Enteresan sesler ve gürültü yapan üst komşu

Bu konuyu okuyanlar

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Arkadaşlar 5 senedir oturuyorum bu dairede. Bu zamana kadar hep ufak ufak uyarılarda bulundum. Ders çalıştığım zamanlar uyardım sadece kapılarına çıkıp. Ancak sonraki zaman için hiçbir yararı olmuyor bu uyarıların. Sürekli bu tarz sesler, koşma sesleri, çocuk kahkahaları tepinmeleri, eşya çekmeler vs. gibi sesler duyuluyor günün her saatinde. Bu sabahın 7'sinde uykumdan uyandım. Normalde 12'de uyanmama rağmen. 3 tane çocuğu olup " komşularımı rahatsız etmek istemiyorum çok mahcup oluyorum" deyip ertesi ay bir çocuk daha yapması çok ironik bir durum. Ben öğrenciyim. Mahkemeye savcılığa ödeyecek param yok. İstesem 1 gün içerisinde onlarca kanıt oluşturabilirim şikayet için. Ancak bu bu ülkede neden para ile yapılıyor? Ailem de bu yüzden pek yanaşmıyor bu duruma. Bu sene üniversiteye hazırlanacağım. Ben bu seste gürültüde uykumdan uyanırken gece nasıl uyuyabilip, ders çalışmaya odaklanacağım. Kiracı olan benim ve ev sahibi olan onlar. Mağdurum. Ayrıca şunu da ekleyeyim: Bu kadar fazlaca ses gelmesi normal midir beton kalitesi kalınlığı açısından yoksa tamamen üsttekilerin üsulsüzce yürümesi ve ses yapmasından mı?
7 Katlı bir apartmanın orta katında yaşıyorum. Bu konuyla alakalı yorumlarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

ᵀᴬᴺᴷ

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Hocam bizim de böyle komşularımız var. Saat 10'dan sonraydı sanırsam hala ses yapıyorlardı. Polise şikayet ettik. Hatta bu 2-3 kere oldu. Şuan ara sıra oluyor ama artık azaldı.

Tolga6bd6

Doçent
Reaksiyon puanı
298
Arkadaşlar 5 senedir oturuyorum bu dairede. Bu zamana kadar hep ufak ufak uyarılarda bulundum. Ders çalıştığım zamanlar uyardım sadece kapılarına çıkıp. Ancak sonraki zaman için hiçbir yararı olmuyor bu uyarıların. Sürekli bu tarz sesler, koşma sesleri, çocuk kahkahaları tepinmeleri, eşya çekmeler vs. gibi sesler duyuluyor günün her saatinde. Bu sabahın 7'sinde uykumdan uyandım. Normalde 12'de uyanmama rağmen. 3 tane çocuğu olup " komşularımı rahatsız etmek istemiyorum çok mahcup oluyorum" deyip ertesi ay bir çocuk daha yapması çok ironik bir durum. Ben öğrenciyim. Mahkemeye savcılığa ödeyecek param yok. İstesem 1 gün içerisinde onlarca kanıt oluşturabilirim şikayet için. Ancak bu bu ülkede neden para ile yapılıyor? Ailem de bu yüzden pek yanaşmıyor bu duruma. Bu sene üniversiteye hazırlanacağım. Ben bu seste gürültüde uykumdan uyanırken gece nasıl uyuyabilip, ders çalışmaya odaklanacağım. Kiracı olan benim ve ev sahibi olan onlar. Mağdurum. Ayrıca şunu da ekleyeyim: Bu kadar fazlaca ses gelmesi normal midir beton kalitesi kalınlığı açısından yoksa tamamen üsttekilerin üsulsüzce yürümesi ve ses yapmasından mı?
7 Katlı bir apartmanın orta katında yaşıyorum. Bu konuyla alakalı yorumlarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Umarım düşündüğüm şeyi yapmıyordur.

