. Bilgisayarıda bi kapattık açtık derken sorun çözülmüştü. Aslında çok bağ kuramadık sorunla ama bunları yapıp biraz ayarları kurcalayınca sorun çözülmüştü denediğimizde. Ayrıyetten kaplamalarıda bu işlemleri yaptıktan sonra yeniden birdaha yap uzun sürmez. Çözülmesi lazım.

Ek: sorunun kaynaklanma nedeni o kaplamaları ekran kartı işleyemiyor o yüzden. Belki farklı bir kaplamada yapalirsin bir iki ton farklı :))

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Program Lumion. Aynı hata bende de veriyor. Neden olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Üstelik bende de texture 90 dan dolayı diyor. 27den de diyor neyse artık o. Ulan cumaya render alıp final paftama koymam lazım. Yeniden yükleyemem de o zamana kadar.

Bi dener misiniz?

CanArt3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çözdüm olayı.

1 - Windows start tuşuna basın ve regedit yazın search'e
2-HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/ControlSet001/Control/GraphicsDrivers 'da TdrDelay diye bir değer olması lazım. Eğer yoksa ki muhtemelen yoktur, "Yeni" den DWORD (32-bit) açıp TdrDelay olarak adlandırın.
3- TdrDelay'e çift tıklayın ve Ondalık kutucuğunu işaretleyerek, boşluğa 20 yazın, böylece grafik kartı geri dönüş yapana kadar 20 saniye bekleyecektir Windows. Eğer olmuyorsa bu 20'yi daha da arttırabilirsiniz.
4-Son olarak regedit i kapatıp, Windows u yeniden başlatın.