Erdoğan:'Türkiye, evelallah bir 40 Milyar dolar daha harcar.' diyeli 26 gün oldu.

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
d5234e85b27d137763aed5e7a97b545d.png

Erdoğan: "Mültecilere 40 milyar dolar harcayan Türkiye, evelallah bir 40 daha harcar. Bu milletin bereketli bir kesesi var" diyeli 26 gün oldu.

:smilingimp::smilingimp::smilingimp:;):p

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Tamam doğru diyorsunuz da, biraz bu dönem içerisinde eleştirmek yerine. Milletimize, devletimize ve kendimize biraz yardımcı olsak.. Ne dersin?
bu dönemler hep geliyor,geçiyor ,unutuluyor.

ömür bitiyor

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Tamam doğru diyorsunuz da, biraz bu dönem içerisinde eleştirmek yerine. Milletimize, devletimize ve kendimize biraz yardımcı olsak.. Ne dersin?
Biz bu dönem de eleştirsek sonraki dönem de eleştirsek bir şey değişmeyecek. En azından rahatlayalım değil mi?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Asıl eleştirilmesi gereken yerde nokta atışı yapıp eleştirilse çok daha güzel ve mantıklı olacak... Böyle olunca devlet millet düşmanlığı gibi oluyor ve insanlarda muhalefete karşı bir ön yargı oluyor. Sabah akşam çaldılar çırptılar yediler içtiler altın Varrakları var ALtından klozetleri var uçakları var yatları katları var diye yalan dolan salla salla olmuyor işte.

Ne yapılırsa yapılsın bunlar konuşuyor ve eleştiriyor algısı oluyor. ( Aslında algı değil olan bu ne yazık ki. Arada az susmayı ve doğru olan 1-2 olayda helal olsun buda iyi oldu diyebilmeyi bilmek lazım.) 18 yıldır bir fiil ne yapılırsa tam tersini söylemek körlemesine eleştirmek tutmuyor yemiyor işte. Şimdide bu başladı arkadaş bağış yapmayacaksan yapma işte bu karalama sevdası nedir anlamak mümkün değil.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Asıl eleştirilmesi gereken yerde nokta atışı yapıp eleştirilse çok daha güzel ve mantıklı olacak... Böyle olunca devlet millet düşmanlığı gibi oluyor ve insanlarda muhalefete karşı bir ön yargı oluyor. Sabah akşam çaldılar çırptılar yediler içtiler altın Varrakları var ALtından klozetleri var uçakları var yatları katları var diye yalan dolan salla salla olmuyor işte.

Ne yapılırsa yapılsın bunlar konuşuyor ve eleştiriyor algısı oluyor. ( Aslında algı değil olan bu ne yazık ki. Arada az susmayı ve doğru olan 1-2 olayda helal olsun buda iyi oldu diyebilmeyi bilmek lazım.) 18 yıldır bir fiil ne yapılırsa tam tersini söylemek körlemesine eleştirmek tutmuyor yemiyor işte. Şimdide bu başladı arkadaş bağış yapmayacaksan yapma işte bu karalama sevdası nedir anlamak mümkün değil.
Suriyeliye 40 milyar dolar(isternirse daha fazlasını) harcayabilecek kudrette olan haşmetli devletimiz neden benim halkmın açını, işinden çıkarılanını doyuracak bir şey açıklayamıyor?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Asıl eleştirilmesi gereken nokta işte burası. 266 milyar lira harcayıp kendi vatandaşına gelince bağış toplamak nedir. 266 milyarda bizim vergilerimiz baya bereketli kesemiz var.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şu küresel ekonomik krizde devletten büyük şeyler yapmasını beklemek mantıksız.
Almanya 756 milyar euro paket açıkladı. 600 milyar eurosu YERLİ VE MİLLİ firmaların kurtarılmasına 156 milyar eurosu da halkın refahı için.

Kanada başbakanı siz işinizi paranızı dert etmeyin herşey kontrolümüzde diye açık açık destek verdi halkını rahatlattı.

Amerika 2 trilyon dolar paket açıkladı.

İngiltere vatandaşlarının üst limit 2500 sterlin olmak üzere maaşlarının %80'i ödeyecek.

Bu halk yıllardır dünya lideri bir ülkeye sahip olduğumuz yalanına inandırılıyor. Nerede dünya lideri? İşte yukarıda.

Kara günler için hazırlık yapılır. Bilin bakalım bizim kefen parasına ne oldu? Allah Allah :D :D

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
O kadar vergiyi almalarına rağmen milletten bağış isteyenlerin aynı zamanda ekonomiyi bu kadar zayıf hale getirelenler olduğunu ve yönetemediklerini unutmayalım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilmem farkındamısın Suriyeli sayısı 3-4 milyon ve o harcanan para 9-10 yılda harcanan peyderpey para ve sağdan soldan yardım kuruluşlarında Avrupa birliğinden ve Avrupalı devletlerden gelen parada var.