Mehmet Aldemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
712

Aklıma birşey geldi ?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Aynı seslerin bir benzeri de bizde var. Bir insan, evin bir odasına 5 dakika içerisinde neden 30 kere girip çıkma ihtiyacı duyar anlayamıyorum. Çocuklarını kontrol etmiyorlar. Çocuk ev içerisinde sürekli koşuyor yürüme kavramını unutmuş. Birde topuklarını vura vura yürüyorlar, gece saat 12'de dan dan ses geliyor yukarıdan. Adalet sistemi olmadığı için mecburen yapacak bir şey yok. Avrupa'da özellikle akşam saatlerinden sonra bu tarz seslere çok dikkat ediyor insanlar. Tabi birde binaları yüzde 95'inde ses yalıtımına dair hiçbir şey yok.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Tövbe bismillah o nasıl ses öyle :rolleyes:
Hukuki açıdan soruyorsan iki tane polis gönderirler onlar da 1 saat sonra gelir, gürültü önleyici cihaz ile tüm binayı rahatsız edecek derecede gürültü edip etmediklerini tespit ederler ediyorsa 100 lira ceza keserler ama muhtemelen etmiyordur.
Klasik yukarıya sopayla vurma olayları da hiç hoş değil ve sorunu çözmez.
Ama ses gelmesi normaldir zira 7 katlı bir binada asmolen ve dolgu döşeme kullanılmadığı aşikar. Muhtemelen ses yalıtımı da yapılmamış. Var olan tek yalıtım halılardır ve onların da ne kadar yalıttığı aşikar.
Yine de geçmiş olsun demekten başka çarem yok. Kaliteli bir kulak içi kulaklık alıp şarkı dinlemek gündüz saatlerinde sorunu çözebilir ama geçici çözümler tabi

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Tövbe bismillah o nasıl ses öyle :rolleyes:
Hukuki açıdan soruyorsan iki tane polis gönderirler onlar da 1 saat sonra gelir, gürültü önleyici cihaz ile tüm binayı rahatsız edecek derecede gürültü edip etmediklerini tespit ederler ediyorsa 100 lira ceza keserler ama muhtemelen etmiyordur.
Klasik yukarıya sopayla vurma olayları da hiç hoş değil ve sorunu çözmez.
Ama ses gelmesi normaldir zira 7 katlı bir binada asmolen ve dolgu döşeme kullanılmadığı aşikar. Muhtemelen ses yalıtımı da yapılmamış. Var olan tek yalıtım halılardır ve onların da ne kadar yalıttığı aşikar.
Yine de geçmiş olsun demekten başka çarem yok. Kaliteli bir kulak içi kulaklık alıp şarkı dinlemek gündüz saatlerinde sorunu çözebilir ama geçici çözümler tabi
Asmolen ve dolgu döşeme nedir ve kullanılması gerekli bir şey mi illa ki ? Ayrıca binanın 7 katlı olmasıyla bir bağlantısı var mıdır ? Ses yalıtımını da detaylıca biliyorsanız anlatır mısınız acaba ? Merak ettiğim bir konuydu..

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Asmolen ve dolgu döşeme nedir ve kullanılması gerekli bir şey mi illa ki ? Ayrıca binanın 7 katlı olmasıyla bir bağlantısı var mıdır ? Ses yalıtımını da detaylıca biliyorsanız anlatır mısınız acaba ? Merak ettiğim bir konuydu..
Asmolen dişli döşemeler, döşemelerin dişli şekilde yapılıp dişlerin aralarına da yalıtım malzemesi konulan, nispeten daha pahalı döşemelerdir. Binaya yükleri fazla olduğu için yüksek katlı binalarda hem ekonomik koşullardan hem de binanın sağlamlığı açısından tercih edilmez.
Ses yalıtımı denilen şey de duvarların arasına bildiğimiz beyaz köpüklerin doldurulmasıdır, beyaz köpük dışında kendiliğinden şişen spray strafor malzemeleri de aynı görevi görür

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Asmolen dişli döşemeler, döşemelerin dişli şekilde yapılıp dişlerin aralarına da yalıtım malzemesi konulan, nispeten daha pahalı döşemelerdir. Binaya yükleri fazla olduğu için yüksek katlı binalarda hem ekonomik koşullardan hem de binanın sağlamlığı açısından tercih edilmez.
Ses yalıtımı denilen şey de duvarların arasına bildiğimiz beyaz köpüklerin doldurulmasıdır, beyaz köpük dışında kendiliğinden şişen spray strafor malzemeleri de aynı görevi görür
Çok teşekkür ederim. Binanın sağlamlığına bir kez daha kendi kendime karar vermiş oldum :D çünkü 6-7 metrelik kaya gibi bir perde kolon var. Eğer istanbul depremi gerçekten olacaksa ki inanmıyorum, ayakta kalma ihtimali yüksektir.

