Erdoğan : 'Ayasofya'yı açmanın bedeli ağır olur'

Bu konuyu okuyanlar

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Bilmem farkındamısın 3 gün oldu halen bıkmadın mı :D Hayırlı olsun demek bu kadar zor mu halen açık arayışında karalama sevdasındasın.

Adamın elinde daha güç yokken yıl 1994 Yeni belediye başkanı olmuş o dönemiş şartlarında o baskılar altında verdiği demeç Ayasofya Müslümanlar için CAMİ olarak DÖNECEK...

1594677322535.png

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bilmem farkındamısın 3 gün oldu halen bıkmadın mı :D Hayırlı olsun demek bu kadar zor mu halen açık arayışında karalama sevdasındasın.

Adamın elinde daha güç yokken yıl 1994 Yeni belediye başkanı olmuş o dönemiş şartlarında o baskılar altında verdiği demeç Ayasofya Müslümanlar için CAMİ olarak DÖNECEK...

Ekli dosyayı görüntüle 108327

Yok attığın şey 1994e aitmiş.

Benim attığım video ise 2019'a ait bir video , o video ile yorum yapın neden farklı bir mesaj atıyorsunuz her zaman ki gibi ? konu içeriği ile görüş belirtin , her konu da bu demeçten bahsediyorsun ne demeçse.

Adam 2019'da diyor ki bedeli ağır olur , onla ilgili görüşünü belirt.

bu arada Türkiye nin en büyük forumlarında ayasofya gündem de , haber sitelerinde de öyle , sadece burada paylaşım yapılmıyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ayasofya AÇILDI bilmem farkındamısın sen halen neyin yorumundasın :D ( Adam bedelini göze almış demek ki. Taa 26 sene öncede açmak hedefinde olan bu kültürden gelen bu inançta olan birisine alakasız yorum oluyor senin attığın. )

bu arada Türkiye nin en büyük forumlarında ayasofya gündem de , haber sitelerinde de öyle , sadece burada paylaşım yapılmıyor.

Hepsi senin gibi karalama ve yanlış bir karardı algısı yaratma sevdasında mı yoksa çok iyi oldu ilk Cuma şöyle kulanacak böyle yapılacak kafasında mı =?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Ayasofya AÇILDI bilmem farkındamısın sen halen neyin yorumundasın :D ( Adam bedelini göze almış demek ki. Taa 26 sene öncede açmak hedefinde olan bu kültürden gelen bu inançta olan birisine alakasız yorum oluyor senin attığın. )

Hepsi senin gibi karalama ve yanlış bir karardı algısı yaratma sevdasında mı yoksa çok iyi oldu ilk Cuma şöyle kulanacak böyle yapılacak kafasında mı =?

hadi ya açılmış mı ? vay be :tearsofjoy: özkan k , video ile ilgili yorum yapmıyorsun knka , olmayacak neyse .

Samet UCA

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,912
Bu oyuna gelecek kadar istikametimi kaybetmedim diyor demek ki bir şeyler değişmiş olmalı 1 senede :D

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Anlatamam dediği şeyler var diyor. Keşke alelade söyleseymiş de bilseymişiz. Şahsen takip etmiyorum böyle bir konuşması olduğunu da bilmiyordum. Lakin sürekli olarak açık arayan kişiler, eminim ki her dediğini kaydediyordur. Muhalefetlik halbuki başkasının dediğinden pay çıkarmak değil. Keşke kim ne dedi peşinden koşacaklarına insanlar anlasalardı da bu istemediği kişi yerine insanlardan oy alabilseydiler :)

Bu konuşmanın ardından dediklerini de biriktirirsek.
  • Anlatamam başka şeyler var,
  • Orayı cami yapmak bizim yurt dışındaki camilerimize zarar verebilir,
  • Oranın bir bölümünde zaten namaz kılınıyor,
  • İleride burayı müzeden cami olarak değiştireceğiz.
Velhasıl kelam dediğini de yapmış. Bir kısmında cami planlanıyor tamamında değil. Bir kısmında namaz kılınıyor tamamında değil.

Ki dediğiyle birebir ters düşmesinde de sakınca görmüyorum. Her gün yeni bir bilgi ediniyoruz. Her yeni bilgi ile deneyimimiz değişiyor. Değişen deneyim de önceki tezlerimizi kırarak yeni bir yola sürüklüyor. Tüm hayat fikrim bir günde değişmez elbet ama barizdir ki dünkü fikir ile bugünkü bir olmayabiliyor. Zaten yaptırımların bir çoğunu yaşadığımız dönemdeyiz, demek ki bazı şeyleri göze aldı veya birilerine ders veriyor.

Ban açılınca başka konularda muhalefet deneyebilirsin.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Sanat Tarihçisi ve Rehber, Yazar Talha Uğurluel'in Ayasofya hakkında bir kaç bölümden oluşan bir belgeseli var Youtube üzerinde. Konu hakkında izlemenizi tavsiye ederim. 1 günde dünya üzerinde dengeler değişebiliyor. 1 yılda bizimde iç ve dış dinamiklerimiz değişmiş olamaz mı? Hayat ve yaşananlar 3-4 internet sitesinde yazılanlardan ibaret değil. Biraz geniş düşünmek lazım

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ayasofya'nın statüsü müzeden camiye çevrildi ve bitti. Konu kapandı. Ben iktidar yanlısı ve muhalefet yanlısı müslüman vatandaşların cami oldu diye üzüldüğünü görmedim. Zaten bizim topraklarımızın içerisindeydi. Devlet istediğini yapar. Bunu konuyu gündem haline getirmemek gerek.