Erdoğan Bisiklete Bindi, Hafta Sonu Satışlar Patladı

Bu konuyu okuyanlar

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
258712.jpg

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu için, Erdoğan bisiklete bindi. Firmaların satışları arttı. Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, yayılması için yüzde 1 KDV istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Salacak'ta 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu tanıtım etkinleri kapsamında basın turuna katıldı. Erdoğan kask takıp eşofman giydi pedal çevirdi. Erdoğan'ın bisikletli fotoğrafı anında etkisini gösterdi.
REYONLAR TALAN EDİLDİ

Bisiklet ve aksesuar satan firmalar hafta sonu büyük ilgi gördü. Satış rakamları bir anda yükseldi. Özellikle büyük firmaların aksesuar reyonları talan edilmiş gibiydi. Adını açıklamak istemeyen bir sektör temsilcisi pazar günü satışların yüzde 70'lere varan oranda artığını söyledi.
"YAYGIN KULLANIM İÇİN KDV İNDİRİMİ ŞART"

Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz bisiklet satışlarının artması ve yaygın olarak kullanılabilmesi için KDV'sinin yüzde 1'e indirilmesi ve kamunun işine bisikletle gidenleri teşvik edici önlemler alması gerektiğini söyledi.

"ALT YAPI GEREKLİ"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 'Türkiye'de bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz, Batı ülkeleri gibi değiliz, başta Konya olmak üzere bazı iller var. Güzel adımlar atılıyor. Diğer illerimizde de inşallah bisiklete yönelik altyapıyı süratle başarır, bisiklet sevdasını artırırız" açıklaması bisikletçileri heyecanlandırdı. Cumhurbaşkanı'nın 'ucuzlatılması' gerekir şeklindeki talebinin hayata geçirilip geçirilemeyeceğini
Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz'a sorduk.

Suyabatmaz yılda 1 milyon 200 adet ve yaklaşık 420 milyon TL'lik satışın gerçekleştirildiğini söylediği Türkiye'de bisikletin daha ucuza satılması için alınacak en hızlı teşvik önleminin KDV oranını yüzde 18'den 1'e indirmek olacağını söyledi. Ancak Suyabatmaz KDV indirimindense "mutlaka alınması gereken" önlemler ve "mutlaka verilmesi gereken" teşviklerin bisiklet satışlarını vergi indirimi kadar etkili biçimde artıracağına dikkat çekti. Vergi indiriminin 1 milyar liralık bir pazar yaratabileceğini söyleyen Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, Türkiye'de bisikletin daha fazla yaygınlaşması için yapılabiliyorsa bisiklet yollarının yapılması, yapılamadığı yerlerde ise güvenlik önlemlerinin artırılmasının çok daha önemli olduğunu vurguladı.

TABLET PROJESİ GİBİ ELE ALINMALI
Türkiye'de her ne kadar merdiven altı üretim hariç, yılda 1.5 milyon adetlik bir üretim olsa da, bunun ithal edilen komponentlerin montajından ibaret olduğunu belirten Suyabatmaz, bisikletin üretimden başlayarak yollar, park yerleri, okullar, belediyeler, İçişleri, Sağlık, Milli Eğitim, Çalışma bakanlıklarının koordinasyonuyla entegre biçimde çalışılarak tıpkı okullarda başarıyla uygulanan ve benzer bir çalışmayla hayata geçirilen tablet projesi gibi ele alınması gerektiğini söyledi.

ERDOĞAN: 'BİSİKLETİ SEVDİRMEK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bisikletin Türkiye'de sevilip yaygınlaştırılması için, tıpkı Konya'da olduğu gibi, başka şehirlerde de çalışmalar yapılması gerektiğini söyledi.

ŞİRKETLER TEŞVİK EDİLSİN ÇALIŞANLAR BİSİKLETLENSİN
Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz hükümetlerin bisikleti, ancak kullanımının "güvenli" olduğuna inandırarak teşvik edebileceğinin altını çizerek şöyle konuştu:

"Ülkemizde bisikletin ulaşım amaçlı olarak kullanıldığı iller yok değil. Ancak sanayi bölgeleri, okular ve yerleşim alanlarının birbirlerine yakın olduğu İstanbul Başakşehir, Tuzla, Florya, Başakşehir, Beylikdüzü gibi alanlar pilot bölgeler seçilip buralarda işe ya da okula gidiş gelişlerlerde bisiklet teşvik edilebilir. Bunun için işyerleri çalışanları için bisikletler alıp dağıtır ve bu satın alınan bisikletler vergiden muaf tutulur, işine bisikletle gidip gelenlere günde yaptıkları kilometre başına, tıpkı Fransa'da olduğu gibi trafiği ve çevreyi temiz tutma pirimi verilir. Örneğin bu rakam Fransa'da kilometre başına 0.25 Euro Cent'tir". Nispeten trafiğe kapalı bu bölgelerde öğrencilerin okula bisikletle gidip gelmesi de ancak tamamen güvenli yollar yapılarak mümkün olabilir.
SAĞLIK BAKANLIĞI 250 BİN BİSİKLET ALACAK

