Erdoğan’ın bağış kampanyası duyurusuna sosyal medyadan tepki geldi!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Yani şu işi savunanlar bile var. ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.'' Neyse gönüllü karantinaya devam.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Ve sen 40 yaşında insanları emekli yaparsan 4-5 yıl sonra bu ülkede 90 milyon nufus 25 milyon Emekli olur. Ülkede çarklar dönmez emekliye para ödemekten
Eğer bütün meslekler arasında fırsat ve geçim eşitliği olsa+herkes kendi yeteneği ve zevki üzerine is yapıyor olsa bu kadar emeklilik isteyen olmaz, emekliye de para yeter bence, eğer o emekli olan kisi ileride kendi ve gelecek nesiller için hayat şartlarını daha yükseltmesi gerektiğini biliyorsa ona göre çalışacak ve ona göre davranacaktır fakat günümüzde bu mümkün değil, bırakın gelecek nesilleri bu çıkarcı vergi anlayışı ve patronların sadece kendi cebini düşünmesinden dolayı kanına kadar söndürülen emekçi ay sonunu bile zor düşünür halde :(
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yani şu işi savunanlar bile var. ''İnsanı yaşat ki devlet yaşasın.'' Neyse gönüllü karantinaya devam.
Devlet yardımı çok dusuk tutuyor bari kendi yurtdışımıza bizler sahip çıkalım diyoruz ve bunun için yapılan kampanyalara destek veriyoruz, ise siyasi açıdan bakacak olarak şimdikilere hakkım gecmisse haramdır orası ayri, diğer tarafta her biri ile görüşmek, yaptıklarını yüzlerine vurmak dileğiyle.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Cumhurbaşkanının kendisi ayda en az 20000TL Maaş alıyor. O bağış yapazmı?

Cumhurbaşkanı ayda 50 bin lira maaş alıyor yeğenim ve 7 aylık maaşının tamamını kendi başlattığı "Biz bize yeteriz TÜRKİYEM" kampanyasına bağışladı.

Bu arada diğer bakanların hepsi de en azı üç maaş olmak üzere beşer, altışar aylık maaşlarını bağışladılar. Böylece 5 milyon küsur lira sadece hükümet üyelerinden toplanmış oldu.

Yani milletten bağış isterlerken kendileri yahut devlet için istemiyorlar, halkın arasında bulunan garip gureban için istediler.

Virüs dünya ekonomilerine vurgun yaptırırken ülkelerin çok büyük çoğunluğu IMF kapısında borç kuyruğuna girdiler. Bu güne kadar yılda 70-80 milyar dolar borç veren IMF bu yıl 2 trilyon dolara çıkarmış. Yani herkese belki istediği kadar bol bol borç verecek ama sonra da vampir gibi iliklerini sömürecek. Şükür ki Türkiye böyle bir tuzağa düşmedi. Biz bize yeteriz derken yapılan vurgu buydu aslında.

Sardacık tatile çıkınca kopyasının maşallahı var, hiç aratmıyor onu; Fitne fesadını saçmaya fazlasıyla devam ettiriyor. Nifak virüsü insanın kanına bulaşmaya görsün... :D

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Öyle bir söylüyorsun ki sanki burada insanlar ölsün gebersin kafasında olanlar var. Yardım kampanyası iyi demenin neresi kötü gerçekten anlayamıyorum.
Bazı şeyleri söylemek çok kolay az gerçekçi olmak ve mantıklı konuşmak lazım. Dünyada en kolay iştir akıl vermek. Muhalefete bakın çok güzel akıl verir. ( Tabi bunun nasıl olacağını veya sonrasını söylemez yapın der bulun der yaratır der geçer. )
Şimdi siz dersiniz sokağa çıkma yasağı ilan edin 3-5 ay işyerleri bile kapansın kimse sokağa çıkmasın devlet herkese bol keseden para dağıtsın borçlarını almasın vergi istemesin faizleri silsin vergileri silsin vs vs. Eee sonra ? Sonrası umrunda değil kimseniz. İyi insanı yaşatta devlet yaşasında eee sonra bu ülke nasıl ayakta kalacak bu ekonomi nasıl dönecek onu söyleyen yok.
Herşeyin kapatın bitsin üretim dursun hayat dursun. Sonra herşey çok güzel olacak...

