Enteresan sesler ve gürültü yapan üst komşu

Bu konuyu okuyanlar

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
İyi ki son kattayız, diyeceğim ama bizim de böyle bir alt komşu var. Genelde 11'den sonra gülme sesleri, eşya çekme sesleri vs oluyor. Alıştım artık.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Nerde duysam tanırım yatak sesi bu hacı. Eğer sadece o bulunduğun oda da sesler geliyorsa başka bir yere gidip ders çalışabilirsin.

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Arkadaşlar 5 senedir oturuyorum bu dairede. Bu zamana kadar hep ufak ufak uyarılarda bulundum. Ders çalıştığım zamanlar uyardım sadece kapılarına çıkıp. Ancak sonraki zaman için hiçbir yararı olmuyor bu uyarıların. Sürekli bu tarz sesler, koşma sesleri, çocuk kahkahaları tepinmeleri, eşya çekmeler vs. gibi sesler duyuluyor günün her saatinde. Bu sabahın 7'sinde uykumdan uyandım. Normalde 12'de uyanmama rağmen. 3 tane çocuğu olup " komşularımı rahatsız etmek istemiyorum çok mahcup oluyorum" deyip ertesi ay bir çocuk daha yapması çok ironik bir durum. Ben öğrenciyim. Mahkemeye savcılığa ödeyecek param yok. İstesem 1 gün içerisinde onlarca kanıt oluşturabilirim şikayet için. Ancak bu bu ülkede neden para ile yapılıyor? Ailem de bu yüzden pek yanaşmıyor bu duruma. Bu sene üniversiteye hazırlanacağım. Ben bu seste gürültüde uykumdan uyanırken gece nasıl uyuyabilip, ders çalışmaya odaklanacağım. Kiracı olan benim ve ev sahibi olan onlar. Mağdurum. Ayrıca şunu da ekleyeyim: Bu kadar fazlaca ses gelmesi normal midir beton kalitesi kalınlığı açısından yoksa tamamen üsttekilerin üsulsüzce yürümesi ve ses yapmasından mı?
7 Katlı bir apartmanın orta katında yaşıyorum. Bu konuyla alakalı yorumlarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Polise şikayet edebilirsiniz.

ArKaDaTa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
20
Nerde duysam tanırım yatak sesi bu hacı. Eğer sadece o bulunduğun oda da sesler geliyorsa başka bir yere gidip ders çalışabilirsin.
yataktan nasıl böyle bir ses çıkabiliyor ya anlamadım ? süpürge sesi bence bu. bu sabah da duydum saat 10'da.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Polise şikayette bulunun.

Polise şikayet edebilirsiniz.
polise şikayet edenler çok olmuş bu konuda. ancak sadece uyarıyorlarmış sanırım. yani kanıtım olmasına rağmen savcılıkla vs. uğraşılması gerekiyor illa. onda da max 1000 tl ceza yerler. değmez.. dava açana kadar ben daha fazla para harcarım.