Epic Games Oyun Yedeği Nasıl Alınır/Geri Yüklenir?

Bu konuyu okuyanlar

AlperShal

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,554
Merhaba arkadaşlar, forumda bu bilginin eksik olduğunu gördüm ve kısaca anlatmak istedim.

Epic Games oyunlarının yedeği nasıl alınır?
Oyunun yedeğini almak çok basit. Eğer değiştirmediyseniz oyunun dosya yoluna gidiyoruz. (Varsayılan yol: C:\Program Files\Epic Games) Buradan yedeklemek istediğimiz oyunun/oyunların dosyalarını kopyalayıp yedeğin olmasını istediğimiz yere yapıştırıyoruz. (Ben harddiskime yapıştırıyorum.)
1598364146966.png

*Yapıştırdığınız dosyanın adı Epic Games olmak zorunda değil. Sadece dosyaların karışmaması için bu klasörün içine atmayı tercih ettim.

Daha sonra kopyalama işleminin bitmesini bekliyoruz ve bitiyor. Artık oyunun yedeğini almış olduk.

Epic Games oyunları nasıl yedekten geri yüklenir?
Daha önce yedek aldınız ve bunu geri yüklemek istiyorsunuz. Bu sefer Epic Games'i açıyorsunuz ve Epic Games'in oyunu algılaması için ilgili oyunun indirme işlemini başlatıp iptal ediyoruz. (Burası önemli, iptal etmek yerine duraklatırsanız devam etmesini söylediğinizde tekrar indirecektir.) Daha sonra (opsiyonel olarak) Epic Games'i kapatıyoruz. Epic Games'i kapattıktan sonra yeniden Epic Games'in oyun yoluna gidiyoruz ve daha önce yedeklediğimiz oyun dosyalarını Epic Games oyunlarının içine atıyoruz.
*Hatırlarsanız indirme işlemini başlatıp iptal etmiştik, bu durum oyunun klasörünün tekrar oluşmasına ve bir ihtimal içine birkaç dosyanın inmesine sebep olacaktır. Bu durumda dosyaları kopyalarken aynı isme sahip bir/birkaç dosyanın bulunduğunu söyleyebilir. Bu durumda kopyalanan dosyaların Epic Games klasöründeki dosyalarla değiştirilmesini isteyeceğiz.

Daha sonra Epic Games'i açıp indirme işlemini tekrar başlatacağız. Epic Games'e klasöre atılan oyun dosyalarının doğruluğunu kontrol etmesi için biraz zaman vereceğiz ve bu kadar. Oyun geri yüklenmiş olacak.

Not: Eğer siz oyunu yedekledikten sonra oyuna güncelleme geldiyse Epic Games birkaç dosya indirmek isteyebilir. Ben bu konuyu yazarken kendim geri yükleme yaptım. Benden ek olarak 4GB güncelleme indirmemi istedi. Bunun için bir çare yok maalesef.

Bu yazdıklarım biraz uzun gelmiş olabilir ama yaparken hiç uzun sürmüyor. Umarım bu konuyu arayanlara yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar!

Ekli dosyalar

• 1598363244567.png
    1598363244567.png
    49 KB · Görüntüleme: 218
Son düzenleme: