Haber Epic Games, Fortnite'ın App Store Eklenmesini İstediği Davayı Kaybetti

Umut Çelik

Profesör
Yasaklı
Apple'ın Fortnite'ı App Store'dan kaldırmasının ardından Epic Games dava açmıştı. Dava sonuçlandı ve federal hakim Fortnite'ı App Store'a eklemeyi kabul etmedi ve Fortnite'ın bir süre daha App Store'da olmayacağı kesinleşti.
Böylece ikinci el Fortnite yüklü iPhoneların fiyatı iyice artacak gibi duruyor.
Tabii ki de bu ara karar ve Unreal Engine oyun motoru Apple'a geri geliyor. Epic Games için bir taraftan da iyi bir haber.

Fortnite 2. Bölüm: 2. Sezon Yeni Yayınlanma Tarihi

Kaynak: Webtekno ve SDN

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
Ama yatırılan paradan %30 komisyon alıyor. 100 tl yatırıyorsun oyuna Epic'in eline 70 tl geçiyor.
Adamların mağazasında para vermeden satış yapamazsın ki. Mal satmak için bir dükkan kiraladığını düşün. Kirasını vermeden ürün satabilir misin?

İster kaldırırlar ister kaldırmazlar.İnsanlar ne boş işlerle uğraşıyor.Şu fortnite kadar saçma bir oyun görmedim wolfenstein 3d bile daha eğlenceli geliyor.

Umut Çelik

Profesör
Yasaklı

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
%30 da biraz fazla geliyor. Hadi %10-%20 arasında alsa tamam ama paranın 1/3 üne el koyuyorlar.
Bu arada haber nasıl olmuş?
Serbest piyasa. Apple kendi ekosistemini oluşturabilmek için yıllar içinde kim bilir kaç milyar dolar harcadı. Ben Apple'ın yaptığı savunmayı haklı buluyorum. Epic sanki başka bir amaç güdüyor. Konuyla ilgili bir haber yazmıştım geçen ay.

Umut Çelik

Profesör
Yasaklı
Serbest piyasa. Apple kendi ekosistemini oluşturabilmek için yıllar içinde kim bilir kaç milyar dolar harcadı. Ben Apple'ın yaptığı savunmayı haklı buluyorum. Epic sanki başka bir amaç güdüyor. Konuyla ilgili bir haber yazmıştım geçen ay.

Hocam ben son gelişmeyi duyurmak için paylaştım. Sizin haberiniz çok güzel olmuş elinize sağlık. Benim de hayalim öyle haber yazabilmek.