Oyun Epic Games Doğru Bir Şeymi Yapıyor?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

haci3542

Üyecik
Epic Games, her hafta bir veya birden fazla oyunu ücretsiz sunuyor, durumu iyi olmayanlar için bu iyi bir şey olsa da bu oyunu zaten satın almış olanlar daha önceden aldıklarından üzülebiliyor (Bazıları'da Oyuna Destek Oldukları İçin Seviniyor)

Sizce her hafta oyun hediye etmesi iyi bir şeymi?
 

Froseth

Profesör
Epic Games, her hafta bir veya birden fazla oyunu ücretsiz sunuyor, durumu iyi olmayanlar için bu iyi bir şey olsa da bu oyunu zaten satın almış olanlar daha önceden aldıklarından üzülebiliyor (Bazıları'da Oyuna Destek Oldukları İçin Seviniyor)

Sizce her hafta oyun hediye etmesi iyi bir şeymi?
Bedava oyunları dağıtmasa şuanda kullanan çoğu kişi kullanmazdı diye düşünüyorum.
 

ömerim55

Doçent
Epic Games böyle yaparak kullanıcı sayısını artırmak için ona para kazandıracak kullanıcıları küstürüyor.
 
Benim fikrime göre ticari anlamda çok başarılı bir karar nedeni ise çok fazla indirilip reklamı yapılıyor hemde daha yeni piyasaya atılmasına rağmen . Bizim açımızdan bakarsak ücreti olan oyuna ücretsiz olarak erişebiliyoruz crack olarak indirmekten hem daha yasal hem daha güvenli kısacası alan memnun satan memnun
 
Epic Games bir kaç oyunu bedavaya veriyor çünkü daha fazla kişi Epic Games kullansın diye ve de her yerde bedava olan oyunları gösterdikleri için bedavaya da reklamı oluyor diye.
İyi bir şeymi?Evet bence iyi bir şey.
 
Piyasada her zaman farklı rakiplerin ortaya çıkması iyidir.
Birbirleriyle çekişmeye girdikleri için her zaman üyeler kazançlı çıkar bu işten.
Epic Games bence mükemmel bir taktik ile ilerliyor.

Ücretsiz oyunların dışında piyasaya yeni çıkan oyunları bile veriyor, bir çok kişinin dört gözle beklediği oyunlar oluyor bazen de yıllardır milletin alamadığı oyunlar oluyor.

Ek olarak görmediğiniz tarafı da var Epic Games'in partnerlik sistemiyle İçerik Üreticilerini destekliyor, bunu şuan hangi Oyun Satış Platformu yapıyor. Hasılatı direk cebine atmak yerine destekçilerine de kazandırıyor.

Şu piyasada her platforum Epic Games gibi olsa keşke.
Sırf partnerliğim üzerinden 1 ayda 15.000 TL kazandığım zaman oldu ve iki yıldır da Epic Games'de çalışıyorum.
Partnerliğim sayesinde ayda normal bir yerde çalışacağım asgari ücretin en az 2 katını alabilecek durumdayım.

Ek olarak onların sayesinde şuan kendi geçimimi sağlıyor,zamanında param olmadığı için gidemediğim Üniversiteye sayelerinde gidiyorum. Aileme muhtaç değilim, kimseye hesap vermek zorunda değilim. Kendi kendime yetebilecek durumdayım. Evimi, arabamı, motorumu aldım.

15 yıldır oyun piyasasıyla içli, dışlıyım. Şirketlerinde , oyun satış sitelerinde bile çalıştım. Bu kadar yılın tecrübesiyle birilerinin altında ezilmektense, sayelerinde hakkım olan parayı kazanıyorum.

Şuanda da oyun piyasasının gelişmesi için elimden geleni yapıyorum, Türkiye'de ilk defa Oyun Geliştirme adına kamplar kuruluyor ve bunlara 15+ yaş üstü her insan katılıp eşit bir şekilde bilgilerini sergiliyor. Üstelik katılanlar hiç bir ücret ödemeden bütün yeme, içme masrafları karşılanıyor ve oyunları geliştirilip Devlet destekli yatırımlar yapılıyor. Epic Games görmesenizde bu tür etkinlikleri destekliyor, geliştiricilerini gönderip insanlara bilgiler veriyor.

Hem buradan ekmek kazanan, hem oyuncusu olan, hemde bu piyasa için elinden geleni yapan bir şirket olduğu için Epic Games benim için tektir.
 
Son düzenleme:
Üst