err12 graphic device crashed hatası

Balefrostedd

Öğrenci
14 Kasım 2020
1
0
1
25
Öncelikle forum ahalisine selamlar,daha yeni üye oldum.Hemen sorunuma geçiyorum.Dün gece Monster Hunter:World oynarken bir anda oyun crash verdi.err12 graphic device crashed hatası.Yarın bakarım diyip takmadım.Bu sabah Genshin Impact adlı oyuna girmeye çalıştım ama oyun opening sıralarında hata vermeden kapanıyor.Monster Hunter da ise oyun açılmadan kapanıyor ve dediğim hatayı veriyor.Apex Legends te denedimi,lobiye gireceği sırada Apex'te de hata yiyorum onda ise dxgı error device removed hatası veriyor.Ekran katı fiziksel olarak çıkmış veya driver sorunlu olabilir yazıyor.5-6 saattir internette her dilden onlarca yüzlerce forum sitesinde gezdim fakat hala çözümü bulamadım.Bilgisayarı alalı 2 hafta olmadı henüz.Ekran kartım RTX 2060 OC işlemci Ryzen 5 3500X,10 gündür hiç bir sorun olmadan oyunları oynuyordum.MSI afterburner ile de takip ediyordum sorun yoktu ama şimdi hiç bir oyunu açamıyorum hepsinde ayrı ayrı ama aynı hatayı alıyorum.Öncelikle denediğim çözüm yollarını yazayım;

1.Ekran kartını DDU ile temiz silip yükledim.
2.Forumlarda dolaşan regedit yöntemini denedim.
3.Ekran kartını eski sürüme almayı denedim.
4.Bilgisayara format attım.

W10 orijinal değil daha ücretsiz deneme aşamasında.Monitör olarakta 900p destekleyen monitör kullanıyorum şimdilik ama bundan dolayı sorun olacağınıda sanmıyorum.
Ekran Görüntüsü (1).png