Enteresan sesler ve gürültü yapan üst komşu

Bu konuyu okuyanlar

ArKaDaTa

Öğrenci
Kiracı değil misiniz, taşınsanız olmaz mı?
şu ekonomide böyle bir sebepten taşınmak akıl işi olmaz ne yazık ki. en azından adalet vs. olsa da şunlara 1000'er 2000'er lira ceza kesilse...
Mesaj otomatik birleştirildi:

oladar iddalı olmayalım 100 yılda bir mi ne 7 ve üzeri deprem oluyormuş ve yenisi gecikti...
99'da oldu işte o. hepsi safsata. eğer korkunuz varsa üşümezsoy dinleyin. hayatını depreme vermiş bir isim. 99'u da o bilmişti zaten.
 

epsilon06

Profesör
Beton değil kağıt evlerde oturduğumuz için normal.Gözünü seveyim ya eski evlerin.Aynı şeyleri yaşıyorum sözde yeni bina...Yalıtım yok odalar arası,katlar arası.Üsttekilerde sağolsun...Bu yüzden dedemler ev değiştirdi.Hem de ev sahibi kendileri üst kat kiracıydı...Gece vakti temizlik yapıyolar kanepe falan çekiyolardı.Çocuklar deli gibi koşup zıplıyor zaten.Hayır çocuktur yapar ama hiç uyarmamak da olmaz ki bari belli saatlerde uyarın.Dedem en son kavga etcekti gece sopayla tavana vuruyomuş babaannem onu durdurmak için uğraşıyor kadın zaten hasta.Kan gövdeyi götürmeden taşındılar.Çare var mı derseniz yok işte...Ben odamın tavanına şu köpüklerlr yalıtım yapmayı bile düşündüm ama ne fayda.Odalar arası da televizyon, konuşma, klavye sesi hep duyuluyor.Ders çalışmaya çalışıyorum o yüzden başına gelecekleri biliyorum geçmiş olsun kendine bir kütüphane bul şimdiden.
 

hsynipek

Öğrenci
Bizim tepede de var sığır gibi yaşayan komşu. Bunlar genelde anadolu ve doğudan kopma çomar oluyor.

Çekirdek aile kavramı yok çünkü bunlarda. Sığır gibi ordu halinde yaşıyorlar kümes kadar evlerinde. Anası, babası, çocukları, uyuz torunları.
Asosyal neco kullandığın kelimelere bak yazık sana zannersin ingiliz torunu kendisi🤣
 

KNMX

Dekan
İyi ki son kattayız, diyeceğim ama bizim de böyle bir alt komşu var. Genelde 11'den sonra gülme sesleri, eşya çekme sesleri vs oluyor. Alıştım artık.
 

xPhoenix06

Profesör
Nerde duysam tanırım yatak sesi bu hacı. Eğer sadece o bulunduğun oda da sesler geliyorsa başka bir yere gidip ders çalışabilirsin.
 

Sibraius

Dekan
Arkadaşlar 5 senedir oturuyorum bu dairede. Bu zamana kadar hep ufak ufak uyarılarda bulundum. Ders çalıştığım zamanlar uyardım sadece kapılarına çıkıp. Ancak sonraki zaman için hiçbir yararı olmuyor bu uyarıların. Sürekli bu tarz sesler, koşma sesleri, çocuk kahkahaları tepinmeleri, eşya çekmeler vs. gibi sesler duyuluyor günün her saatinde. Bu sabahın 7'sinde uykumdan uyandım. Normalde 12'de uyanmama rağmen. 3 tane çocuğu olup " komşularımı rahatsız etmek istemiyorum çok mahcup oluyorum" deyip ertesi ay bir çocuk daha yapması çok ironik bir durum. Ben öğrenciyim. Mahkemeye savcılığa ödeyecek param yok. İstesem 1 gün içerisinde onlarca kanıt oluşturabilirim şikayet için. Ancak bu bu ülkede neden para ile yapılıyor? Ailem de bu yüzden pek yanaşmıyor bu duruma. Bu sene üniversiteye hazırlanacağım. Ben bu seste gürültüde uykumdan uyanırken gece nasıl uyuyabilip, ders çalışmaya odaklanacağım. Kiracı olan benim ve ev sahibi olan onlar. Mağdurum. Ayrıca şunu da ekleyeyim: Bu kadar fazlaca ses gelmesi normal midir beton kalitesi kalınlığı açısından yoksa tamamen üsttekilerin üsulsüzce yürümesi ve ses yapmasından mı?
7 Katlı bir apartmanın orta katında yaşıyorum. Bu konuyla alakalı yorumlarınızı, fikirlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum.

Polise şikayet edebilirsiniz.
 

ArKaDaTa

Öğrenci
Nerde duysam tanırım yatak sesi bu hacı. Eğer sadece o bulunduğun oda da sesler geliyorsa başka bir yere gidip ders çalışabilirsin.
yataktan nasıl böyle bir ses çıkabiliyor ya anlamadım ? süpürge sesi bence bu. bu sabah da duydum saat 10'da.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Polise şikayette bulunun.

Polise şikayet edebilirsiniz.
polise şikayet edenler çok olmuş bu konuda. ancak sadece uyarıyorlarmış sanırım. yani kanıtım olmasına rağmen savcılıkla vs. uğraşılması gerekiyor illa. onda da max 1000 tl ceza yerler. değmez.. dava açana kadar ben daha fazla para harcarım.
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst