Erdoğan, 580 bin YTL daha ekledi banka hesabı 1.8 milyon(Yeni)

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Erdoğan, 580 bin YTL daha ekledi banka hesabı 1.8 milyon YTL oldu

Başbakan Tayyip Erdoğan, görevini yeni bir hükümetle sürdürmesi nedeniyle mal beyanını yeniledi.

Erdoğan’ın servetinde en göze çarpan değişiklik, dolardan YTL’ye geçmesi, 19 ayda 580 bin YTL tasarruf sağlaması ve 315 bin 500 YTL’lik alacağı oldu.

BANKADA 1.8 MİLYON YTL’Sİ VAR: Başbakanlık Basın Merkezi’nin internet sitesinde 12 Eylül 2007 tarihi itibariyle Erdoğan’ın yenilenen mal beyanı şöyle:

Arnavutköy-Bolluca Köyü 376 metrekare arsa (40 bin YTL)

Güneysu-Dumankaya Köyü 2.000 metrekare arsa (10 bin YTL)

Banka ve menkul değerler: Banka hesaplarında 1.803.854 YTL ile 9 bin 890 Euro (Şirket hisselerinin satış geliri, emekli ikramiyesi, emekli maaşı ve milletvekili maaşlarının toplamı)

Alacaklar: 312.500 YTL

Eşine ait taşınır mal bilgileri: 2006 model Volkswagen Passat otomobil.

FARKIN ANALİZİ: Erdoğan’ın 7 Şubat 2006 tarihli mal beyanıyla yeni bildirimi arasındaki farklar şöyle:

Erdoğan çiftinin otomobil dışındaki varlığının toplam değeri 2 milyon 183 bin YTL. Aileden kalma iki taşınmazın değeri değişmedi.

Bankadaki YTL hesabı, 442 bin 564 YTL arttı. 120 bin dolarlık döviz hesabı ise 9 bin 890 Euro’ya indi. Kalan 106 bin dolar YTL’ye dönüştürüldü.

35 bin 640 YTL değerindeki muhtelif takı bozdurularak YTL hesabına aktarıldı.

Beyana "alacak" kalemi eklendi. Erdoğan’ın 312 bin 500 YTL’lik borcu çocukları veya yakınlarına verdiği tahmin ediliyor.

Bozdurulan dolar ve takının değeri çıkarıldığında Erdoğan, 1.5 yılda maaşından 580 bin YTL tasarruf sağladı.

TAKISI KALMADI: Hiç takısı kalmayan Emine Erdoğan’ın 2006 model aracı yenilenmedi. Ancak Emine Erdoğan, makam aracı olarak Hyundai firmasının Başbakanlık’a hediye ettiği iki limuzinden birini kullanıyor. Diğer limuzin TBMM Başkanlığı’na verilmişti.

KAYNAK

jZCaglar

Doçent
Reaksiyon puanı
9
Eğer o paralar masum insanlardan çıkıyosa HARAM ZIKKIM olsun ;)

chimera

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
574
Haberlerde kaynak adresi belirtmeyi unutmayınız. ;)

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Bunların bu kadar açık bir şekilde söylenebilmesi gerçekten ilginç geliyor bana bu kadar para maaş adı altında mı halka anlatılıyor aileden kalan gayrimenkuller dışındakiler bayağı hareketli bir sene olmuş SAYIN başbakanımız için...

tunaxer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya adam yıllardan beri siyasetçi ve yıllar önce yaptığı ticaret yatırımları ile bu kadar para elde etti.Başbakanımız hep üst düzey yönetici olmuştur.Bir araştırın rektörlerin mal varlıklarını.göreceksiniz kimin fazla.

bazılarıda diyor bu para masum insanlardan çıkıyosa HARAM ZIKKIM olsun.yuh artık yuh başka bir şey demem

RoMaNTiiZMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Kimse Bu paraları çaldı çırptı diyemez
Siz adamı ne zannedıyorsunuz ??
Köydekı evınden 1 takım elbısesıyle mı geldı ??
Belkıde zamanında bırılerınden kazanmıstır :D
Ama basbakanlık koltugunda calıp cırpıcak ınsan tanımıyorum ben
Asker hece hece kaydını tutuyor :D
ALLAH Siyasetçileri dogru yoldan ayırmasın :D

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
tunaxer dedi ki:
Ya adam yıllardan beri siyasetçi ve yıllar önce yaptığı ticaret yatırımları ile bu kadar para elde etti.Başbakanımız hep üst düzey yönetici olmuştur.Bir araştırın rektörlerin mal varlıklarını.göreceksiniz kimin fazla.

bazılarıda diyor bu para masum insanlardan çıkıyosa HARAM ZIKKIM olsun.yuh artık yuh başka bir şey demem

aynen katılıyorum

bugün bir bankanın genel müdürü bile başbakandan daha yüksek alabiliyor

çarşı yanlış yönlendirmelere karşı

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Milletvekilleri maaşlarını ve onlara yapılan zammı eleştiren eski cumhurbaşkanının maaşına, başbakandan daha fazla zam yapıldığını ve aylık 16 milyar küsür maaş aldığını biliyor muydunuz? Benim memur olarak 12 aylık maaşım bile bu kadar etmiyor... Şu anda da 9.5 milyar emekli maaşı alıyor.. Her ay.. Maaşında gözümüz yok, ancak çalıp çırpmak bazen yasal yollarla da olur. En azından çalıp çırpanlar çaldı çırptı demesinler!
(Şimdi bu maaşı Abdullah Gül alıyor; dediğim gibi ben almalarını eleştirmiyorum; haksızlık haksızlıktır. Yavuz hırsız meselesi..)

Bazı şeyler gündeme hiç getirilmez. Başbakan, yukarıda da söylenildiği gibi, zaten ticaretle uğaşan ve belli bir malı serveti olan bir şahıs. Yani örneğin Microsoft'un bir yıllık kârı sermayesi kadar ettiyse çaldı çırptı mı diyeceğiz hemen? Sizin de o kadar paranız olsa, siz de yatırım yapar kazanırsınız.

Bu kadar paraya farkedemeden haram karışma ihtimali yüksektir mi dersiniz? Doğru söylersiniz. Ancak çaldı çırptı demek büyük laftır, dikkat ediniz. ;)

kracker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ticaretle ugraşıyor malı mülkü var..

o yüzden oglu hazretleri bursla okurken , okul biter bitmez gemicik aldı :)) malı mülkü oldugu için amerikalarda bursla okudu :) bu millete artık hiçbirşey dokunmaz herşey bu kadar açık seçik olurken :))

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Başbakan olmadan önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanıydı ve o aralar bayağı yolsuzluk yaptı ...Bunu kimse inkar edemez çünkü 2001 seçimlerinde bu yüzden başbakan olamamıştı....
Huylu huyundan vazgeçemez...
Bunu bilir bunu söylerim ..
Bu arada artık yapılan hiçbir habere güvenemiyorum !! O kadar yalaka bi medyamız varki anlatamam .
Kimbilir belki de bu haberde yalandır !

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben yazdıklarınıza inanamıyorum.. o_O
Bu kadar da yüksekten atılmaz ki!! Medyanın en çok eleştirdiği kişi Tayyip ve yandaşlarıdır, siz kalkmış medya yalakalık yapıyor diyorsunuz.. Pes doğrusu..
Kimse CHP'nin Atatürk'ün mirasını nasıl yediğini, el altından Kanal Türk'e 3 milyon YTL yedirdiğini konuşmuyor! Yalakalık görmek istiyorsanız KanalTürk izleyin ve Atatürk'ün parasıyla nasıl zevk-i sefa ve alay içinde olduklarını görün.