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Cumhurbaşkanı ayda 50 bin lira maaş alıyor yeğenim ve 7 aylık maaşının tamamını kendi başlattığı "Biz bize yeteriz TÜRKİYEM" kampanyasına bağışladı.

Bu arada diğer bakanların hepsi de en azı üç maaş olmak üzere beşer, altışar aylık maaşlarını bağışladılar. Böylece 5 milyon küsur lira sadece hükümet üyelerinden toplanmış oldu.

Yani milletten bağış isterlerken kendileri yahut devlet için istemiyorlar, halkın arasında bulunan garip gureban için istediler.

Virüs dünya ekonomilerine vurgun yaptırırken ülkelerin çok büyük çoğunluğu IMF kapısında borç kuyruğuna girdiler. Bu güne kadar yılda 70-80 milyar dolar borç veren IMF bu yıl 2 trilyon dolara çıkarmış. Yani herkese belki istediği kadar bol bol borç verecek ama sonra da vampir gibi iliklerini sömürecek. Şükür ki Türkiye böyle bir tuzağa düşmedi. Biz bize yeteriz derken yapılan vurgu buydu aslında.

Sardacık tatile çıkınca kopyasının maşallahı var, hiç aratmıyor onu; Fitne fesadını saçmaya fazlasıyla devam ettiriyor. Nifak virüsü insanın kanına bulaşmaya görsün... :D
İşin IMF kısmını bilemeyeceğim çünkü halk bu iktidar döneminde çok borclandirildi, olmayan parayı harcadı.

Konuya geri dönecek olursak bu iktidar yüzünden canı yanan birisinin ark niyet araması çok normal, bu konuda olmasa da hükümet iyi bir şey yapmaya çalışsa benim onu kötüye cekmem olası ve bu hükümetin de devrilmesi için canını verecek onca insan var, ileride!i seçimlerde de şaibe cikacaktir demedi demeyin.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ah be abi siz savunun savunun burada neler dönüyor .. sadece tvden gördüğünüz kadar, kendi ulkemizde suriyelilerden bile değersiz bir halkız. Devam edin inşallah maşallah ile daha çok gerileriz böyle ? varmı avrupada amerikada bu durumdan dolayisiyla vatandaştan para isteyen ülke

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Ah be abi siz savunun savunun burada neler dönüyor .. sadece tvden gördüğünüz kadar, kendi ulkemizde suriyelilerden bile değersiz bir halkız. Devam edin inşallah maşallah ile daha çok gerileriz böyle ? varmı avrupada amerikada bu durumdan dolayisiyla vatandaştan para isteyen ülke

Duyan da seni istihbaratta ya da maliyede üst düzey biri sanacak. ??
Dönüyor dediğin o işlerle ilgili bilgiler yetkili kişilerden mi geliyor sana? ??

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Kim burada insallahla massalahla devlet ve halk gider dedi?
En azindan kendi adıma konuşmam gerekirse bu kampanyayı Haluk Levent'de RTE'de veya sizde başlatıyor olsaniz destek verirdim (,bilerek sanatçı ve devlet adamı örneği veriyorum), devlet kendi vatandaşına hazinesinden destek veremeyecek halde mi derseniz sonuna kadar haklısınız fakat hiç kimse kimseye yardım etmesin diye eleştirmek sadece eleştirmek oluyor, sizi bilmem fakat ben kendi vatandasimi ölüme terk etmem, sueiyelilere devlet destek oluyorsa bizler kendi halkımıza destek oluruz bu kadar basit.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Sen bir fiil içlen mi yazıyon ? Söylediğin 5 şeyden 4 ü yalan yanlış açtığın 3 konudan 2 si yalan yanlış boş sen ne biliyonda konuşuyon ? Suriyelilerden BİLE demen senin nasıl bir zihniyette olduğunu ortaya koyuyor.

Al bak Amerikada karantinaya nasıl alıyorlar insanları o beğenmediğin ülke KYK yurtduda olsa herkesi karantina altına alıp aç susuz bırakmıyor her türlü ihtiyacını karşılıyor. Adamlara bir sporsalonu bir dam bile vermemişler açıkta betonda yatıyor.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
O övdüğün avrupa amerika bunca yaptıkları sömürülere rağmen sağlık sistemleri çökmüş vaziyette, avrupa ve amerikaya göre sağlık sistemi olarak onlardan kat be kat iyiyiz. Eğer çok istiyorsan bu ülkede suriyeli gibi yaşayabilirsin buna bir engel yok.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Arkadaşlar onlarin sağlık sistemini örnek vermeniz mantıklı değil çünkü tıbbi malzeme üretebilecek kaynakları ve ekonomileri var, soru Türkiye o kadar zangin bir ulke mi olmal.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
bu hükümetin de devrilmesi için canını verecek onca insan var,

Şimdi bak yeğenim, ben gençken bir Hacı murat arabasının hayalini bile kuramazdım. Kimse de öyle kolay sahip olamazdı bir arabaya. Ama şimdi o zamanların hayalini bile kuramadığım arabayı kapıma koysalar istemem. O zamanlar köyümden ilçeye sekiz saatlik bir yol yürüyerek giderken, bazen de bir kamyonun kasasında giderdik, tabii üç beş kuruş paramız varsa cebimizde... Onu da ben kamyonla köye geldim diye hava atardım millete :D Şimdiyse altımda 100 bin liralık bir honda civic arabam var ve görev yaptığım köydeki belkide değeri en düşük araba...

Sevgili Okurbaba, bu para işleri, zenginlik işleri var ya, emin ol tamamen göreceli bir kavram. Bunu benim yaşımda olsaydın emin ol çok daha iyi anlardın. Bak şimdi ben gençken bu günkü imkanlarımın binde birine bile sahip değilken kendimi zengin hissederdim, bu günse kendimi emin ol köyün (Şehre beş km. mesafede mah. aslında) en yoksulu gibi hissediyorum. Sebebini anlayabildin umarım.

Yahu daha geçen gün adam elinde parliament sigara, altında yarım milyonluk cip ne olacak halimiz diye hükümete giydiriyordu bakkalın önünde. Usulca ekmeğimi alıp yürüyüp gittim evime doğru.

Milletin hükümete bilendiğini söylüyorsun, doğrudur! Sahibi yahudi Murdoch'un olduğu fox haberlerinden başka kanal ve haber dinlemeyen, sahibi fetö iblisinin talebesi sözcü gazetesinden başka gazete okumayan Türkiyedeki yaklaşık yüzde otuzluk bir kesim cumhurbaşkanını idam etmek için rüya görüyor, hayaller kuruyor adeta...

Hükümetin, cumhurbaşkanının her şeyi mi doğru, kesinlikle hayır! Onların hatalarını, kusurlarını bu sitede onlarca kez dile getirmiş, acımasızca eleştirmiş biriyim. Ama ben sadece gördüklerime bakarak hüküm veririm. Maaşını yahudi bir siyonistten alan birinin sunduğu ve yorumladığı haberlerden alarak değil. İşte farkımız bu. Önemli olan olup biten her şeye objektif bakabilmek, insafı elden bırakmamak.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
İyi fikir aslında Alkol ve Sigaraya ekstra birde KORONA vergisi eklesinler :) İçen düşünsün bir daha... Sırf devlete bu vergiyi vermemek fakir fukaraya ulaşmasın diye binlerce insan sigarayı içkiyi bırakabilir.
Devlet aldığı vergiyi saçma sapan yerlerden saçma sapan oranlarla almamalı (bence devlet olgusu gibi kişiyi kisiylayan bir olgu olmamalidir fakat bu işin günümüzde zor kısmı).

