Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
O değilde Japon'yada Kadın Üniversiteleri varmış ya... İlk defa duyuyorum hee. Bizim Türkiye'de olsa millet ayaklanır o okulu yakar yıkar. Japonya'da onlarca varmış.

Haber biraz çarpıtma gibi geldi bana.

Not: Bizim Ülkede bu tarz birşey olacağını sanmıyorum. Laiklik elden gidiyor diye millet gene sağı solu yakıp yıkmaya başlar. Haberden benim anladığım Cumhurbaşkanı Erdoğan Japon'ya ziyaretinde sadece kadınların gittiği üniversiteler olduğunu görüyor. Ve bizim ülkede nasıl olur acaba diye düşünüyor ve araştırılmasını istiyor. Bunun olabileceğini sanmıyorum. Hadi yasa çıkardılar bu okulu açtılar diyelim. ( Anayasa Mahkemesinden döner. )
Adalet=Erdoğan eğer gerçekten isterse 1 yılda açar.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Adalet=Erdoğan eğer gerçekten isterse 1 yılda açar.
Toplum buna hazır değil ise geçse bile hükümet değiştiğinde ilk iş Törenlerle o üniversiteyi kapatırlar...

Açıkçası bir Erkek olarak BANANE kadın üniversitesi açılıyorsa açılsın. ( Sözde özgür bir ülke değilmiyiz ? Ve üniversitede TERCİH ile gidiliyor kimseyi zorla o üniversiteye alamayacaklarına göre oraya gitmek isteyen tercih edip gidecektir. ) Üniversiteyi açsınlar giden gitsin gitmeyen gitmesin. Gerçekten herkes için Özgürlük diyenlerin Hak Hukuk adalet diyenlerin buna neden karşı çıktığını anlayamadım.

Not: Bana saçma geliyor ama açılması. Ne olacak oraya Erkek almayıp full kız olunca. İlerde iş hayatına atıldımı heryer erkek zaten. Veya okula gelirken bindiği otobüs oturduğu kafe'de bile herkes erkek olacak. Kimi kimden koruma bu :) O üniversiteye gidenlerin bile yüzde 90'ının sevgilisi olacak ve kapı önünde bekleyecektir hatta.

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Reaksiyon puanı
6,829
Benim düşüncem üniler bu ülkedeki en güvenli yerlerden biri...
Tmm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Toplum buna hazır değil ise geçse bile hükümet değiştiğinde ilk iş Törenlerle o üniversiteyi kapatırlar...

Açıkçası bir Erkek olarak BANANE kadın üniversitesi açılıyorsa açılsın. ( Sözde özgür bir ülke değilmiyiz ? Ve üniversitede TERCİH ile gidiliyor kimseyi zorla o üniversiteye alamayacaklarına göre oraya gitmek isteyen tercih edip gidecektir. ) Üniversiteyi açsınlar giden gitsin gitmeyen gitmesin. Gerçekten herkes için Özgürlük diyenlerin Hak Hukuk adalet diyenlerin buna neden karşı çıktığını anlayamadım.

Not: Bana saçma geliyor ama açılması.
Notu okumadan önce içimden ne de doğru düzgün anlatıyor diyordum

Reaksiyon puanı
5,172

Not: Bana saçma geliyor ama açılması.
Üniversite kurulumundaki tek amaç eğitim olmalı. Aksi takdirse oraya kaydolan binlerce kişinin geleceği ile oynamak olur bu.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Hah ben de daha bu haberi feminist modlarımız paylaşmadı mı diye burdaydım ki paylaşmışlar teşekkür ediyorum?

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Laiklik? Hmm laiklik aynı sırada iki cinsin oturması mıydı?

Dünyanın birçok ülkesinde bunun örnekleri var. Laikliğin merkezi Fransa başta olmak üzere birçok hristiyan ülkede bunu görebilirsiniz.

Bizim ülkede dillendirince yobaz, gerici mi oluyoruz?!
Laiklik...Şu kelimeyi öyle güzel kullanıyolar ki! İşlerine geldiği gibi abi...Neyse ki büyüdük de yemiyoruz artık.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Bilemiyorum, kadınlar nasıl tercih ederse öyle olmalı.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Laiklik? Hmm laiklik aynı sırada iki cinsin oturması mıydı?

Laiklik...Şu kelimeyi öyle güzel kullanıyolar ki! İşlerine geldiği gibi abi...Neyse ki büyüdük de yemiyoruz artık.
Bırakın şu boş lafları. Ne dense yiyorsunuz. Sorgulamak 0.

Git git araplara benzemeye devam edin. Nitelik yok nitelik.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060

Bunun Laiklik ile ne alakası var ?

Bizim insanımız şu Laiklik nedir öğrenemedi gitti neredeyse 100 yıl olacak. Her olayı Laikliğe bağlamak ne alaka... Japonya'da Şeriat mı var anti laik bir ülke mi bu kadar sadece kadınların gitti üniversiteleri var madem ?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Bizim insanımız şu Laiklik nedir öğrenemedi gitti neredeyse 100 yıl olacak.
Bir insan neden kadın erkek ayırır üniversiteleri?

Günah. = Din

Üniversite devletin açtığı bir eğitim kurumu. = Devlet

Laiklik ne demek? Din ve devlet işlerini ayırmak.

Reaksiyon puanı
7,999

Hocam tamam bende anlam veremedim bu üniversite neden açıldı diye , ilerleyen günlerde açıklama gelir onun hakkında da şunu söyleyeceğim ,

Siz laikliği Avrupa sanıyorsanız üzgünüm ama çok rezil olursunuz lütfen en azından forum dışında bu tarz söylemleri yapmayın , sizi düşündüğüm için söylüyorum.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bir insan neden kadın erkek ayırır üniversiteleri?