Tayyip kendi şahsıyla birlikte şahsında partisini sevmediğim birisidir, ancak boş atıp tutmak yerine herkese hakkını vermeyi bir görev bilirim. Oğlunun aldığı gemicik kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi, burslu okurken ticaret yapmak da suç değildir. Siz de yeteri kadar başarılı olsaydınız siz de burslu okurdunuz. Burslu okumayı fakirlikle özdeş bilmek çok sığ ve kıskanç bir düşüncedir.

Çatlak, Tayyip 2001 seçimlerinde yolsuzluk yüzünden başbakan olamadı diyorsun da, 2001'de seçim mi oldu ki? AKP 14 Ağustos 2001'de kuruldu ve girdiği ilk seçim olan Kasım 2003 seçimlerini açık farkla kazandı! Hadi senini dediğin gibi yolsuzluktan dolayı seçilemediğini söylesek bile, iki seçimi hem de üst üste hem de ezici farkla kazanmasına da yolsuzluk mu sebep oldu?? Bu başarıyı Türkiye tarihinde çoklu parti dönemlerinde kaç parti elde etmiş şimdiye kadar??

Kusura bakmayın ama siz yolsuzluk görmemişsiniz. Şimdiye kadar nasıl soyulup soğana çevrildiğimizin farkında değilsiniz..

Muhalefetin bir adabı var arkadaşlar, önünüze gelene inanmamanız gerektiği gibi, bunlarla kalkıp başkalarını da yargılamalısınız. Şüpheniz olmasın siz başbakan olsanız, şahsi malınızı bile devlet için harcasanız, hakkınızda yolsuzluk iddiası mutlaka çıkacaktır.

ahmetweli

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bu adam(başbakanımız)Yanlış hatırlamıtorsam ÜLKER'in hem ortağı hemde yönetim kurulu başkaıymış.Dedikodular nedeniyle yönetimden ayrılmış.
Ama ortaklığı devam ediyor.
Yani ticaretçi birinin hesabına para yatırması çok normal.(Hatırlatırım Ülker çok büyük bir firma ve işleri tüm Türkiyeye mal dağıtımı)
Makam arabaları konusunsuna gelince bence makam arabaları en son model olmalıdır çünkü bu devletin gücünü gösterir.Tabi bu araçlar saltanat arabası olmadığı sürece kalmalarından yanayım.
Cümlelerinizi kurarken biraz daha dikkatli olmanızı rica ederim.

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
@Elmacik ve Ahmetveli
Cümlelerimizi kurarken ne gibi kriterlere dikkat edecekmişiz ?
Fikirlerini söyledin bende fikirlerimi söyledim
Kimseye cümlelerini kurarken dikkatli ol dyemezsin bu hakkı kimse sana vermiyor
Asıl sen bu cümleyi kurmakla dikkatsizliğini gösterdin ...dikkat etmesi gereken sizlersiniz

Kriptograf

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Seviyeli ve öğretici bir tartışma olmuş bozmadan devam edebilirseniz daha bir çok şeyi çözüme kavuşturacaksınız kırıcı cümleler kurmadan ve birbirlerinize hitaptan kaçınarak devam ederseniz emin olun çok iyi bir içerik oluyor bence!...

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Kriptograf dedi ki:
Seviyeli ve öğretici bir tartışma olmuş bozmadan devam edebilirseniz daha bir çok şeyi çözüme kavuşturacaksınız kırıcı cümleler kurmadan ve birbirlerinize hitaptan kaçınarak devam ederseniz emin olun çok iyi bir içerik oluyor bence!...
Tartışmanın nasıl olduğunu söylemek yerine bu konudaki düşüncelerini söylesen ?