Şimdi bak yeğenim, ben gençken bir Hacı murat arabasının hayalini bile kuramazdım. Kimse de öyle kolay sahip olamazdı bir arabaya. Ama şimdi o zamanların hayalini bile kuramadığım arabayı kapıma koysalar istemem. O zamanlar köyümden ilçeye sekiz saatlik bir yol yürüyerek giderken, bazen de bir kamyonun kasasında giderdik, tabii üç beş kuruş paramız varsa cebimizde... Onu da ben kamyonla köye geldim diye hava atardım millete :D Şimdiyse altımda 100 bin liralık bir honda civic arabam var ve görev yaptığım köydeki belkide değeri en düşük araba...

Sevgili Okurbaba, bu para işleri, zenginlik işleri var ya, emin ol tamamen göreceli bir kavram. Bunu benim yaşımda olsaydın emin ol çok daha iyi anlardın. Bak şimdi ben gençken bu günkü imkanlarımın binde birine bile sahip değilken kendimi zengin hissederdim, bu günse kendimi emin ol köyün (Şehre beş km. mesafede mah. aslında) en yoksulu gibi hissediyorum. Sebebini anlayabildin umarım.

Yahu daha geçen gün adam elinde parliament sigara, altında yarım milyonluk cip ne olacak halimiz diye hükümete giydiriyordu bakkalın önünde. Usulca ekmeğimi alıp yürüyüp gittim evime doğru.

Milletin hükümete bilendiğini söylüyorsun, doğrudur! Sahibi yahudi Murdoch'un olduğu fox haberlerinden başka kanal ve haber dinlemeyen, sahibi fetö iblisinin talebesi sözcü gazetesinden başka gazete okumayan Türkiyedeki yaklaşık yüzde otuzluk bir kesim cumhurbaşkanını idam etmek için rüya görüyor, hayaller kuruyor adeta...

Hükümetin, cumhurbaşkanının her şeyi mi doğru, kesinlikle hayır! Onların hatalarını, kusurlarını bu sitede onlarca kez dile getirmiş, acımasızca eleştirmiş biriyim. Ama ben sadece gördüklerime bakarak hüküm veririm. Maaşını yahudi bir siyonistten alan birinin sunduğu ve yorumladığı haberlerden alarak değil. İşte farkımız bu. Önemli olan olup biten her şeye objektif bakabilmek, insafı elden bırakmamak.
Hayat tecrübem sizler kadar hatta bu forumun çoğu kadar yoktur ve bunu açık yüreklilikle söyleyebilirim, herkes taraflı ve bu taraflar hep karşıya giydirme içerisindedir, şükrü unutmamak lazımdır bazı yerlerde ve eleştiri hakkı da dediğiniz gibi hayatında provakasyon dışında bir bilgi duymamış (A haber, Fox vs gibi yayınlar vs) kişilerin değildir bence, en önemlisi de demiş olduğunuz gibi okjektif ve tarafsız olabilmektir veya başka bir deyimle akılcı olabilmektir.

Son düzenleme:

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, devletin temellerini öyle bir atmış ki... Baksanıza 20 yıldır devirmeye uğraşıyorlar beceremediler daha. Atatürk bunların hepsini önceden görmüş, ona göre temel kurmuş. Birazcık tarih okuyun.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Çok beceriksizler demi!!!
İnsan koca bir 20 senede bir devleti yıkamaz mı yav!
Aşk olsun valla, bunların bu kadar beceriksiz olduklarını hiç tahmin edememiştim! :D
Bak abi, büyüğümsün. Sana saygım da sonsuz. Ama 3 paragraf edebiyat yazmak yerine birazcık siyasi tarih oku bence.

