Siyaset Erken Seçim Olmalı Mı?

Erken seçim olsa

  • Şimdiki iktidara oy veririm

    Kullanılan: 2 15.4%
  • Başkasına oy veririm

    Kullanılan: 11 84.6%

  • Kullanılan toplam oy
    13

OzkanK.

Dekan
Cezalı
-Şuan Ordumuzun yarısı Suriyede
-Dİğer yarısı Doğu AKdeniz'de Libyada
-Kalbimiz Azerbaycan meselesinde
-Aklımız Korona salgınında iken

Seçim istemek hükümet dahada zorlamaya sıkıştırmaya çalışıp erken seçim istemek bence yanlış hareketler. Zaten erken seçim olması için hükümetin elini kolunu bağlayan bir durum ve gerekçede göremiyorum ben. Meclis çoğunluğu ellerinde. Şu durumda seçime gidip birde mecliste çoğunluğu olmayan koalisyon sistemi gelirse iyice perişan oluruz... Cumhurbaşkanı başka partili meclis çoğunluğu başka partide olursa.

Ayrıca Muhalefetin İktidar olmaya hazır olduğuna inanan var mı gerçekten ? İYİ parti daha geçenlerde bir kurultay oldu 15 kişi partiye trip atıyor toplantılara katılmıyor. CHP'de birinin dediği diğerinin dediğini tutmuyor. HDP'de 7 Vekilin vekilliği düşürülmesi tartışılıyor bir çoğu içerde flan. Kim İktidara talip muhalefetten ?


Hatta Geçen haftalarda şöyle bir yazı geldi gündeme Canan Kaftancıoğlu Atatürk tartışması olan bir toplantı vardı hani orada Erken seçim istiyormusunuz tarzı soruya verdiği cevap.
CHP'nin seçime ve iktidara hazır olmadığını söylemiş. Bir partinin İstanbul İl başkanı söylüyor bunu sıradan bir vatandaş değil...

 
Üst