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Alsın tabi o başbakan o kadar parası olsun.Adam Türkiyenin başbakanı olup çulsuz dolaşsa diğer ülkelerin yanında küçük emrah gibi olsa dahamı iyi.Ben başbakan olsam aynı para bendede olurdu.Adam uzun süredir siyasetin için ve uzun süredirde başbakan e suyla çalışmıyoya bu adam.. ;)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Elmacik dedi ki:
Arkadaşlar kusura bakmayın ama ben yazdıklarınıza inanamıyorum.. o_O
Bu kadar da yüksekten atılmaz ki!! Medyanın en çok eleştirdiği kişi Tayyip ve yandaşlarıdır, siz kalkmış medya yalakalık yapıyor diyorsunuz.. Pes doğrusu..
Kimse CHP'nin Atatürk'ün mirasını nasıl yediğini, el altından Kanal Türk'e 3 milyon YTL yedirdiğini konuşmuyor! Yalakalık görmek istiyorsanız KanalTürk izleyin ve Atatürk'ün parasıyla nasıl zevk-i sefa ve alay içinde olduklarını görün.

Tayyip kendi şahsıyla birlikte şahsında partisini sevmediğim birisidir, ancak boş atıp tutmak yerine herkese hakkını vermeyi bir görev bilirim. Oğlunun aldığı gemicik kimseyi ilgilendirmeyeceği gibi, burslu okurken ticaret yapmak da suç değildir. Siz de yeteri kadar başarılı olsaydınız siz de burslu okurdunuz. Burslu okumayı fakirlikle özdeş bilmek çok sığ ve kıskanç bir düşüncedir.

Çatlak, Tayyip 2001 seçimlerinde yolsuzluk yüzünden başbakan olamadı diyorsun da, 2001'de seçim mi oldu ki? AKP 14 Ağustos 2001'de kuruldu ve girdiği ilk seçim olan Kasım 2003 seçimlerini açık farkla kazandı! Hadi senini dediğin gibi yolsuzluktan dolayı seçilemediğini söylesek bile, iki seçimi hem de üst üste hem de ezici farkla kazanmasına da yolsuzluk mu sebep oldu?? Bu başarıyı Türkiye tarihinde çoklu parti dönemlerinde kaç parti elde etmiş şimdiye kadar??

Kusura bakmayın ama siz yolsuzluk görmemişsiniz. Şimdiye kadar nasıl soyulup soğana çevrildiğimizin farkında değilsiniz..

Muhalefetin bir adabı var arkadaşlar, önünüze gelene inanmamanız gerektiği gibi, bunlarla kalkıp başkalarını da yargılamalısınız. Şüpheniz olmasın siz başbakan olsanız, şahsi malınızı bile devlet için harcasanız, hakkınızda yolsuzluk iddiası mutlaka çıkacaktır.
AKPden önceki hükümetlerin banka hortumlamalarını unutmadık daha..Kanal türkteki adamlar zaten deniz bayaklın kankası.Körler sağırlar birbirini ağırlıyor..1 katrilyonu cebe indirenler, sahte belgelerle sahte ihalelerden parayı cebe indirip avrupaya kaçanlar akpye laf atıyor..

cathlack

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
Sütte leke var sizin AKP nizde leke yok
Bravo yani

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
cathlack dedi ki:
Sütte leke var sizin AKP nizde leke yok
Bravo yani
AKPde leke yok diyen yok ama çok sevdiğiniz malum partilerin şimdiye kadar ne halt yedikleri belli..

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Valla ben bilemem tabii ama üzerinde bu kadar yük varken biraz zor.Herkes açığını arıyo şu anda oda o kadar enayi değil tabii içini bilemem ama şu an para yemesi zor bende yediğine inanmıyor ve inanmakta istemiyorum.Şimdiye kadar nasıl yönetildiğimiz ortada şu an tek umudum o çünkü rakiplerini toplasan hiç bişey etmez.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Çatlakcım, olayı kişisel boyutlara taşıma. ;)
O benim AKP'em değil, bilakis dünya görüşüme çok ters bir parti.

