Erdoğan'ın ilginç Atam izindeyiz yorumu

Bu konuyu okuyanlar

Rqn Ltntp

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Türkiye ekonomisi 70 yıldır krizde...7 yılda harikalar yaratılmasını beklemek haksızlık olur herhalde. 2001 de 50 milyar dolarımız gitmiş, devlet ödemiş, işsizlik zaten hep vardı. Körü körüne savunmuyorum AK partiyi, eleştirdiğim noktalar da var. Başbakanı seviyorum can-ı gönülden. Olaya hep kötü tarafından bakmamak lazım. Sağlık alanında yapılanlar, artık petrol üreten bir ülke olmamız, duble yollar bile yeterli bana göre. Hizmet olarak 3 ünü ele alamayız. yetmez ama bugüne kadar hangisi yapıldı ki? geçmiş hükümetler ne yaptı? Ak parti giderse yerine gelecek olan ne yapacak, onu da sormak lazım

Katılıyorum, tamam Ak Partinin yanlışları olabilir lakin kimin yok ki?, hatasız kul olmaz. Ama dönüp bi geriye baktığımız da şimdiki hükümet geçmişteki hükümetlerden daha iyi işler yapıyor.

Chp veya Mhp, Ak partinin en ufak yanlışını aramaya dursun bumu muhalefet? Adamlar yapılan güzel şeylere bile karşı çıkıyor ya, olamaz böyle bişe. Söze ne gerek, milletimiz herşeyi görüyor bence, durmak yok yola devam.

Saygıyla..

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Türkiye ekonomisi 70 yıldır krizde...7 yılda harikalar yaratılmasını beklemek haksızlık olur herhalde. 2001 de 50 milyar dolarımız gitmiş, devlet ödemiş, işsizlik zaten hep vardı. Körü körüne savunmuyorum AK partiyi, eleştirdiğim noktalar da var. Başbakanı seviyorum can-ı gönülden. Olaya hep kötü tarafından bakmamak lazım. Sağlık alanında yapılanlar, artık petrol üreten bir ülke olmamız, duble yollar bile yeterli bana göre. Hizmet olarak 3 ünü ele alamayız. yetmez ama bugüne kadar hangisi yapıldı ki? geçmiş hükümetler ne yaptı? Ak parti giderse yerine gelecek olan ne yapacak, onu da sormak lazım

Sana bir link veriyorum..aç oku..çoookkk sevdiğin başbakanının ekonomik icraatlarına bir bakıver

http://www.nethaber.com/Ekonomi/28833/Bunlar-da-AKPnin-ekonomiyi-bozan-icraatlari

N3CAT1

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
144
bence şimdiki hükümetin götürüsü getirisinden çok çok fazla. iyi irdelemek lazım.

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Sana bir link veriyorum..aç oku..çoookkk sevdiğin başbakanının ekonomik icraatlarına bir bakıver

http://www.nethaber.com/Ekonomi/28833/Bunlar-da-AKPnin-ekonomiyi-bozan-icraatlari

Legolas sen ortaokul terk galiba. Ekonomiden, iktisattan pek çakmıyosun anlaşılan. Zaten haberi de Emin kuşu vermiş. Pek bi şey beklememek lazım.

Sıra geldi sana vereceğim kapaklara

Demiş ki Emin, dış açık arttı. İthalat>ihracat olursa evet dış açık çıkar ortaya.
Ancak son 5 yılda yapılan ithalat doğrudan tüketim malı değil, üretim malı ya da yarı mamül üretmek amacıyla yapılmıştır, bunu diyen aynı devlet kurumudur.

Aynı kuş borçların arttığından bahsetmiş. Doğru evet arttı. İtirazımız yok. Ancak eskiden Gayrı safi milli hasıla borcumu ödemeye anca yeterken bugün 750-850 milyar dolar seviyesinde. Borç ikiye katlanırken gelir 4 e katladı, söylesene bunu, söylemez. Bugün dünyanın tüm ekonomilerinde borç vardır. ABD nin dış borcu 1 trilyon dolar. Çöktü mü? battı mı? ama komünist kafa anlayamaz bunu, basmaz. Bunu niye söylemiyor senin kuşun. Kahve köşelerinde ekonomi konuşursan kalırsın böyle.

