Erdoğan’ın bağış kampanyası duyurusuna sosyal medyadan tepki geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

突厥汗國

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,236
40 yıl önce AK Parti yoktu...
Recep Tayyip ERDOĞAN yoktu...
Sadece Futbol oynayan Recep vardı...
Binali YILDIRIM.. hiçbiri yoktu...

Ama 40 sene önce CHP vardı...
Kemalistler vardı...
Fetöcüler vardı...
Komünistler vardı....
PKK vardı !
Bugünkü kürdistani HDP'liler vardı.
Sadece 1994 Yılında 1300 ŞEHİTİMİZ vardı...
30'ar 30'ar şehit cenazelerimiz,
Emekli maaşı kuyrukları,
Hastane kuyrukları,
Yoksulluk,
Yolsuzluk,
Hortumlanan bankalar,
El avuç açan başbakanlar,
Elektriksizlik, susuzluk vardı...
Bırakın interneti, telefonu, facebook'u
tv bıle yoktu...
Hastaneye düşmeden 1 sene önce randevu almanız gerekiyordu...
Ameliyat olacaksınız, bıçak parası vermeniz gerekiyordu...
Çocuğunuz mu oldu?
Doğum parası vermeden, senet imzalamadan çocuğunuzu alamazdınız...
İlaç yok!
Şurup yok!
Merhem yok!
Allah'tan gün görmüş "Ebe Hatunlar" vardı da,
Ufacık mavi bir leğende güç bela doğardık anamızdan...
O mavi leğen aynı zamanda banyomuz olurdu bizim...

Ölseniz, ölünüz bile morgda rehin tutulurdu.
Tövbeler olsun!
Bazen kışın gelmesini bile istemezdim... Belediyenin 1 yıl önce ücretini yatırdığın yarısı taş çıkan kömür vardı.
Büyükşehirlerdeki hava kirliliğine değinmiyorum bile...
Bir küçük tüp için 2/3gün kuyruk beklediğimi, bir paket çay ve margarin için mahalle bakkalına yalvarmak...
Karaborsa olan sigaraya aklım yetmiyordu ancak 1 varil mazot için 3 km'lik kuyruğu 1 hafta beklediğini...
Heleki PKK'yi meclise taşıyan güya milli şefin oğlunu sizde bilirsiniz...
Okulun yarısına geldiğimizde ancak bir servet verdiğimiz kitaplarımız gelirdi...
Şimdi öğrencilerin sırasına kitapları ve tabletleri bırakılıyor...

Yani benim güzel ve unutkan milletim:
Bir insanın tavuk kadar değeri yoktu!!!

Öldürülseniz ne ölünüz bulunur, ne katiliniz...
Süleyman DEMİREL'e, Kenan EVREN'e yani başbakana ,cumhurbaşkanına küfür mü ettiniz?
Haşa!
Eleştirseniz bile bir gece evinizden alırlar,
Bir daha asla evinize geri dönemezdiniz!!!!
Hak hukuk hak getire ...
Demokrasi mi ? O da ne ?
%90 ı müslüman olan ülkemde dinini yaşamak , gereklerini yerine getirmek yasaktı yasak !!!
Baş örtün mü var ? Eyvah eyvahhh
Okuyamazsın !!!
Askerdeki oğlunun yemin törenine bile katılamazsın !!!
Baş örtünü çıkaracaksın !!!
İnsan hakkı mı ?
Yok öyle bişey !

Benim ne suçum günahım vardı da yokluk, yolsuzluk ve haksızlıklarla dolu bir hayatla başbaşa kaldım?

EYY KEMALİST DİYE GEÇİNEN SOYTARILAR!
40 sene önce siz bu ülkeyi yönetiyordunuz...
Benden çaldığınız çocukluğumu geri verebilir misiniz bana?
Veremezsiniz!
Koskoca bir halk gibi, benimde umutlarımı ve çocukluğumu çaldınız, geleceğimi çaldınız benim!

SİZDEN BÜYÜK HIRSIZ VAR MI DÜNYADA?!
EUYnsIOWAAIp5K7.jpg

index.jpg

Simdi Adama Demezlermi ? Zamanında Feto Kumpası Kuran Kısı ıle Aynı Dergahlarda Olup Onun Okulunda Okuyup Onunla Sayın"Hoca" değip Arsa Kaldırdınız da Hıc Fetoculuk Yoktu değil mi?
Ulan Sevmediğiniz O ATATURK Bınlerce Okul HASTANE Yaptı, Yaptıklarını Isınıze Gelmedıgı Icın Yok yere kapadınız..
Sattıklarınız ? Hıbe Ettıklerınız ? Ogluna Gemıcık Karısına Armina Esarp Acıp Yoksulun Parasını Yerken Güzeldı değil mi?

Bak Burda Kimler var?
CjtmL8S2_400x400.jpg

PKK Dedin :) Haburdan Iceri Sokan El Sallatan O Sarlatanları Kımdı? Ogluna Curuk Raporu alıp Ortada Gezdıren Kımdı, Once Gecmısıne Bak Sonra Gel Burda Avel avel Bagır, Aldıgınız Para ıle Soytarılık Yapmayı Trolluk Yapmayı Sevıyorsunuz..

Sımdı Sus..

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Neden sağ sol takım tutar gibi parti tutuyorsunuz birbirinize laf atıyorsunuz. Kendi içinizde destek verdiğiniz partilerin yöneticilerini düşman ilan etmek neden? Şu an herkesin birlik olma zamanıdır. Şimdi diyelim ki zengin insanlar devlet millete destek paketi diye bir şeyler açıklarken bizim de tuzumuz olsun dedi diye varsayalım. Bunu hangi STK yönetecek peki? Devlet eliyle yönetilirse daha mı kötü olur ? Hadi paraları topladılar yine cebe akıttılar diyelim arkadaşların dediği gibi. Gönüllülük ile toplanıyorsa 1 kuruş vermezsin sana da bir şey olmaz. Böyle cepheleşme ile sorunlar çözülmez. Bize bu devleti yönetecek adamlar lazım tweet atarak her şeye muhalefet olan milletin vekili olduklarını zanneden şovmenler değil zira kanallarda onlardan çok var gerek yok. Vergilerde abartı ve haksız olanları var ona da sözüm alınmaması ya da makul bir orana indirilmesi. Çocukluğumda THK gibi kurumlara zorla bağış zarflarını unutmam mı gerek ? Çok konu var söylemem gereken. Bizim halkımız,milletvekillerimiz vs gazla çalışıyor ama ne gaz.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,298
Millet can derdinde siz ne peşinde, pes..

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Komünistler vardı....
Bunu kiniyorum, o terörist demiş olduğunuz insanlar ülkesinin bir ABD üssüne dönmüş olmasına bu ülkede tek ses çıkarmış insanlar, yapmış oldukları yöntem tartışılabilir fakat o tarz (örnek Deniz Gezmiş) kişilere vatan haini demek çok yanlış olur.
PKK vardı !
Halen varlar Allah'ın belalari.
tv bıle yoktu..
40 yil once o demiş olduğunuz şeyler ulaşılabilir mıydı bütün dunyada? Dönemler değiştiği için ihtiyaçlar da değişir, bundan 40 yil önce de doğanlar lüks araba idi.
Günümuzde de pek farklı degil.
%90 ı müslüman olan ülkemde dinini yaşamak , gereklerini yerine getirmek yasaktı yasak !!!
Okuyamazsın !!!
Bunda haklisinoz, bu ülkeye bu iktidarın katmış olduğu şeyler de var ve birisi de insanları daha dini olarak yönetmek ve dinlerini yaşamasına müsade etmek fakat din üzerinden oy toplamış oldukları da yok değil.

EYY KEMALİST DİYE GEÇİNEN SOYTARILAR!
Veremezsiniz!
Koskoca bir halk gibi, benimde umutlarımı ve çocukluğumu çaldınız, geleceğimi çaldınız benim!