Konuştuğun zaman eğer bilinen bir şey söylemiyorsan delilini koyacaksın ortaya. Ben AKP'ye yalakalık yapan bir medya görmedim hiç. Hatta her zaman en çok eleştirilen parti AKP oldu. Ha şimdi ikinci kez açık ara kazandıkları için bazı medya patronları temkinli yaklaşıyor olabilir, ama "müslüman" oldukları için en çok saldırı bu partiye yapıldı. Adamın sırf parası var diye çaldı çırptı diyeceksen, o zaman "Türkiye'de sadece fakirler mi başbakan olabilir veya başbakan olan fakir olmak zorunda mıdır?" diye sorarlar sana.

Tekrar sölüyorum, muhalefetin de adabı var. ;) 2001'de yolsuzluk yüzünden kazanamadı dedin, halbuki 2001'de seçim filan yoktu. Ayrıca AKP, daha girdiği ilk seçimi (Kasım 2003) kazandı ve hatta şimdi parti hayatında katıldığı ikinci seçimi de açık farkla kazandı. Beğensek de beğenmesek de, bırakın Türkiye'yi, dünya da bile çok az örneği olan bir seçim başarısına imza attı böylece. Lütfen dikkat; icraat başarısı demiyorum, tarafsız olarak seçim başarısı diyorum.

Sonra yolsuzluk dediğin zaman kanıtlanmış hiç bir durum yok. Ancak bundan öncekilerin kanıtlanmış çok yolsuzluğu var. Örneğin Uzanlar kendi bankaları olan İmar Bankasını hortumladılar, ama bir kesim cahiller, kalkıp devleti suçladılar ve o hırsıza oy verdiler. Gözüme inanamamıştım 2003 seçimindeki %7 oy oranını görünce.

Yani taş yağsa gökten, AKP'nin suçudur denilecek.. :)
Eğer kusur aramak istiyorsan, AKP'de kusur çok.. Demokrasinin istenilse de yırtınılsa da vaz geçilemez en temel unsuru, hata yuvası olmasıdır. Dolayısıyla AKP'nin de çok kusuru vardır. Söyleyin bakalım, onların seçim başarısını yakalayabilmiş kaç parti onlardan daha kusursuzdur? Ben söyleyelim, sıfır.. Çünkü bu başarıya başka hiçbir parti imza atamadı henüz. :)

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Dediğim gibi millet gerçekten ümitli ve aldığımız haberler bizi mutlu ediyor.Her alanda gelişmeler var.Benim babam tırcı babamla yola giderdik ve yolda defalarca çevrilirdik polis tarafından ve polis ruhsatın arasındakini alır ve sıradaki şöförü beklerdi.O parayı vermek zorundaydın.Ama artık onlarında yavaş yavaş bittiğini duydum.Daha bunun gibi sayılabilecek yüzlerce örnek var

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
bdco dedi ki:
Dediğim gibi millet gerçekten ümitli ve aldığımız haberler bizi mutlu ediyor.Her alanda gelişmeler var.Benim babam tırcı babamla yola giderdik ve yolda defalarca çevrilirdik polis tarafından ve polis ruhsatın arasındakini alır ve sıradaki şöförü beklerdi.O parayı vermek zorundaydın.Ama artık onlarında yavaş yavaş bittiğini duydum.Daha bunun gibi sayılabilecek yüzlerce örnek var

Aynen katılıyorum eski karamsar günler yok inşallah olmayacakta

nitch

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amesfa dedi ki:
bdco dedi ki:

Aynen katılıyorum eski karamsar günler yok inşallah olmayacakta
Bende katılyorum

turoksin0

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
yav nitch her mesajında bir argo kelime(en az) :D neden merak ettim

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
bdco dedi ki:
yav nitch her mesajında bir argo kelime(en az) :D neden merak ettim

Haksızlığa karşı kendini tutamıyor sanırım sonrada kaptırıyoo :D :D :D :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...