AKP iktidar olduğunda kişi başına borç 3187 dolar. Bugün 5458 dolar. Doğan her çocuk bu miktar borçla doğuyor. Artış yüzde 71. KİŞİ BAŞINA DÜŞEN MİLLİ GELİRDEN NE HABER? Onu da söylesene, yok söylemez. YAKLAŞIK 10.000 DOLAR

Özel sektörün dışarıya borcu 2002 Aralık ayında 44 milyar dolar. Bugün dışarıya borcu 126 milyar dolar. Artış yüzde 187.

Ailelerin bankalara borcu 2002 Aralık ayında 4.3 milyar YTL. 2007 Mayıs itibariyle bu rakam 24.4 milyar YTL. Artış oranı yüzde 467.

Ailelere parayı devlet ya da bankalar zorla mı vermiş? Krediyi, kredi kartını alan sen,ben. o parayı yiyen sen,ben. Borçlanıp ödeyemeyince suçlu hükümet öyle mi? YUH

Tüketici kredilerinde 2002 Aralık ayı rakamı 2.3 milyar YTL. 2006 Aralık ayında 45.5 milyar YTL. Artış korkunç: Yüzde 1878. Halkımız borçla yaşar duruma getirildi. Ayrıca kredi kartı borçları toplamı 2002’de 4.3 milyar YTL. Geçen yıl 21.2 milyar YTL. Artış yüzde 393.

Eğer halkın bu duruma geldiyse, çuvaldızı kendine batırsın önce.3 liralık gelirin var, 5 lira borçlanıyosan bu devletin suçu mu?

Devletten alınan kağıtlarda 200.000 tl ye kadar zaten muafiyet vardı kimse ödemiyordu o yüzde 10 u hiç merak etme. Yabancı sermayeyi çekmek adına yapılmış bir teşvik, herkes biliyor. Sosyalist, komünist ülkelerde olur bu mantık, şaşırmadım hiç.

Yabancılara özel ayrıcalık: Temmuz 2006’da yabancıların devlet tahvili, Hazine bonosu ve borsa kazançlarının vergisi yüzde 15’ten sıfıra indirildi. Yabancılar vergi ödemiyor, Türkler bu gelirlere yüzde 10 vergi ödüyor.

---Yabancı sermaye üretken ve ihracatçı olmayan sektörlere geldi. İş olanağı yaratmayan hazır tesisler yabancılara satıldı ve Türkiye bu parayla yönetildi. Bankalar, limanlar, havaalanları, Telekom, Petkim, araziler...---

Biz buna özelleştirme diyoruz. Komunist ülkelerde olmaz, yadırgamayın
Dünyanın hiç ülkesinde devlet ticaret yapmaz. Ancak 1930 lardan kalma devletçi anlayışa sahip beyinler için durum farklıdır. Devlet denetler, çekip çevirir ama alıp satmaz. Öğrenin bunları

AKP iktidar olduğunda bankacılık sektöründeki yabancı payı yüzde 3. Bugün itibariyle yüzde 42. Artış oranı yüzde 1300. Cüzdanımız, evimiz, paramız, yabancıların denetimine girdi. Aynen borsamız gibi! Şu anda borsanın yüzde 7l’i yabancıların, sıcak paranın, kara paranın emrinde.

--AKP iktidarı, rantiye kesimi ihya etti. Yabancıların 2002’de borsaya yatırdığı her bin dolar, şu anda 3586 dolar oldu. Dolar bazında kazanç oranı yüzde 259. Böyle bir örnek dünyada yok.--

Amaç yabancı sermayeyi çekmek, sermaye karın, faizin olduğu yere gelir. Bana lazım olan onun parası, gelsin de alsın faizini

---Esnaf zulüm altında. AKP iktidarından bugünkü rakamlara karşılıksız çeklerde artış yüzde 102, protesto edilen senetlerdeki artış yüzde 204. ---

Çeki hükümet mi kesti? ben mi kestim? senedi hükümet mi imzaladı. Bu kadar aşağılık saldırılmaz, utanma yok bunlarda

---Pek çok işyeri kapandı. Bu ne biçim büyümedir ki, AKP iktidar olduğunda 8 milyon olan vergi yükümlüsü sayısı, 2006 yılı sonunda 470 bin azalarak 7 milyon 530 bine indi. ---

TÜİK kayıtlarına gir, hatta email adresin varsa üye ol, haftalık istatistikler gelir ordan okursun. Açılan işyeri sayısı, kapanan işyeri sayısından fazladır.