Siz çocuk oyuncağı sanıyorsunuz bu işleri 80-90 milyon nufuslu bir ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edip 1-2 ay hayatı durdurmayı. Üstüne kimseden vergi alma piyasada para dönmesin. Tüm alacakları vergileri faizleri kredileri ertele flan. Herkese maaşlar verilsin paralar dağıtılsın. Sırf muhalefet olmak için saçma sapan konuşmayın Suriyelilere harcanan bu parayı senin istediklerin yapılsa 1 ayda yetmez Türk milletine.
Lütfen yardım yapmacaksanız yapmayın ama kampanyaları karalamaya çalışmanın bir anlamı yok.
Devlet kendince en düşük emekli maaşını 1500 TL yaptı 100 milyon TL paket açıkladı üstüne belediyelere ek kaynaklar verdi ihtiyaç olduça yeni kalemler açıklayacaktır.
80 milyonluk almanya çatır çatır olması gerekenleri uyguluyor. Nerede bizim dünya lideri ülkemiz?

bud

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,710
Kalabalık illerde 1 aylık karantina salgının yayılmasının durması konusunda çok etkili olacaktır ama Türkiye'nin bunu kaldıracak durumu yok diyorsanız gidip hala aynı kişilere oy vermeyin.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şimdi Türkiye'nin ekonomisini ABD ve Almanya ile mi kıyaslayacağız?
Almanya cari fazla veren bir ülke. Dünyanın en iyi ekonomilerinden.
ABD'yi kıyas olarak saymak bile mantıksız.
Kanada öyle söyledi de bakalım üretim dursun da 5 ay halkını idare edebilecek mi? Lafla olacaksa CB de söylesin; halkımız parayı sorun yapmasın diye.

Fransa'nın bile Türkiye'deki kampanyaya benzer bir kampanya yapma niyetinde olduğu ile ilgili haberler var.

Muhalefet yardım kampanyasına çomak sokmaya çalışıyor. Hem de IMF'den borç alınmasını istiyor. Haklı eleştirilerine eyvallah ama yardım kampanyasını eleştirip IMF'ye yönlendirme nedir?
Banane muhalefetten ben desteklemiyorum onları.
Imfye gidilmesini de desteklemiyorum. IMF kan emicidir.
Açıklanan şeyler yeterli değil bu kadar basit.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Evet. Bizi kıskanan onlar değil miydi? Ekonomimiz falan süperdi uçuyorduk. Bunları ben demedim.
Büyüyüp iyi ve güçlü Türkiye olmamızı istemiyorlar. Ekonomimizin onlardan iyi olduğunu söylemedim.

Ama askeri güç olarak Almanya'dan bir adım öndeyiz. Askeri techizat üretme açısından kıyaslarsak Almanya'nın yine gerisindeyiz, o ayrı.

Zaten bunları görmek için dünya ülkelerinin ekonomik gücünü gösteren uluslararası kuruluşların verilerine bakmak yeterli. Kıyas yapılan ülkeler zaten bizden iyi durumdalar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sİz halen işin goygoyundasınız. Çözüm öneriniz nedir söyleyin dinleyelim körlemesine sadece eleştiri eleştiri olmuyor.

Muhalefette desteklenecek hareket yok ki desteklensin. Bu yardım kampanyalarını karalamak bir tek IMF'nin işine yarar. Muhalefet sadece eleştiriyor çözüm önerisi sunmuyor her zaman ki gibi.
Açıklanan şeyler yeterli değilse sen söyle çözüm yolunu veya doğru yolu dinleyek.
Kara gün parasını harcamadan önce olacaktı. Şuan ne yapsan faydasız.

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
belediyelere yardım yaptırtmayacakmış beyefendi.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Sİz halen işin goygoyundasınız. Çözüm öneriniz nedir söyleyin dinleyelim körlemesine sadece eleştiri eleştiri olmuyor.
Doğrular goygoy olmuş bir anda :) Verecek çözüm mü kalmıs kara gün paraları nerede?? Bunu sorgulayacağınıza hala muhalefete laf söyleme peşindesiniz. Bir kere şaşırtın be :D

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Yardım yapmak istedikten sonra istersen git elden yap tutan yok insanları bu kadar devletine para göndermekten korkuyorsan.
İşte buna katılıyorum, en iyisi hiçbir kişiye güvenmeyip elden yapmak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Halen kara gün diyon. Bu ülkenin son 3-4 yıldır ülkenin yaşadğı kara günleri görmüyon.
Devletin böyle dönemler için kasasında para bulunması gerekirdi, kara günleri görüyorum denmesi de budur.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
belediyelere yardım yaptırtmayacakmış beyefendi.
Belediyelerin yardım toplaması valilik iznine bağlı.
Ama bazıları para isterken devletten beklerler, yardım ederken kendi belediyeyelerine yardım ederler. Çelişki yok mu? Aynı gemide değil miyiz?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Belediyelerin yardım toplaması valilik iznine bağlı.
Ama bazıları para isterken devletten beklerler, yardım ederken kendi belediyeyelerine yardım ederler. Çelişki yok mu? Aynı gemide değil miyiz?
Her daim fakirler ve zenginler oldu bu sistemde ve zenginden para dilenmek saçmalık çünkü zaten parayı verecek olsalar başta sizden çalmazlar, devletin vereceği destek de öyledir, bunun iktidarı/muhalefeti yok.

