Erkan Zengin Fenerbahçe'de iddiası!

Bu konuyu okuyanlar

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Parasını alamadığı gerekçesiyle Eskişehirspor'dan ayrılma kararı alan Erkan Zengin, Fenerbahçe ile anlaştı. Kırmızı siyahlı kulüpten 800 bin Euro alacağı olan Erkan, 500 bin Euro daha üste para verip bonservisini alacak ve resmen Fenerbahçeli olacak.

27258764.jpg

Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki Erkan Zengin savaşını sarı lacivertli kulüp kazandı.

Alacakları ödenmediği gerekçesiyle Eskişehirspor'dan ayrılma kararı alan Türk asıllı İsveçli futbolcu, bu sabah menajeri Hakan Şirin'le birlikte Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu'nun ofisine giderek, transfer görüşmesi yaptı.

27258722.jpg

Erkan Zengin ve menajeri Hakan Şirin İstanbul'a gelerek İlhan Ekşioğlu ile görüştü.

Teknik direktör İsmail Kartal'ın da kadrosunda görmek istediği Erkan ile her konuda anlaşma sağlandı. Yıldız futbolcu, önümüzdeki günlerde kendisini resmen Fenerbahçeli yapan imzayı atacak.

Bu arada Eskişehirspor Başkanı Mesut Hoşcan'ın Erkan'a, "Bonservisin 1.5 milyon Euro, alacaklarını bu rakamdan düşelim" teklifinde bulunduğu belirtildi.

Erkan Zengin'in buna karşılık, "Benim Eskişehirspor'dan 800 bin Euro alacağım var. 500 bin Euro da nakit para ödeyeyim bonservisimi bana verin" dediği ifade edildi.

Hoşcan'ın ise, "400 bin Euro yatırıp serbest kalmanı önleyebiliriz. Ancak Eskişehirspor'da kalmak istemeyeni zorla tutamayız, yolun açık olsun" diyerek görüşmeyi noktaladığı öğrenildi.

Hürriyet

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Transferin gözde ismi Eskişehirsporlu futbolcusu Erkan Zengin, İsveç basınına geleceği ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe ve Trabzonspor'un transferi için resmen Eskişehirspor'un kapısını çalmasının ardından gözler kırmızı siyahlı ekibe çevrilirken gelecek hafta kesin kararın verilmesi bekleniyor.

Erkan Zengin'in kulüpten alacaklarını ödeyen Eskişehirspor, oyuncunun bonservisini eline almasını engellemeyi başarırken yıldız futbolcu İsveç basınına yaptığı açıklamada Fenerbahçe'yi tercih edeceğini dile getirdi.

İstanbul'a gelerek Fenerbahçeli yöneticilerle görüşen Zengin, "Bugün Eskişehirspor tarafından ödemem yapıldı. Ama Fenerbahçe ve Trabzonspor'dan teklif gelmiş ve ben Fenerbahçe'yi seçtim. Orada oynamak istiyorum. Her şey açık. Şimdi Eskişehirspor başkanının kararını bekleyeceğim. Anlaşmayı o onaylayacak" dedi.

29 yaşındaki futbolcu, "Eskişehirspor başkanı maaşımı yüksek buluyor ve kulüp maddi zorluklar yaşıyor. Son aylarda bunun hakkında görüşmelerimiz olmuştu. 4 yıldır burada forma giyiyorum ve benim sayemde para kazanacakları için kendimi iyi hissediyorum" ifadelerini kullandı.

Yıldız oyuncu son olarak, "Başkan anlaşmayı onaylarsa benim için gerçekten iyi olacak. Fenerbahçe için oynamak istiyorum" diyerek sözlerini tamamladı. SPORX

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,116
Bugün TV'ye açıklamalarda bulunan Ekşioğlu, Eskişehirspor'a transfer teklifinde bulunduklarını ifade etti.

Erkan için Fenerbahçe'nin yaptığı teklifin detaylarını açıklayan Ekşioğlu, "Biz dün akşam itibariyle ilk açıklamayı yaptık, onun üstüne herhangi bir gelişme yok. Erkan'ın Eskişehir kulübü ile yaşadığı sorunlardan dolayı bir beklentimiz olmadı, transfer olumlu sonuçlansa da bu değişmeyecek. Hocamızın da istediği bir isim ve dün Erkan'ın menajeriyle bir görüşme yaptık ve kulübüne katkı sağlayarak ayrılmak istediğini açıkladı.

Akşam saatlerinde de Mahmut Uslu, Eskişehirspor Başkanı Hoşcan'ı aradı ve teklifimizi sunduk, bekliyoruz. Erkan'ın geçen aydan bir alacağı varmış ve bu yüzden de TFF'ye bir şikayeti oldu. Erkan bizde oynamak istiyor ve hiçbir şekilde bonservissiz bir kulübe gitmek istemediğini söyledi. Erkan, 500 bin euro karşılığında Eskişehir'den transfer olabileceğini söyledi, aynı zaman da kendi alacaklarından da vazgeçecek. Biz, buranın üstüne bir para vermeyeceğiz" dedi. Radyospor

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Bence gerek yoktu fazla sonuçta yabancı sınırlandırılmasıda kaldırıldı ama tabi bizim için bence kötü oldu çünkü en iyi türk oyuncular bizdeydi