Sağlık Bakanlığı geçtiğimiz günlerde ihale yoluyla 250 bin adet bisiklet alacağını ve bu bisikletleri 'Her bir metrelik bisiklet yolu yapan belediyeye bir bisiklet' olmak üzere belediyelere bedelsiz olarak dağıtacağını açıkladı.
AVRUPA'DA EN PAHALI BİSİKLET HOLLANDA'DA

2014 yılında 19 milyon 780 bin adet bisikletin satıldığı 27 Avrupa ülkesine bakıldığında bisiklete uygulanan KDV oranının yüzde 6 ile 25 arasında değiştiği görülüyor. İstatistik portalı Statista'da yer alan çarpıcı bilgi ise, Avrupa'da %6 ile bisiklete en düşük KDV uygulayan ve 'bisikletliler cenneti' olarak anılan Hollanda, ortalama 791 Euro ile bisikletin en pahalı satıldığı ülke olarak ilk sırada yer alıyor. (Kaynak:Habertürk)

http://www.memleket.com.tr/erdogan-bisiklete-bindi-hafta-sonu-satislar-patladi-626214h.htm

Halkulvad

Müdavim
Reaksiyon puanı
53
Evet, Konya merkezde çok bisiklet yolu var. Rahatlıkla şehir trafiğinde bisiklet kullanabilirsiniz. Hatta saatlik belediyenin bisikletlerinden kiralayabilirsiniz. :)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ne odunmuşum beni etkilemedi ha param yoktu tamam.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Yine tayyip yine yalakaları!

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Her şeyi geçtim bir şey merak ediyorum, binlerce korumasını arkasından koşturdumu acaba? :mrgreen:

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Kardeşim espiriden anlamıyorsanız lütfen alıntılamayın ya. Sanki cidden böyle bir şey söylüyoruz.
Sorduğun soruya cevap verdim dostum. Binlerce dedinya bende binlerce değil milyonlarca olduğunu belirttim.

Hatta pardon Milyarlarca :)

Şunuda belirtmek istiyorum.

Espiri her insana yapılmaz hele hele Cumhurbaşkanına. bide Espiriyi sadece zeki insanlar yapmalı çünkü tersi yapınca pek komik olmuyor :)

ByMakroad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sorduğun soruya cevap verdim dostum. Binlerce dedinya bende binlerce değil milyonlarca olduğunu belirttim.

Hatta pardon Milyarlarca :)

Şunuda belirtmek istiyorum.

Espiri her insana yapılmaz hele hele Cumhurbaşkanına. bide Espiriyi sadece zeki insanlar yapmalı çünkü tersi yapınca pek komik olmuyor :)

Cumhurbaşkanına espri yapılmaz cümlesi son derece yanlış bende siz Türkiye de yaşadığınız ve sürekli korkarak konuştuğunuz için bu durumlardasınız yoksa Obama ve diğer başkanlara bakabilirsiniz örnekleri çoktur

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Cumhurbaşkanına espri yapılmaz cümlesi son derece yanlış bende siz Türkiye de yaşadığınız ve sürekli korkarak konuştuğunuz için bu durumlardasınız yoksa Obama ve diğer başkanlara bakabilirsiniz örnekleri çoktur
Anlama kıtlığı tamda buna denirdi herhalde :) Espiri yapılabilir ben ona karşı değilim yalnız SEVİYELİ şekilde espiri yapılması gerekir. Ben alaycı , aşağlayıcı , hakaret edipte espiri yapanlara kastım. Anlatabiliyorum herhalde ?

Bak bakalım ingilterede , Ve çoğu avrupa ülkesinde Twitter'dan böyle siyasetçilere hakaret ettiği için hapse girenlere bak. Bizim ülkemizde öylemi ? Adam Siyasetçi değil Koskoca Cumhurbaşkanı yani ülkede ondan daha üstünü yok ama adamın capslerini remixlerini bile yapıyorlar sonrada adam bişey diyince Faşist oluyor. Yani kısacası espirininde B.k 'unu çıkarıyorsunuz.!

Ayrıca biz Allahtan başka kimseden korkmayız kardeşim. Onada korkumuz Sevgimizdendir.!

ByMakroad

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Anlama kıtlığı tamda buna denirdi herhalde :) Espiri yapılabilir ben ona karşı değilim yalnız SEVİYELİ şekilde espiri yapılması gerekir. Ben alaycı , aşağlayıcı , hakaret edipte espiri yapanlara kastım. Anlatabiliyorum herhalde ?

Bak bakalım ingilterede , Ve çoğu avrupa ülkesinde Twitter'dan böyle siyasetçilere hakaret ettiği için hapse girenlere bak. Bizim ülkemizde öylemi ? Adam Siyasetçi değil Koskoca Cumhurbaşkanı yani ülkede ondan daha üstünü yok ama adamın capslerini remixlerini bile yapıyorlar sonrada adam bişey diyince Faşist oluyor. Yani kısacası espirininde B.k 'unu çıkarıyorsunuz.!

Ayrıca biz Allahtan başka kimseden korkmayız kardeşim. Onada korkumuz Sevgimizdendir.!