Tamamen zihniyetle alakalı, halkından çalmayıp halkına veren insan zaten kendini belli eder, onurlu insanlar onlardır.

Bu dini olarak kesin ise işimiz yaş :(.

Son düzenleme:

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bunlar din adamı ise işimiz yaş, ya bunlar haklı ya ben dinsizim.
Çok saçma konuşuyorsun. ( Kendini sakata sokuyon bu söylemler ile )
O kadar normal bir haberi bile şu Tele1 Sözcü Yeniçağ OdaTV gibi kanallar öyle bir dolandırıyorki insnaların dini duygularını o kadar kaşıyorlar ki pess doğrusu.

Diyanet işleri yüksek kurulunun yaptığı açıklama bu oku bakalım ne anlayacan. Bu kadarda sığı ve körlemesine bir yerde gördüğünüz okuduğunuz yazıya inanmayın.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Çok saçma konuşuyorsun. ( Kendini sakata sokuyon bu söylemler ile )
O kadar normal bir haberi bile şu Tele1 Sözcü Yeniçağ OdaTV gibi kanallar öyle bir dolandırıyorki insnaların dini duygularını o kadar kaşıyorlar ki pess doğrusu.

Diyanet işleri yüksek kurulunun yaptığı açıklama bu oku bakalım ne anlayacan. Bu kadarda sığı ve körlemesine bir yerde gördüğünüz okuduğunuz yazıya inanmayın.
Sadece bu duruma özel bunun açıklanıyor olmaları yanlış, sadece YeniÇağ'ın manşetini okuyacak kadar salaklaşmadım (ne A haber'i ne YeniÇağı severim) fakat zekat 8 sınıf insana verilir ve bu yardımın da bu 8 sınıftan birine yapılıp yapılmayacağının bir garantisi yok, ucu açık. Dini olarka en garanti yolu da direk olarak ucu kapalı şekilde bu kişilere yardım yapacağım diyene vermek ve kendimizin yapması olur, Zekat farz bir ibadet olduğu için bu söylenmemeli.

Yeşil Okçu

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,811
Her zamanki gibi dini kendilerine göre değiştiriyorlar. Bizim insanımız da körü körüne inanıyor tabi. Ortaçağ papazları geldi aklıma

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Zekat farz bir ibadet olduğu için bu söylenmemeli.
Dostum yazı gayet açık net ve kafana yatmıyorsa VERME özgürsün YARDIM YAPMA. Kimse kimseyi zorlamıyor veya kafana silah dayamıyor. İstediğini yapabilirsin.

Benim kafama yatmadı o zaman bunlar müslümansa ben dinsizim . Bunlar dindarsa ben değilim. Böyle olacaksa olmasın gebersinler sürünsünler demenin kime ne faydası var ?
Orada kos koca Din yüksek kurulu toplanıyor onlarca insan ömrünü Kur'ana ve Dine adamış insanlar ortaklaşa karar alıyor ama çıkıp din ile alakası olmayan hatta ömrünü Müslümanlarla mücadeleye vermiş 1-2 gazetenin başlığına bakarak yorum yazabiliyon. Yapma bunları lütfen.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Dostum yazı gayet açık net ve kafana yatmıyorsa VERME özgürsün YARDIM YAPMA. Kimse kimseyi zorlamıyor veya kafana silah dayamıyor. İstediğini yapabilirsin.

Benim kafama yatmadı o zaman bunlar müslümansa ben dinsizim . Bunlar dindarsa ben değilim. Böyle olacaksa olmasın gebersinler sürünsünler demenin kime ne faydası var ?
Orada kos koca Din yüksek kurulu toplanıyor onlarca insan ömrünü Kur'ana ve Dine adamış insanlar ortaklaşa karar alıyor ama çıkıp din ile alakası olmayan hatta ömrünü Müslümanlarla mücadeleye vermiş 1-2 gazetenin başlığına bakarak yorum yazabiliyon. Yapma bunları lütfen.
Birkaç muhalif gazetecinin yorumu ile yola çıkmadığımı, ucu açık olduğu için de etik olmadığını belittim, bu benim dini düşüncemdir, hattım faturasız ve hattımda bulunan son 25 TL'nin 20 TL'sini de bu kampanyaya verdim, şimdiye kadar karşıma çıkan bütün kampanyalara az çok bir şeyler vermeye çalıştım çünkü durumu olmayan insanları tespit edebilecek bir durumum yok, bu benim dini görüşüm oluyor biraz ve dediğim lafta (onlar böyleyse ben dinsizim) ağır ve yakışıksız kabul, insan bir anlık öfke ile saçma sapan yorumlarda bulunabiliyor (Ne demişler: öfkeyle kalkan zararla oturur).

Son mesajlar