Her dönem hükümetler yaptıkları ile birçok kişinin hayatına zarar verdi, sadece CHP iktidarları ile alakası yok, bu hükümete de ben hakkımı helal etmiyorum mesela çünkü bir sene içerisinde 3 sınav sistemi mi değiştirilir? Hiçbir hükümetin veya siyasinin birbirinden farkı yok, önemli olan sadece bir tanesini ölümüne savunmak değil akılcı olup hepsinin doğrusunu ve yanlisini gormek.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Ünlülerin vergi kaçırmadığını kimler biliyor parmak kaldırsın ?

@Fakehero
Bunu dediğin için her an ak partili damgası yiyebilirsin.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Onu bana sorma yada söyleme troll muhalefet arkadaşlara söyle. Hatta cevap yazmayıp pusuda bekleyip onların yazılarının ardından onlara sorabilirdin.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
milyonum olsa kuruş yollamam. paralari tatli beyfendilerin.
Aman ne olur yolla sen yollamazsan olmaz. ( Bu şekilde boş boş yazmasan yetecek bağış yapmıyorsan bile )

Ayrıca senin ne farkın kaldı o zaman bu eleştirdiklerinden seninde malın kıymetli demekki miyonum olsa kuruş vermem deyince bir şey mi değişti ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu kampanyaya destek vermeyin bence de, birinci elden ihtiyacı olana kendiniz verin, hem kendi gözünüzle görmüş olursunuz hem insanların kalbini siz sevindirmiş olursunuz, yardımı nasıl yaptığınızın bir önemi yok.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Bu kampanyaya destek vermeyin bence de, birinci elden ihtiyacı olana kendiniz verin, hem kendi gözünüzle görmüş olursunuz hem insanların kalbini siz sevindirmiş olursunuz, yardımı nasıl yaptığınızın bir önemi yok.
Ben kampanyaya destek verilmesin demiyorum ama destek olmak isteyenlerin önceliği akrabalara, komşulara, ihtiyacı olanlara vermesi daha doğru. En azından ihtiyacı olanı yakından tanımış oluyor insan.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557

evet. ozel yardim iyidir. bakkala hastaneye goturun, marketine gidin, lazimsa maddi destek olun. ben de boyle yapiyorum. arabam beles taksi gibi calisiyor. doktor olmaniza gerek yok elinizdeki her sey yardim aracina donusebikiyor. yardim etmek guzeldir. araya ne idugu belirsiz insanlari kurumlari sokmadikca.

Rint

Müdavim
Reaksiyon puanı
360
Toplanan parayı da bir güzel yerler, Bakınız; 15 Temmuz bağışı, Elazığ bağışı, İşsizlik Fonu !!!

Güzelim ülkeye öyle zarar veriliyor ki, yazık ediyorlar!

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Szayel ne dedim ki ak partili damgası yiyeceğim? Ben doğru yapılanları takdir eder yanlış yapılanları eleştiririm. Benim partimin lideri maalesef cinayete kurban gitti. Helikopter kazası süsü ile canını aldılar. Şimdi ben partide kişilere göre ayrımlar yapmam halk olarak bize faydalı olan neyi iyi yapıyorlarsa desteklerim neyi kötü yapıyorlarsa eleştirir söylerim. Unutma sadece muhalefet muhalefet olmaz yeri gelir iktidar da muhalefet olur. Muhalefet diyince sadece iktidar olmayan partiler geliyor ya insanların aklına ben bu insanların siyaseti anladığını zerre kadar düşünmüyorum.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Birilerinin kalbini fena kıracağım...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Bence daha fazla uzatılmadan konu burada adminler tarafından kilitlensin yoksa güzel şeyler olmayacak gibi geliyor bana

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
3 paragraf edebiyat yazmak yerine birazcık siyasi tarih oku bence.

Sevgili utkuversus, senin okuduğun siyasi tarihi 60 yaşını devirmiş biri olarak ben yaşadım güzel kardeşim. Ben zahmet etmiyeyim, benimle aynı yaşlarda olan kıymetli kardeşim mapavrili çok güzel bir lisanla yazmış bunu... Zahmet olmazsa bi daha oku istersen, çünkü yazdıkları ayniyle vaki, bizatihi yaşanmış bir hayatı özetlemiş kısaca...