• Beğen
Reactions: bud

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bak abi, büyüğümsün. Sana saygım da sonsuz. Ama 3 paragraf edebiyat yazmak yerine birazcık siyasi tarih oku bence.
Siyaset farklı düşünceler barındırdığı için farklı yorumlara açıktır, Mustafa Kemal de çok zeki bir asker ve bu vatan için çabalamis birisidir, sizi bilmem ama ben Mustafa Kemal'i siyasi bir kişilik olarak görmüyorum, doğru olarak bildiğini etrafına aktaran ve vatanına hizmet eden bir lider olarak görüyorum, siyaset yakıştırmasını öyle bir kişiliğe yapmam.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Siyaset farklı düşünceler barındırdığı için farklı yorumlara açıktır, Mustafa Kemal de çok zeki bir asker ve bu vatan için çabalamis birisidir, sizi bilmem ama ben Mustafa Kemal'i siyasi bir kişilik olarak görmüyorum, doğru olarak bildiğini etrafına aktaran ve vatanına hizmet eden bir lider olarak görüyorum, siyaset yakıştırmasını öyle bir kişiliğe yapmam.
Siyaset yakıştırması yapmadım zaten. Devleti nasıl kurduğundan bahsettim. Bu siyaset değil.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,810
Başbuğ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, devletin temellerini öyle bir atmış ki... Baksanıza 20 yıldır devirmeye uğraşıyorlar beceremediler daha. Atatürk bunların hepsini önceden görmüş, ona göre temel kurmuş. Birazcık tarih okuyun.
Ayda 4k maaşımı alıyorum ne devirmesinden bahsediyosun. Ekonomimiz bir cok avrupa ulkesinden kat kat iyi. Batı bizi kıskanıyor sen devirmekten bahsediyosun. İyi geceler.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Devirmeye çalışıyor dediğin hükümet bir tarafta Akdeniz de bir tarafta libyada bir tarafta sınırlarımızda ülkemizin hak ve çıkarlarını korumak için mücadele veriyor.. Ama Atatürk'ün kurduğu parti ise sınırlarımzda terör devleti kurmak için abd ve israilin ve diğer batılı ülkelerin desdeklediği ypg/pkk yı korumaya almış durumda, öbür tarafta akdenşzde ve libyada ne işimşz var diyor, tıpkı bir zamanlar bizim musul ve kerkükte ne işimiz var deyip verdikleri gibi.

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Körler sağırlar birbirini ağırlıyor burada.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
40 yıl önce AK Parti yoktu...
Recep Tayyip ERDOĞAN yoktu...
Sadece Futbol oynayan Recep vardı...
Binali YILDIRIM.. hiçbiri yoktu...

Ama 40 sene önce CHP vardı...
Kemalistler vardı...
Fetöcüler vardı...
Komünistler vardı....
PKK vardı !
Bugünkü kürdistani HDP'liler vardı.
Sadece 1994 Yılında 1300 ŞEHİTİMİZ vardı...
30'ar 30'ar şehit cenazelerimiz,
Emekli maaşı kuyrukları,
Hastane kuyrukları,
Yoksulluk,
Yolsuzluk,
Hortumlanan bankalar,
El avuç açan başbakanlar,
Elektriksizlik, susuzluk vardı...
Bırakın interneti, telefonu, facebook'u
tv bıle yoktu...
Hastaneye düşmeden 1 sene önce randevu almanız gerekiyordu...
Ameliyat olacaksınız, bıçak parası vermeniz gerekiyordu...
Çocuğunuz mu oldu?
Doğum parası vermeden, senet imzalamadan çocuğunuzu alamazdınız...
İlaç yok!
Şurup yok!
Merhem yok!
Allah'tan gün görmüş "Ebe Hatunlar" vardı da,
Ufacık mavi bir leğende güç bela doğardık anamızdan...
O mavi leğen aynı zamanda banyomuz olurdu bizim...