---Türk halkı, beş yıl boyunca dünyanın en pahalı akaryakıtını kullandı.---

Bre cahil, Türk halkı 7 yıldır mı en pahalı benzini kullanıyor? yıllardır bu böyle. Devlet politikası bu, hükümet değil.

Demek ki legolas neymiş. Sağdan soldan alıntı yapmadan önce, kahvehane dedikosu yapmak yerine alıp en azından bir ekonomi dergisi okumak, önce ekonomiyi öğrenmek gerekiyormuş.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
türkiyeyi satan adami hala destekleyen tüm tc vatandaslarini siddetle kiniyorum

bende sana katılıyorum...2012 ye kadar bilmemne km kadar yol yapacakmış..arkadaş..başbakanlık yeri yol yapma yerimi...türkiyenin binlerce sorunu varken yoldan banene....almış gitmiş bir açılım...sen hiç soruyonmu vatandaşlarıız ne yapıyo..he...millet aç susuz.. adam gidiyo yol yapıyo banane yapma yolu sorunlarla ilgilen....

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
bende sana katılıyorum...2012 ye kadar bilmemne km kadar yol yapacakmış..arkadaş..başbakanlık yeri yol yapma yerimi...türkiyenin binlerce sorunu varken yoldan banene....almış gitmiş bir açılım...sen hiç soruyonmu vatandaşlarıız ne yapıyo..he...millet aç susuz.. adam gidiyo yol yapıyo banane yapma yolu sorunlarla ilgilen....

Yorum mu bu şimdi?

Kaç yaşındasın sen?

Devletin amacı nedir bir öğren bakalım :D

Bunca sorunu varken yol yapıyor diyorsun...

Bre düşüncesiz insan...

Her yıl Trafik terörüne verdiğimiz can PKK ya verdiğimiz can sayısından kaç kat fazla biliyor musun?
PKK öldürünce can... Trafik öldürünce patlıcan öyle mi?

Bu yeni yapılan yollarda trafik kazalarında % 90 azalma meydana geldi...
Trafi kazalarının azalmasıyla her yıl kazalarda meydana gelen maddi kayıplar senin sayamayacağın kadar sıfırlı rakamlardan kat ve kat aşağı düştü...

O yollar yapılırken bir çok kişi istihdam edildi evlerine ekmek götürdü iş kapısı açıldı...

Dar açıyla bakarsan bir bina yapıldığında sadece bir bina görürsün
Geniş açıyla baktığında o bina yapılırken çalışan İşçileri...
Bina nın malzemelerini getiren Kamyon şoförlerini...
Malzemeleri üreten fabrikaları...
O fabrikada çalışan işçileri...
O fabrikada çalışan işçilerin yaptığı alışverişleri...
O işçilerin alışveriş yaptığı mağazaları...
O mağazalarda çalışan diğer elemanları...
O mağazalarda satılan ürünlerin geldiği fabrika ya da tarlaları...
O tarlada ürün üreten köylüyü..
O fabrikada çalışan diğer işçileri...

Bu zincir uzar gider...
Senin gibiler de BU BİNANIN NE GEREĞİ VAR DER :hammer:

Hükümetlerin görevi devleti yönetmektir...
Devletin halkına hizmet götürmesini sağlamaktır....
HİZMET nedir sen daha önce görmediğin için anlamazsın ve bunu hükümetin işi olduğunu bilmezsin...

Hizmet. Yoldur, Sudur, Okuldur, Hastahanedir, Toki aracılığıyla Konut yapmaktır... O konutların yapımında istihdam sağlamaktır...

Sen alışmışsın yıllarıdır sadece laf yapan hükümetlere hükümetin işini laf yapmak zannediyorsun...

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
hükümeti rahat bırakmıyorlar ki halkım açmıdır, susuzmudur diye, her muhalif cepeden bir laf çıkıyor buda hükümetin önünü tıkıyor.

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Yorum mu bu şimdi?

Kaç yaşındasın sen?