Körelmiş ve etrafına at gözlüğüyle bakan beyinlerle kavga etmeyi çok önceleri bıraktım bir insan bir şeyin değerini kaybedince anlar demokrasi ( ki günümüzde sadece yarı demokrasi var ) kaybedilince yada kısıtlanınca etekleriniz umarım tutuşmaz. Düşünceniz budur saygı duyarım ama unutmayın ki HALK herşeyden üstündür kimler geldi kimler geçti zamanla umarım Sayın cumhurbaşkanı giderse sizde başka tarafa dönmez gitmemeliydi deyip yine savunursunuz zira sağdan dönmek çok kolaydır !

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Körelmiş ve etrafına at gözlüğüyle bakan beyinlerle kavga etmeyi çok önceleri bıraktım bir insan bir şeyin değerini kaybedince anlar demokrasi ( ki günümüzde sadece yarı demokrasi var ) kaybedilince yada kısıtlanınca etekleriniz umarım tutuşmaz. Düşünceniz budur saygı duyarım ama unutmayın ki HALK herşeyden üstündür kimler geldi kimler geçti zamanla umarım Sayın cumhurbaşkanı giderse sizde başka tarafa dönmez gitmemeliydi deyip yine savunursunuz zira sağdan dönmek çok kolaydır !
Nedense At gözlüğü olan kişilerin sayısı benim bildiğim azalır ama artıyor ? Belkide sizde at gözlüğü vardır bi aynaya bakın bence ! Ayrıca o küçük dünyanızdan artık çıkın bir etrafa bakın dön dolan hep aynı şeyleri papağan gibi tekrarlıyorsunuz. Sizide anlıyorum beyniniz okadar ne yapacaksınız :)

Büyük beyinler FİKİRLERİ . Küçük beyinler ise KİŞİLERİ . Eleştirir. Siz küçük beyinsiniz dostum yapacak birşey yok anca oturduğunuz yerden onu bunu eleştirin.

Bir düşün derim kimde at gözlüğü var . Oyları sürekli artan bir partiye oy veren halkta at gözlüğü olamaz.!

Ama hiçbir başarısı olmadığı halde ve toplu katliamlar yapan bir partiye oy veren halk AT GÖZLÜĞÜ takar.!

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Adam camdan atlasa camdan atlayacak beyinsizler :D

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Bu siyaset muhabbeti gerçekten canımı sıkmaya başladı. İhtiyar heyetine bu konu hakkında danışacağım artık yeter bu nedir ya ? Siyasi fikirlerinizi kimsenin kafasına çivi gibi çakamazsınız.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
bisiklete bindiğine pişman ettiniz yarın öbür gün mahkeme celpleri elinize ulaşır...

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Şu yol bisikletleri ucuzlasın artık :)

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
polemiğe girmeyeceğim sadece sunu söyleyeceğim vikings senin prfil fotoların hep güzel oluyor ve Seyhoo senin prfoil fotonuda cok beğendim :) (biraz ortam yumusasın)

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
polemiğe girmeyeceğim sadece sunu söyleyeceğim vikings senin prfil fotoların hep güzel oluyor ve Seyhoo senin prfoil fotonuda cok beğendim :) (biraz ortam yumusasın)
@Seyhoo :D
Valla tebrik ediyorum, yorumunuzu okuduktan sonra gerçekten güldüm :mrgreen: cidden çok güzel yumuşattınız (gerçek anlamda söylüyorum). İlk defa bu kadar saf bir yorum gördüm :mrgreen: Teşekkür ederim bu arada :)

Ben artık insanlar ile polemiğe girmiyorum ve tartışmıyorum. Kendi yorumumu yaptım ben kimseye hakaret etmedim ve aşağılamadım. Binlerce korumasını koşturuyormudur diye ufak bir espiri yaptım, kimine göre komik kimine göre hiç komik değil. Bazı insanlar gelip salça olup bide artist artist laf sokmaya çalışmalarına acımaktan başka elimden başka bir şey gelmiyor.

war is up ahead

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ülkede spor yapın deniyor ama kısıtlanıyor bence yanımdaki okulda basketbol oynayayım diyorum alıyorum topu bir bakıyorum okulun kapıları kilitli hafta sonu yada hafta içi okullar kapanınca hemen kapatıyorlar

xxmeeminxx

Asistan
Reaksiyon puanı
9
@Seyhoo :D
Valla tebrik ediyorum, yorumunuzu okuduktan sonra gerçekten güldüm :mrgreen: cidden çok güzel yumuşattınız (gerçek anlamda söylüyorum). İlk defa bu kadar saf bir yorum gördüm :mrgreen: Teşekkür ederim bu arada :)

Ben artık insanlar ile polemiğe girmiyorum ve tartışmıyorum. Kendi yorumumu yaptım ben kimseye hakaret etmedim ve aşağılamadım. Binlerce korumasını koşturuyormudur diye ufak bir espiri yaptım, kimine göre komik kimine göre hiç komik değil. Bazı insanlar gelip salça olup bide artist artist laf sokmaya çalışmalarına acımaktan başka elimden başka bir şey gelmiyor.

önemli değil :) önceden diyecektim sana ama o güne kısmetmiş :)