Ölseniz, ölünüz bile morgda rehin tutulurdu.
Tövbeler olsun!
Bazen kışın gelmesini bile istemezdim... Belediyenin 1 yıl önce ücretini yatırdığın yarısı taş çıkan kömür vardı.
Büyükşehirlerdeki hava kirliliğine değinmiyorum bile...
Bir küçük tüp için 2/3gün kuyruk beklediğimi, bir paket çay ve margarin için mahalle bakkalına yalvarmak...
Karaborsa olan sigaraya aklım yetmiyordu ancak 1 varil mazot için 3 km'lik kuyruğu 1 hafta beklediğini...
Heleki PKK'yi meclise taşıyan güya milli şefin oğlunu sizde bilirsiniz...
Okulun yarısına geldiğimizde ancak bir servet verdiğimiz kitaplarımız gelirdi...
Şimdi öğrencilerin sırasına kitapları ve tabletleri bırakılıyor...

Yani benim güzel ve unutkan milletim:
Bir insanın tavuk kadar değeri yoktu!!!

Öldürülseniz ne ölünüz bulunur, ne katiliniz...
Süleyman DEMİREL'e, Kenan EVREN'e yani başbakana ,cumhurbaşkanına küfür mü ettiniz?
Haşa!
Eleştirseniz bile bir gece evinizden alırlar,
Bir daha asla evinize geri dönemezdiniz!!!!
Hak hukuk hak getire ...
Demokrasi mi ? O da ne ?
%90 ı müslüman olan ülkemde dinini yaşamak , gereklerini yerine getirmek yasaktı yasak !!!
Baş örtün mü var ? Eyvah eyvahhh
Okuyamazsın !!!
Askerdeki oğlunun yemin törenine bile katılamazsın !!!
Baş örtünü çıkaracaksın !!!
İnsan hakkı mı ?
Yok öyle bişey !

Benim ne suçum günahım vardı da yokluk, yolsuzluk ve haksızlıklarla dolu bir hayatla başbaşa kaldım?

40 sene önce siz bu ülkeyi yönetiyordunuz...
Benden çaldığınız çocukluğumu geri verebilir misiniz bana?
Veremezsiniz!
Koskoca bir halk gibi, benimde umutlarımı ve çocukluğumu çaldınız, geleceğimi çaldınız benim!

SİZDEN BÜYÜK HIRSIZ VAR MI DÜNYADA?!

Son düzenleyen moderatör:

The Commander

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
40 yıl önce AK Parti yoktu...
Recep Tayyip ERDOĞAN yoktu...
Sadece Futbol oynayan Recep vardı...
Binali YILDIRIM.. hiçbiri yoktu...

Ama 40 sene önce CHP vardı...
Kemalistler vardı...
Fetöcüler vardı...
Komünistler vardı....
PKK vardı !
Bugünkü kürdistani HDP'liler vardı.
Sadece 1994 Yılında 1300 ŞEHİTİMİZ vardı...
30'ar 30'ar şehit cenazelerimiz,
Emekli maaşı kuyrukları,
Hastane kuyrukları,
Yoksulluk,
Yolsuzluk,
Hortumlanan bankalar,
El avuç açan başbakanlar,
Elektriksizlik, susuzluk vardı...
Bırakın interneti, telefonu, facebook'u
tv bıle yoktu...
Hastaneye düşmeden 1 sene önce randevu almanız gerekiyordu...
Ameliyat olacaksınız, bıçak parası vermeniz gerekiyordu...
Çocuğunuz mu oldu?
Doğum parası vermeden, senet imzalamadan çocuğunuzu alamazdınız...
İlaç yok!
Şurup yok!
Merhem yok!
Allah'tan gün görmüş "Ebe Hatunlar" vardı da,
Ufacık mavi bir leğende güç bela doğardık anamızdan...
O mavi leğen aynı zamanda banyomuz olurdu bizim...