Devletin amacı nedir bir öğren bakalım :D

Bunca sorunu varken yol yapıyor diyorsun...

Bre düşüncesiz insan...

Her yıl Trafik terörüne verdiğimiz can PKK ya verdiğimiz can sayısından kaç kat fazla biliyor musun?
PKK öldürünce can... Trafik öldürünce patlıcan öyle mi?

Bu yeni yapılan yollarda trafik kazalarında % 90 azalma meydana geldi...
Trafi kazalarının azalmasıyla her yıl kazalarda meydana gelen maddi kayıplar senin sayamayacağın kadar sıfırlı rakamlardan kat ve kat aşağı düştü...

O yollar yapılırken bir çok kişi istihdam edildi evlerine ekmek götürdü iş kapısı açıldı...

Dar açıyla bakarsan bir bina yapıldığında sadece bir bina görürsün
Geniş açıyla baktığında o bina yapılırken çalışan İşçileri...
Bina nın malzemelerini getiren Kamyon şoförlerini...
Malzemeleri üreten fabrikaları...
O fabrikada çalışan işçileri...
O fabrikada çalışan işçilerin yaptığı alışverişleri...
O işçilerin alışveriş yaptığı mağazaları...
O mağazalarda çalışan diğer elemanları...
O mağazalarda satılan ürünlerin geldiği fabrika ya da tarlaları...
O tarlada ürün üreten köylüyü..
O fabrikada çalışan diğer işçileri...

Bu zincir uzar gider...
Senin gibiler de BU BİNANIN NE GEREĞİ VAR DER :hammer:

Hükümetlerin görevi devleti yönetmektir...
Devletin halkına hizmet götürmesini sağlamaktır....
HİZMET nedir sen daha önce görmediğin için anlamazsın ve bunu hükümetin işi olduğunu bilmezsin...

Hizmet. Yoldur, Sudur, Okuldur, Hastahanedir, Toki aracılığıyla Konut yapmaktır... O konutların yapımında istihdam sağlamaktır...

Sen alışmışsın yıllarıdır sadece laf yapan hükümetlere hükümetin işini laf yapmak zannediyorsun...

sen babam değilsin annem değilsin sen kimsin benimle böyle kounuşuyorsun terbiyeni takıl sonraki mesajlarım böyle ollmaz...senin gibi yandaşçılar yüzünden ülke ne hallerde din i siyasete alet ederek türkiye cumhuriyetini islami cumhuriyeti yapacalar senin haberin yok.. bana halen o tuttuğun partinin neyini savunuyorsun.o partinin adını ağzma almak istemiyorum...
ama senin hedefin belli inanları siyasetle ilgili konularda kışkırtıp herkesi bu siteden attırman hey modalr duyun sesimi..bu kişi kışkırtıyo...bu konuyada başka yorum yapmam......

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
sen babam değilsin annem değilsin sen kimsin benimle böyle kounuşuyorsun terbiyeni takıl sonraki mesajlarım böyle ollmaz...senin gibi yandaşçılar yüzünden ülke ne hallerde din i siyasete alet ederek türkiye cumhuriyetini islami cumhuriyeti yapacalar senin haberin yok.. bana halen o tuttuğun partinin neyini savunuyorsun.o partinin adını ağzma almak istemiyorum...
ama senin hedefin belli inanları siyasetle ilgili konularda kışkırtıp herkesi bu siteden attırman hey modalr duyun sesimi..bu kişi kışkırtıyo...bu konuyada başka yorum yapmam......
islamdan bu kadar tırsmana neye bağlıyorum biliyormusun izmirli olmana, izmirin sonu KKTC gibi olacak cami nedir bilmezler, kumarhene düşkülüğü yaygın lefkoşada, türkiye cumhuriyeti islam ülkesidir bundan rahatsız olmyın, her ülkenin kendini temsil edecek bir dini var, türkiyeye gelince türkiye islm ülkesi olamazmış :D camiler, ay yıldız, isiklal marşımız her şeyi açıkca özetliyor, bu demek olmuyor efendim siz diğer dinleri dışlıyorsunuz katiyen aslaha böyle şey sözkonusu olamaz katiyen aslaha, her dini inanca saygı gösteririz, bizim dinimize saygı gösterildiği taktirde.