benefe

8/6 Numara Oyuncusu
Discord Yetkilisi
Reaksiyon puanı
1,613

bizimde yan tarafta varda son 1 aydır azaldı bir insan her gün evde matkap çekiç tarzı şeylerle bişey mi yapar çekiç her gün olmasada matkap vardı eğer bişey tasarlamıyorsa duvarları falan deliyorsa eminim ki o ev şuan delik deşik onlar bitti şimdide girişin üstündekiler başladı kapı çarpmalar apartman kapısını açık bırakmalar bisiklet koymalar en üstte oturduğumuz halde bize sesler geliyor onların yakınına oturanlar acaba napıyordur kapıyı açık bırakmalarını geçtim gecede açık babamın kapının önündeki ayakkabıları çalmışlar allahtan eski ayakkabılarıydı

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Aynı olay benim başımda da var. Bende kiracıyım üstümde oturanlar ev sahibi. Biraz da ev sahibiyiz hayırdır yani üslubuyla hareket eden tipler oluyor genelde bunlar. Gece 12-1 farketmiyor sürekli bir koşma sesleri masa sandalye çekme sesleri bıktım bende. Bir de topuklara vura vura yürüyorlar evde iyice sinir oluyorum. Gece saat kaç olmuş hala böyle bir şeyleri çekme sesleri falan geliyor yukardan. Biraz da binanın kalitesiz olduğundan kaynaklanıyor ama gece de öyle ses yapılmaz ki. Geçen gün bu şahıslar bizi ev sahibine şikayet etmişler ses yapıyorlar diye ses yapıyor dedikleri de kızıma çizgi film açıyorum onun sesi ama o kadar da yüksek ses ile izlemiyor zaten çocuk. Bunların seslerini alıp göstersem özür dilerler o derece sesleri var. Ne yapıcam bilmiyorum.

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Kiracı değil misiniz, taşınsanız olmaz mı?
şu ekonomide böyle bir sebepten taşınmak akıl işi olmaz ne yazık ki. en azından adalet vs. olsa da şunlara 1000'er 2000'er lira ceza kesilse...
Mesaj otomatik birleştirildi:

oladar iddalı olmayalım 100 yılda bir mi ne 7 ve üzeri deprem oluyormuş ve yenisi gecikti...
99'da oldu işte o. hepsi safsata. eğer korkunuz varsa üşümezsoy dinleyin. hayatını depreme vermiş bir isim. 99'u da o bilmişti zaten.

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Beton değil kağıt evlerde oturduğumuz için normal.Gözünü seveyim ya eski evlerin.Aynı şeyleri yaşıyorum sözde yeni bina...Yalıtım yok odalar arası,katlar arası.Üsttekilerde sağolsun...Bu yüzden dedemler ev değiştirdi.Hem de ev sahibi kendileri üst kat kiracıydı...Gece vakti temizlik yapıyolar kanepe falan çekiyolardı.Çocuklar deli gibi koşup zıplıyor zaten.Hayır çocuktur yapar ama hiç uyarmamak da olmaz ki bari belli saatlerde uyarın.Dedem en son kavga etcekti gece sopayla tavana vuruyomuş babaannem onu durdurmak için uğraşıyor kadın zaten hasta.Kan gövdeyi götürmeden taşındılar.Çare var mı derseniz yok işte...Ben odamın tavanına şu köpüklerlr yalıtım yapmayı bile düşündüm ama ne fayda.Odalar arası da televizyon, konuşma, klavye sesi hep duyuluyor.Ders çalışmaya çalışıyorum o yüzden başına gelecekleri biliyorum geçmiş olsun kendine bir kütüphane bul şimdiden.

hsynipek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bizim tepede de var sığır gibi yaşayan komşu. Bunlar genelde anadolu ve doğudan kopma çomar oluyor.

Çekirdek aile kavramı yok çünkü bunlarda. Sığır gibi ordu halinde yaşıyorlar kümes kadar evlerinde. Anası, babası, çocukları, uyuz torunları.
Asosyal neco kullandığın kelimelere bak yazık sana zannersin ingiliz torunu kendisi?