Günah. = Din

Üniversite devletin açtığı bir eğitim kurumu. = Devlet

Laiklik ne demek? Din ve devlet işlerini ayırmak.
Orası İLK OKUL olsa dediğini analyacam.

Üniversite olacak. Üniversiteye gitmek zorunlu değil. Ve üniversiteye bir puan ile giriyorsun ÜSTÜNE TERCİH YAPMAN LAZIM.
Üniversiteye giden neredeyse herkeste +18 yaş üstüdür yani yetişkin statüsünde. ( Düz mantık baktımı Özgür iradesi ile gitmek isteyen gider gitmek istemeyen gitmez. ) Bu nasıl LAİK'liğe bağlanır hiç anlamıyorum. Bu üniversiteye giden herkes kara çarpaf giyecek diye bir kural mı var. Veya din ve devlet işlerini birbirine bağlayacak diye bir kural mı var. Yada katı şerihatçı müslüman mı olacak .

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Siz laikliği Avrupa sanıyorsanız üzgünüm ama çok rezil olursunuz lütfen en azından forum dışında bu tarz söylemleri yapmayın , sizi düşündüğüm için söylüyorum
Ne alakası var? Arap devletlerinde eğitim nasıl?

Orası İLK OKUL olsa dediğini analyacam.

Üniversite olacak. Üniversiteye gitmek zorunlu değil. Ve üniversiteye bir puan ile giriyorsun ÜSTÜNE TERCİH YAPMAN LAZIM.
Üniversiteye giden neredeyse herkeste +18 yaş üstüdür yani yetişkin statüsünde. ( Düz mantık baktımı Özgür iradesi ile gitmek isteyen gider gitmek istemeyen gitmez. ) Bu nasıl LAİK'liğe bağlanır hiç anlamıyorum. Bu üniversiteye giden herkes kara çarpaf giyecek diye bir kural mı var. Veya din ve devlet işlerini birbirine bağlayacak diye bir kural mı var. Yada katı şerihatçı müslüman mı olacak .
?

Reaksiyon puanı
7,999
Siz benim ne diyeceğine karışamazsınız. Sizin gözünüzde rezilliğin tanımı ne?

İşine gelmeyene rezil de sussun. :D
Normal bir üye dese takılmazdım zaten. Moderatörün böyle küstah küstah konuşmak yerine daha kibar yazmasını beklerdim. Her konuda ya bi ÇGHB2 performansı ya da küstah bir yorum var düzgün yorumunuz yok. Bu başlı başına yetrli.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077

Kimin sorgulamadığı belli oluyor ilkokuldaki öğretmeninizin empoze ettiği kafayla gitmeyi bırakın.Araplara konu ne ara geldi bilmiyorum.İslam'a hakaret etmek olarak kullansanızda anlamazlıktan gelmeye devam edeyim...Kadın erkek ayrı okul okumayı laiklikten tutup araplara getirecek kafaya nasıl ulaştınız bilmiyorum cahilliğinize veriyorum.

Reaksiyon puanı
5,172
Dünyanın birçok ülkesinde bunun örnekleri var. Laikliğin merkezi Fransa başta olmak üzere birçok hristiyan ülkede bunu görebilirsiniz.

Bizim ülkede dillendirince yobaz, gerici mi oluyoruz?!

Abi biz kadın ünilerini neden kuruyoruz? Amacımız ne? Kadın üniversiteleri neye yarayacak? Bizim ülkemize ve eğitim sistemimize ne katacak?

Hem Fransa'da nerde var abi bu üniler?

Reaksiyon puanı
7,999
Kafalar pırıl pırıl

Yazık
Aynen en bilgili sensin abov biz neymişiz böyle taş devrinde falan mı kaldık sen bilgisayar çağında master mı yapıyorsun nedir bu bilgi birazcık aydınlat bizi.

Kitap okumayıp Instagram , Twitterda taraflı haberleri okursanız örnek böyle oluyor demek ki.

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
Kadınlara özel üniversite açınca laiklik elden gidiyor
Muhafazakar biri iktidar olunca laiklik elden gidiyor
Arap ülkeleriyle (bazı) iyi ilişkiler kurulunca laiklik elden gidiyor
Cumhurbaşkanı kuran okursa laiklik elden gidiyor
Şu olursa laiklik elden gidiyor bu olursa laiklik elden gidiyor...

Elden gitmemesi için ne yapmak lazım?
Ramazanda kafam kadar kadehlerle viski içmek lazım
Muhafazakar biri başa geçti mi devirmek lazım
Ne kadar arap ülkesi hatta arap vatandaşı varsa hepsiyle kötü olup sadece avrupa ve abd ile iyi olmak lazım
vs vs...

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Benim yurdumda kız-erkek karışıktı. Aynı bahçede karşılıklı 2 blok kalırdık. Bahçede herkes can ciğer kardeş, bloklarda ayrı gayrı. Kimse ne birine sapıklık yaptı, ne biri birine sarktı. Olayda çıkmadı, sorunda yaşanmadı. Ne bu cinsel ayrımcılık çabası? Kadınlar üniversite okusun kampanyası mı? Kadınlara özel imamhatip üniversitesi açmalılar eğer özellikle amaç belli olsun isteniyorsa.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Bence iyi oldu, muhafazakar ailelerde ilkokula bile göndermek istemeyenler var onlar için bir üniversite ve tabi feminaziler için de işe yarayabilir.