Erkeğin küpe takmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Bu konuyu okuyanlar

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Sanırım bunu değerlendirirken, yaşadığımız çevreye göre değişen düşüncelere sahip oluyoruz.

Siz nasıl yorumlarsınız?

Reaksiyon puanı
48
bence yakışanı var yakışmayanı var yani sade küpeler olabilir bazı erkekler pırlanta gibi parlak küpeler takıyo bence iğrenç +(

Mr.Fastfinger

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben küpe takmayı gayet normal buluyorum.Hatta çokta yakışıyor erkeklere ;)

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Şimdi erkek yüzük takıyor, kolye takıyor, bileklik takıyor, peki yine erkek küpe takınca neden sadece kadınlar takar deniyor bunu açıklayabilecek olan var mı?

NOT: Kulak memesinin vücudun çok estetik bi kısımı olduğu için mi?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
warkortali dedi ki:
Şimdi erkek yüzük takıyor, kolye takıyor, bileklik takıyor, peki yine erkek küpe takınca neden sadece kadınlar takar deniyor bunu açıklayabilecek olan var mı?

NOT: Kulak memesinin vücudun çok estetik bi kısımı olduğu için mi?

Etek de giysinler o zaman

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Etek bir giysidir 'aksesuar' değildir ama öyle değil mi?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Aksesuar mı olması gerekiyor?

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
"Hızma da taksınlar o zaman" diye değiştiriyorum.. Var mı bir sorun :)

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Zamanla GAY olmaya doğru giden bi yürüyüş,takan kişi olmayabilir
ve takan kişi sırf devrimcilik için bir adım olarak görebilir,yada bazı kızlar beğeniyo diye,bazısı dikkat çekmek için,ama aslı böle deildir,yarın öle bi zaman gelicekki,gerek askerde,gerek hapishane de azdıkları zaman(anladın sen onu),birbirlerine kız gözüyle bakmaya başlicaklar
Bu bi kıvamda dursa,durabilse tamam,ama bunu görmemek körlerin işi,yarın bu dediğimi yapmaya başlicaklar(amerikada bu dediklerim,şuan normal bilmeyen yoktur)GAY olmanın yanlış bişey olduğunu bilmeyende yoktur,bunun için kahin olmaya gerek yok :)
Bunun yavaş yavaş çocuklarımıza ne şekilde geçiceğini bilmek içinde kahin olmaya gerek yok.
Bu yol hep böle gidiyo çünkü
Artık çocuklar birbirine pandik(parmak) atmaya başladı,yarın ne atmaya başlicaklar,bunu görmemek körlerin işi
Küçükken bi arkadaş bana atmaya kalkmıştı,hemde benim buna ne kadar sinir olduğumu bilebile,Suratını dümdüz yapmıştım,bidaha yapamadı,zaten kimsede bundan hoşlanmıyo,salağın biri başlatıyo oyunu,ondan sonra intikam peşine düşüyolar

Şimdi biride içinden geleni söylemek istiyor,ama söyleyemiyor,şöle demek istiyor,bırak GAY olsunlar,kalkmıyosa zorlama :} .... falan filan,Sen erkeksin yaa,kalkar, doktorlara başvur,Erkeklik kadar güzel bişey yok,hele Pamela Anderson dünyadayken :} :* ,hemen pes etme,bunun tedavisi var,bu sadece ufak bi hastalık niye pes ediyorsun,Güven bana başarıcaksın ;D ondan sonra bana dua ediceksin :)

tunaxer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
atalarımızda takıyormuş.ama en güzeli takmamak efendiliği bozuyor. bu devirde erkekler küpe takıyorr ama takanların durumu malum.

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
tasvip etmiyorum ama kimilerine de yakışıyor :)

Panculli

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
iğrenç iğrenç iğrenç başka bişey demiyorum

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Herşey bi kenara, nedense herkes küpe ile erkekliği bağdaştırma çabası içinde.
Ben küpe takıyorum, sağ ve sol olmak üzere 2 kulağımdada var.
Söyleyeceğim tek bir söz var;
Kulağına küpe takanın erkekliğinden değil,
Kulaktaki deliğe göre erkekliği ölçenin Erkekliğinden şüphe etmek lazım!

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Üstteki yazımın üst kısmını senin için yazmıştım

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
acı_gerçek dedi ki:
Dozunda bırakmaktan bahsetmişsinde, küpe takmayıpta, küpe takan bi delikanlıdan çok daha sulu hareketleri olan insanlarda gördüm... O yüzden küpe dediğimiz 2 ufak metal aksesuar hiçbirşekilde erkeklik için bir ölçüt olamaz.

berty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyide sanane milletin küpe takıp takmamasından. kendi işine baksa herkes olmazmı.

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
berty sen hastamısın arkadaşım?
Tüm konulara girip dikkafalılık yapiyosun?
Asıl sen bak işine...

Pesi, arkadaşa bi odaları gösterelim ;D

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Kupe bir sus degildir aksesuardir. Konunun basinda da yazdigim gibi diger aksesuarlarida kullaniyor erkekler ama Phabio onunda dedigi gibi? yine erkek kupe i kullaninca neden erkeklikle bagdastirilamaz pozisyona getiriyor ? buna hala iyi bir aciklama gelmedi ?

Bir erkege kupenin Yakisip yakismadigi neye gore nasil degerlendirilir ?

NOT: Bir aksesuardan soz ediyoruz.

Edit:
Tabi diger aksesuarlarin kullanimina gore kupe de bi delik acilmasi operasyonu soz konusu. Ama bu ne degistirir ki? erkek yine erkek tir. Amac ayni aksesuar kullanimi.

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Phabio dedi ki:
acı_gerçek dedi ki:
Dozunda bırakmaktan bahsetmişsinde, küpe takmayıpta, küpe takan bi delikanlıdan çok daha sulu hareketleri olan insanlarda gördüm... O yüzden küpe dediğimiz 2 ufak metal aksesuar hiçbirşekilde erkeklik için bir ölçüt olamaz.
Ben ondan bahsetmedimki,yine söyliyim

Zamanla GAY olmaya doğru giden bi yürüyüş,takan kişi olmayabilir
ve takan kişi sırf devrimcilik için bir adım olarak görebilir,yada bazı kızlar beğeniyo diye,bazısı dikkat çekmek için,ama aslı böle deildir,yarın öle bi zaman gelicekki,gerek askerde,gerek hapishane de azdıkları zaman(anladın sen onu),birbirlerine kız gözüyle bakmaya başlicaklar
Bunun yavaş yavaş çocuklarımıza ne şekilde geçiceğini bilmek içinde kahin olmaya gerek yok.
Bu yol hep böle gidiyo çünkü

edit:şimdi başka yazı yazmaya gerek duymuyorum,üstteki yazımdan gereken yeri kopyalayıp buraya yapıştırdım :)

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Dostum sen bahsini ettiğin hapishane, asker vb. yerlerde küpe takan erkeklere kız gözüyle bakacaksan eğer senle hiç tartışmayalım. Böyle bir saçmalık ve iğrençlik olamaz!

hakan.daburda

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Bu oluyor zaten,başka ülkelerde
senin demenle deilki,yavaş yavaş

warkortali

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
181
Günümüzde 'piercing' adıyla vücudun her tarafına küpe takılıyor ama küpenin kökeni, İngilizce 'earring' isminden de anlaşılacağı gibi kulağa takılan halkadır. Küpenin kulak memesine takılmasının nedeni burada hemen göze çarpması olabilir, kulak memelerinin kolaylıkla delinebilmeleri de olabilir. Zaten anatomik olarak kulak memelerinin başka ne işe yaradıkları anlaşılabilmiş değildir.

Bir görüşe göre ilk insanlarda kulaklar, kulak kanallarını korumak için çok büyük ve sarkıkmışlar. Kulak memelerimiz de bu sarkık kulaklardan kalmaymış. Bir başka görüşe göre ise kulak memeleri atalarımız zamanında birer cinsel cazibe organıymışlar, zamanla, insanın evrimiyle işlevlerini yitirmişler. Zaten ilk insanlarda işe yarayıp da şimdi kullanılmayan ancak hala vücudumuzda bulunan, apandisit gibi birçok organ varmış. Vücudumuz insanın evrim tarihini yansıtan bir müze gibiymiş.

İnsanlar, tarih öncesi zamanlarda bile, süs veya tılsım amacıyla kulaklarına bir şeyler takmış, karşılarındakileri etkilemeye çalışmışlardır. Hemen hemen her kültürel gelişmede olduğu gibi küpeye de ilk önce Mısırlılarda rastlanıyor. Önceleri çok büyük çapta olan altın halkaların yerlerini zamanla daha küçük askı şeklindeki küpeler alıyorlar.

Babilliler ve sonra Asya medeniyetlerinde küpe sadece erkeklerin taktığı ve toplum içindeki rütbeyi belirten bir takı oluyor. Altın işlemeciliği sanatı geliştikçe de daha zarif hale geliyor. Yunanlar çıngıraklı altın küpeler kullanırlarken Romalılar küpelerin üstüne değerli taşlar koyuyorlar.

Ortaçağda pek kullanılmayan küpe Rönesans ile birlikte yine moda oluyor. Kadınlar küpeyi iki kulaklarına takarlarken erkekler sadece sol kulaklarına takıyorlar. Erkekler özellikle incilerle bezenmiş olanları tercih ediyorlar. 18. yüzyılda elmas, 19. yüzyılda ise kabartmalar yapılmış taşlar gözde iken küpe yine moda olmaktan çıkıyor.

Çok geçmeden 20. yüzyılda yüksek devirli delici aletler ve hijyenik olarak kulak delme imkanlarıyla birlikte tekrar moda oluyor. Süs olmasının yanında takıldığı yere göre bir takım mesajlar da taşıyor. 'Piercing' (delme) adıyla vücudun boş bulunan her yerine takılıyor.

Geçmişinden de görülüyor ki küpe sanıldığı gibi kadınlara has bir takı değil. Hatta tarih boyunca daha çok erkekler tarafından takılmış. Küpe tarihte sadece süs ve etkileme aracı olarak da kullanılmamış. Örneğin eski çağlardaki denizcilerin kulaklarına küpe takmalarının amacı değişikmiş.

Denizcilerin ağaç gemilerle okyanusların bilinmezliklerine yelken açtıkları devirlerde, kimse bu uzun seferlerden sağ salim geri dönüp yuvasına, ailesine kavuşabileceğinden emin olamazmış. Olabileceklerin en kötüsüne hazırlıklı olabilmek için eğer bir kazaya kurban giderler de cesetleri karaya vurursa, bulanlar cenaze ve defin işlemlerinin masraflarında kullansınlar diye kulaklarına altın küpe takarlarmış.

Konuyu yine tarihten bir hikaye ile bitirelim. Yavuz Sultan Selim Mısır'ı fethettiği sıralarda Kahire'de kalır. Bazı erkeklerin kulaklarında halkalar gören Yavuz bunun nedenini sorar. Küpelerin kölelik alameti olduğunu duyunca "Bir tane getirin, ben de takayım, onlar insanların kölesiyse ben de Hakkın kölesiyim" der.

[size=10pt]Kaynak[/size]

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
acı_gerçek dedi ki:
Bu oluyor zaten,başka ülkelerde
senin demenle deilki,yavaş yavaş

Senin demek böyle bir endişen var...
Ben küpe taktığım halde bu tip birşeyden hiçbir şekilde endişe etmiyorum.
Ama sen ediyorsun.
Burda düzeyli bir tartışma atmosferi olduğunu bilerek sana şunu söylemek istiyorum,
Senin gibi düşünenler yüzünden bu tip şeyler Gay sıfatını halkın diline doluyor.
Yavaş yavaş olacak hiçbirşeyde yok.
Ben küpe takmaya başladığımdan bu yana, Rabbime şükür, erkekliğimden hiçbirşey kaybetmedim.
Eğerki kaybeden varsada, bunun sebebinin kulağındaki delik değil, beynindeki oyuklar olduğuna eminim!

mTanriverdi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Lütfen hem erkek diyorsunuz hemde küpe diyorsunuz. Eğer atalarımız takıyorsa bizde takalım. Ama yok takmıyorsalarsa aslını inkar etme. Delikanlılığını bozma.

Phabio

Doçent
Reaksiyon puanı
6
Atalarımız 3 kadınla evleniyormuş. Bizde evlenelim...
Ne yani? Milenyumu 7 sene geçirmişiz, atalarımızın zamanındaki gibimi yaşayacağız?
Elbette delikanlılığı bozmamak lazım.
Ama ben hiç sanmıyorum küpenin delikanlılığı bozacağını.
Çift küpe takıyorum ama kodummu oturturum :D