Haber Epic Games ve HAVELSAN'dan "Malazgirt" oyunu geliyor!

Bu konuyu okuyanlar

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Türk savunma sanayii devlerinden HAVELSAN ve dünya oyun devlerinden Epic Games arasında anlaşma imzalandı.

Bilindiği üzere askeri teknolojiler üreten HAVELSAN oyun sektörüne de el attı. Ciddi oyun kategorisinde bir savaş FPS oyunu çıkarmak isteyen firma konuyla alakalı olarak çalışmalarını sürdürüyor. “Malazgirt” adını verdikleri oyunlarının çıkış tarihi yaklaşırken Epic Games ile bir anlaşma imzaladıklarını duyurdular. Buna göre HAVELSAN, “Malazgirt” oyunu için Epic Games ile bir iş birliği sağlayacak.

Oyunla ilgili yapılan en son açıklama, HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar tarafından yapıldı. Nacar, Malazgirt projesinde ilk etabın bittiğini ve projede ikinci etaba geçildiğini açıkladı. Ayrıca oyunlarında Unreal Engine oyun motorunu kullanacaklarına ve Epic Games ile bir iş birliği sağladıklarına değindi.

Epic-Games-Oyun-Gunlugu.jpg

Bayraktar TB2, HürJet, MMU modellenecek!

HAVELSAN Genel Müdürü Nacar, ayrıca şu açıklamada bulundu:​
Açık kaynakta kıymetli değerler üreterek lisanslı hale getirebiliyorsunuz. Ülkemizde kullanılan platformlar bunlara örnek verilebilir. Mesela Atak, Hürkuş, Hürjet, Anka, Bayraktar TB2, Aksungur, Akıncı, MİLGEM, LHD gibi bütün platformları modelleyebiliyorsunuz ve bu modelleri yapay zeka destekli akıllı birimler haline getirebiliyorsunuz. Yani bir oyun motoruyla destekleyerek bunların dış dünya efektleriyle birlikte gerçek ortamda, harp ortamında nasıl bir 3 boyutlu görüntü ürettiğini ve etkileşiminin nasıl olacağını, eğitimdeki faydalarını görebiliyorsunuz. Bu oyun ortamında istediğiniz manevraları ve birtakım harekat senaryolarını oyun gibi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu alanda Türkiye’de birçok oyun firması olduğunu biliyoruz, geniş bir ekosistem var, bu firmaların da artık harcıalem oyunlardan ciddi oyunlara, savaş oyunları gibi alanlara daha fazla yönelerek ülkemizde geliştirilen yerli-milli platformların oyun anlamında da gelişmesini sağlamak istiyoruz.​

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Çok umutlu değilim ama bu ülkede oyun sektörünün gelişmesi için güzel bir adım.
Son birkaç yıldır Türkiye'de oyun sektöründe atılım söz konusu ancak çoğunlukla Indie yapımlarla karşılaşıyoruz. Doğru destek ve yatırımlarla çok daha gelişebileceğimizi düşünüyorum. Büyük bir oyuncu kitlesine sahibiz. Bunu neden pazara dökemeyelim ki?

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
394
Hocam ben pana film şirketinin özellikle Kurtlar Vadisi serisini çıkartmasını istiyorum oyun olarak. :D Açık dünya oyunu olsun direkt GTA gibi. :D Mesela izlediğimiz bölümleri görev olarak oynayalım.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Hocam ben pana film şirketinin özellikle Kurtlar Vadisi serisini çıkartmasını istiyorum oyun olarak. :D Açık dünya oyunu olsun direkt GTA gibi. :D Mesela izlediğimiz bölümleri görev olarak oynayalım.
Kurtlar Vadisi de az oynamadık :D
1680639839247.jpeg