40 yıl önce AK Parti yoktu...
Recep Tayyip ERDOĞAN yoktu...
Sadece Futbol oynayan Recep vardı...
Binali YILDIRIM.. hiçbiri yoktu...

Ama 40 sene önce CHP vardı...
Kemalistler vardı...
Fetöcüler vardı...
Komünistler vardı....
PKK vardı !
Sadece 1994 Yılında 1300 ŞEHİTİMİZ vardı...
30'ar 30'ar şehit cenazelerimiz,
Emekli maaşı kuyrukları,
Hastane kuyrukları,
Yoksulluk,
Yolsuzluk,
Hortumlanan bankalar,
El avuç açan başbakanlar,
Elektriksizlik, susuzluk vardı...
tv bıle yoktu...
Hastaneye düşmeden 1 sene önce randevu almanız gerekiyordu...
Ameliyat olacaksınız, bıçak parası vermeniz gerekiyordu...
Çocuğunuz mu oldu?
Doğum parası vermeden, senet imzalamadan çocuğunuzu alamazdınız...
İlaç yok!
Şurup yok!
Merhem yok!
Allah'tan gün görmüş "Ebe Hatunlar" vardı da,
Ufacık mavi bir leğende güç bela doğardık anamızdan...
O mavi leğen aynı zamanda banyomuz olurdu bizim...

Ölseniz, ölünüz bile morgda rehin tutulurdu.
Tövbeler olsun!
Bazen kışın gelmesini bile istemezdim... Belediyenin 1 yıl önce ücretini yatırdığın yarısı taş çıkan kömür vardı.
Büyükşehirlerdeki hava kirliliğine değinmiyorum bile...
Bir küçük tüp için 2/3gün kuyruk beklediğimi, bir paket çay ve margarin için mahalle bakkalına yalvarmak...
Karaborsa olan sigaraya aklım yetmiyordu ancak 1 varil mazot için 3 km'lik kuyruğu 1 hafta beklediğini...
Heleki PKK'yi meclise taşıyan güya milli şefin oğlunu sizde bilirsiniz...
Okulun yarısına geldiğimizde ancak bir servet verdiğimiz kitaplarımız gelirdi...
Şimdi öğrencilerin sırasına kitapları ve tabletleri bırakılıyor...

Yani benim güzel ve unutkan milletim:
Bir insanın tavuk kadar değeri yoktu!!!

Öldürülseniz ne ölünüz bulunur, ne katiliniz...
Süleyman DEMİREL'e, Kenan EVREN'e yani başbakana ,cumhurbaşkanına küfür mü ettiniz?
Haşa!
Hak hukuk hak getire ...
Demokrasi mi ? O da ne ?
Okuyamazsın !!!
Askerdeki oğlunun yemin törenine bile katılamazsın !!!
Baş örtünü çıkaracaksın !!!
İnsan hakkı mı ?
Yok öyle bişey !

Benim ne suçum günahım vardı da yokluk, yolsuzluk ve haksızlıklarla dolu bir hayatla başbaşa kaldım?

Veremezsiniz!

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Bu zihniyet değişmediği sürece .... olmaz... Takım tutar gibi, ben yedim paraları dış borcu ben yaptım. corona virüs var Adam kafayı takmış kanal istanbul'u

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Devletlerde mutlaka kötü yöneticiler olur ama elde kanıt olmadan insanların bu hırsız şu dolandırıcı gibi ithamlarda bulunması yanlıştır ve dürüst bir insana asla yakışmayan bir davranıştır. Unutmayın siyaset kirli bir oyundur hep. Dürüstleri ise kaza süsü ile öldürürler. Muhsin Yazıcıoğlu ve süper vali Recep Yazıcıoğlu vs ve niceleri gibi.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324

Bak şimdi kıymetli kardeşim, sürekli bu resmi ısıtıp ısıtıp getiriyorsunuz ya, bilir misin bi zamanlar insan yaratılmadan önce iblis ile melekler de cennette güle oynaya, kardeş kardeş geçinip giderlerdi, yan yana, el ele...

Bu iblisin 2013'te gerçek yüzünü görene kadar tam 30 yıl peşinden gitmiş biriyim ben de maalesef.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Halkta para vardı da verecektik. İşsiz millet ! Millet yarısı masa başı iş seviyor diyecek. Corona geldi virüs esnaf bitti.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,373
Evet ekonomi kötü hatta IMF'den para alınacak durumun eşiğindeyiz. IMF'den para istense her şeyi kontrol edecek bir denetleyici gönderecekler. Ayrıca bir de maliye bakanını değiştirip kendi adamlarını koyacaklar Kemal Derviş misali. İşte bu durumda belediyeler dahil tüm kamu harcamaları kontrol edilecek o zaman nasıl kendi yandaşlarına para akıtacak tüm partiler düşündünüz mü?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,415
Halkta para vardı da verecektik. İşsiz millet ! Millet yarısı masa başı iş seviyor diyecek. Corona geldi virüs esnaf bitti.
Niye dert yaptınız ki? Vermek isteyen versin. İstemeyen parası varsa da vermesin. Sorun yok. Kimse zorla para almıyor.

Bu kampanyayı karalamanın anlamı yok bence.

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Sosyal devlet olmadığımızı gösteriyor. Devlet dediğin elimizden tutacak. Onu diyorum...
Kızılay a maaşımdan kesildi halen kesiliyor...Dünya'ya rezil olduk.. Elazığ depreminde devletin kasasında olmadığından muhtaç oldular. Zorunlu Deprem Sigortası yapılıyor. Bi faydasını göremedik Acun yayın yaptı para topladı ! 2 saattir aynı şeyleri konuşuyoruz. Devlet niye var ! Elin devleti sosyal devleti Abd 1000 dolar veriyorlar ailelere Diğer ülkeleri saymama gerek yok. Sosyal devletimiz yok ! Ölü den para doğan kişiden para ....

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Devirmeye çalışıyor dediğin hükümet bir tarafta Akdeniz de bir tarafta libyada bir tarafta sınırlarımızda ülkemizin hak ve çıkarlarını korumak için mücadele veriyor.. Ama Atatürk'ün kurduğu parti ise sınırlarımzda terör devleti kurmak için abd ve israilin ve diğer batılı ülkelerin desdeklediği ypg/pkk yı korumaya almış durumda, öbür tarafta akdenşzde ve libyada ne işimşz var diyor, tıpkı bir zamanlar bizim musul ve kerkükte ne işimiz var deyip verdikleri gibi.
Nerseyse babam olacak yaştasın ama üç gram tarih bilginle gelmiş burda bir de Atatürk çizdiği sınırları tamamlayamadığı için laf çarpıtıyor. Fesliler Mondros'la bütün ülkeyi verirken iyi miydi ? Hani şu Muslu'u Kerkük'ü işgal edenlerin zırhlısına binip başka bir işgalcinin kucağına oturan fesliler ?
Lütfen birdaha ağzına Atatürk ve Kemal lafını alma senin gibilerine yakışmıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Kızılay a maaşımdan kesildi Dünya'ya rezil olduk.. Elazığ depreminde devletin kasasında olmadığından muhtaç oldular. Zorunlu Deprem Sigortası yapılıyor. Bi faydasını göremedik Acun yayın yaptı para topladı ! 2 saattir aynı şeyleri konuşuyoruz. Devlet niye var ! Elin devleti sosyal devleti Abd 1000 dolar veriyorlar ailelere Diğer ülkeleri saymama gerek yok. Sosyal devletimiz yok ! Ölü den para doğan kişiden para ....
O 1000 $ veriyor dediğin ABD'de bir hastaneye düş bakalım çıkabiliyon mu. Sosyal devlet değil dediğin Türkiye'de herşey ücretsiz. Korona testi yaptırmak bile 1-2 bin $ Amerikada ama sen burada ücretsiz yapıyon
1585664969911.png

Senin devletin yurtdışında öğrencisini vatandaşını bırakmayıp özel uçaklar yollarken hepsinin 14 gün karantinada her ihtiyacını karşılarken o çok beğendiğin Amerikada karantinaya alınan evsizleri gör.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...