Ölseniz, ölünüz bile morgda rehin tutulurdu.
Tövbeler olsun!
Bazen kışın gelmesini bile istemezdim... Belediyenin 1 yıl önce ücretini yatırdığın yarısı taş çıkan kömür vardı.
Büyükşehirlerdeki hava kirliliğine değinmiyorum bile...
Bir küçük tüp için 2/3gün kuyruk beklediğimi, bir paket çay ve margarin için mahalle bakkalına yalvarmak...
Karaborsa olan sigaraya aklım yetmiyordu ancak 1 varil mazot için 3 km'lik kuyruğu 1 hafta beklediğini...
Heleki PKK'yi meclise taşıyan güya milli şefin oğlunu sizde bilirsiniz...
Okulun yarısına geldiğimizde ancak bir servet verdiğimiz kitaplarımız gelirdi...
Şimdi öğrencilerin sırasına kitapları ve tabletleri bırakılıyor...

Yani benim güzel ve unutkan milletim:
Bir insanın tavuk kadar değeri yoktu!!!

Öldürülseniz ne ölünüz bulunur, ne katiliniz...
Süleyman DEMİREL'e, Kenan EVREN'e yani başbakana ,cumhurbaşkanına küfür mü ettiniz?
Haşa!
Eleştirseniz bile bir gece evinizden alırlar,
Bir daha asla evinize geri dönemezdiniz!!!!
Hak hukuk hak getire ...
Demokrasi mi ? O da ne ?
%90 ı müslüman olan ülkemde dinini yaşamak , gereklerini yerine getirmek yasaktı yasak !!!
Baş örtün mü var ? Eyvah eyvahhh
Okuyamazsın !!!
Askerdeki oğlunun yemin törenine bile katılamazsın !!!
Baş örtünü çıkaracaksın !!!
İnsan hakkı mı ?
Yok öyle bişey !

Benim ne suçum günahım vardı da yokluk, yolsuzluk ve haksızlıklarla dolu bir hayatla başbaşa kaldım?

EYY KEMALİST DİYE GEÇİNEN SOYTARILAR!
40 sene önce siz bu ülkeyi yönetiyordunuz...
Benden çaldığınız çocukluğumu geri verebilir misiniz bana?
Veremezsiniz!
Koskoca bir halk gibi, benimde umutlarımı ve çocukluğumu çaldınız, geleceğimi çaldınız benim!

SİZDEN BÜYÜK HIRSIZ VAR MI DÜNYADA?!
Yazdığın mesajı tekrar oku, içerisinde çok sorunun cevabı var. Şapkanı önüne falan al öyle oku ama, çelişki yok diyorsan diyecek bir lafımda yok.
Kemalist değilim, kendimi bir kalıba sokmaya karşıyım. Mustafa Kemal Atatürk'ü çok seviyorum ve yeri geldiğinde de her yerde bunu söyler, savunurum o ayrı bir konu. Kimseye soytarı vs diyemezsin haddini bil.

Devlete yıllarca yaşadığın her alanda vergi ver, hem de en üst limitten. Ama devlet her başı sıkıştığında sana koşsun. Dönemleri birbirinden ayırmalısınız. İnsanların işsiz kalma riskinin, işyerlerinde çarkların dönmediği bu süreçte bunu istemek akıl tutulması.

Son düzenleme:

garb02

Doçent
Reaksiyon puanı
123
Ben bir şey derim de Silivri soğuktur tamam da corona geçmiştir.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bence 15 temmuzda sokağa çıkmayan, sokağa çıkmayı yanlış gören ve çıkmayın diye telkinlerde bulunan zihniyetle, bugün burada bu olaya tepki gösteren zihniyet aynı zihniyettir ve bu ülkenin takozudurlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar