Epic Games Doğru Bir Şeymi Yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Epic Games, her hafta bir veya birden fazla oyunu ücretsiz sunuyor, durumu iyi olmayanlar için bu iyi bir şey olsa da bu oyunu zaten satın almış olanlar daha önceden aldıklarından üzülebiliyor (Bazıları'da Oyuna Destek Oldukları İçin Seviniyor)

Sizce her hafta oyun hediye etmesi iyi bir şeymi?

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
Sizce kötü bir şey mi?

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Epic Games, her hafta bir veya birden fazla oyunu ücretsiz sunuyor, durumu iyi olmayanlar için bu iyi bir şey olsa da bu oyunu zaten satın almış olanlar daha önceden aldıklarından üzülebiliyor (Bazıları'da Oyuna Destek Oldukları İçin Seviniyor)

Sizce her hafta oyun hediye etmesi iyi bir şeymi?
Bedava oyunları dağıtmasa şuanda kullanan çoğu kişi kullanmazdı diye düşünüyorum.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Hangi oyunları vardı? Unuttum :(

haci3542

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
crack, torrent gibi yollara başvurmakdansa daha iyi, ama bazı kişiler nedeni bilinmez ama kötü buluyor.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Epic Games böyle yaparak kullanıcı sayısını artırmak için ona para kazandıracak kullanıcıları küstürüyor.

emir corleone

Asistan
Reaksiyon puanı
72
Benim fikrime göre ticari anlamda çok başarılı bir karar nedeni ise çok fazla indirilip reklamı yapılıyor hemde daha yeni piyasaya atılmasına rağmen . Bizim açımızdan bakarsak ücreti olan oyuna ücretsiz olarak erişebiliyoruz crack olarak indirmekten hem daha yasal hem daha güvenli kısacası alan memnun satan memnun

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Epic Games bir kaç oyunu bedavaya veriyor çünkü daha fazla kişi Epic Games kullansın diye ve de her yerde bedava olan oyunları gösterdikleri için bedavaya da reklamı oluyor diye.
İyi bir şeymi?Evet bence iyi bir şey.

smumcu59

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bence iyi birşey diye düşünüyorum. Epic Games bu günlerde biraz daha zaman geçirebilmemiz açısından her hafta oyun veriyor. Bir diğer yandan adamlar reklam yapmış oluyor.

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Bence iyi birşey diye düşünüyorum. Epic Games bu günlerde biraz daha zaman geçirebilmemiz açısından her hafta oyun veriyor. Bir diğer yandan adamlar reklam yapmış oluyor.
Evet doğru herkes kazanıyor.Biz oyuncular bedava oyun Epic Games ise kullanıcı kazanıyor.

Abdullah Alkan

Doçent
Reaksiyon puanı
417
Piyasada her zaman farklı rakiplerin ortaya çıkması iyidir.
Birbirleriyle çekişmeye girdikleri için her zaman üyeler kazançlı çıkar bu işten.
Epic Games bence mükemmel bir taktik ile ilerliyor.

Ücretsiz oyunların dışında piyasaya yeni çıkan oyunları bile veriyor, bir çok kişinin dört gözle beklediği oyunlar oluyor bazen de yıllardır milletin alamadığı oyunlar oluyor.

Ek olarak görmediğiniz tarafı da var Epic Games'in partnerlik sistemiyle İçerik Üreticilerini destekliyor, bunu şuan hangi Oyun Satış Platformu yapıyor. Hasılatı direk cebine atmak yerine destekçilerine de kazandırıyor.

Şu piyasada her platforum Epic Games gibi olsa keşke.
Sırf partnerliğim üzerinden 1 ayda 15.000 TL kazandığım zaman oldu ve iki yıldır da Epic Games'de çalışıyorum.
Partnerliğim sayesinde ayda normal bir yerde çalışacağım asgari ücretin en az 2 katını alabilecek durumdayım.

Ek olarak onların sayesinde şuan kendi geçimimi sağlıyor,zamanında param olmadığı için gidemediğim Üniversiteye sayelerinde gidiyorum. Aileme muhtaç değilim, kimseye hesap vermek zorunda değilim. Kendi kendime yetebilecek durumdayım. Evimi, arabamı, motorumu aldım.

15 yıldır oyun piyasasıyla içli, dışlıyım. Şirketlerinde , oyun satış sitelerinde bile çalıştım. Bu kadar yılın tecrübesiyle birilerinin altında ezilmektense, sayelerinde hakkım olan parayı kazanıyorum.

Şuanda da oyun piyasasının gelişmesi için elimden geleni yapıyorum, Türkiye'de ilk defa Oyun Geliştirme adına kamplar kuruluyor ve bunlara 15+ yaş üstü her insan katılıp eşit bir şekilde bilgilerini sergiliyor. Üstelik katılanlar hiç bir ücret ödemeden bütün yeme, içme masrafları karşılanıyor ve oyunları geliştirilip Devlet destekli yatırımlar yapılıyor. Epic Games görmesenizde bu tür etkinlikleri destekliyor, geliştiricilerini gönderip insanlara bilgiler veriyor.

Hem buradan ekmek kazanan, hem oyuncusu olan, hemde bu piyasa için elinden geleni yapan bir şirket olduğu için Epic Games benim için tektir.

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
8,022
Çok iyi bir şey bence. Özellikle World War Z’yi 3 arkadaş sonuna kadar oynadık müthiş bir oyundu. Şimdi de Just Cause 4’e başlayacağız. Ben gayet memnunum ?