Haber Enstitü İstanbul İSMEK'in 2024-2025 Kurs Başvuruları Başladı.

webmasteryolcu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İstanbul'da yaşıyor ve 16 yaş üzeri iseniz bu haber tam size göre! 1996 Yılından beri ücretsiz kurs denince ilk akla gelen yaygın eğitim kurumları arasında yer alan İSMEK kursları 2024-2025 yılı kayıtlarını başlattı. Kontenjanlar dahilinde yıl boyu yeni başvurular alınacaktır.

İSMEK kayıt işlemi enstitu.ibb.istanbul adresinden yapıldığını belirtmek istiyorum. İstanbul genelinde yaklaşık 150 kurs merkezi ile size en yakın noktada mutlaka bir İSMEK kurs merkezi bulabilirsiniz.

1400'den fazla branş seçeneği ile kültür, sanat, teknik ve mesleki eğitimlere herhangi bir ücret ödemeden ister yüzyüze isterseniz uzaktan eğitim konforu ile ulaşabilirsiniz.

iSMEK'te hangi kurslar var? Veya daha fazla merak ettiğiniz sorunun cevabı için Enstitü İstanbul İSMEK 2024-2025 Kayıtları Başladı. adresini ziyaret edebilirsiniz.

2023-2024 döneminin sonuna geldik.
Enstitü İstanbul İSMEK’te, 2023-2024 eğitim dönemi sona erdi. İstanbul’un dört bir yanındaki 150 eğitim merkezinde, mesleki ve kişisel gelişimden sanat eğitimlerine kadar çok geniş bir yelpazede eğitim veren Enstitü İstanbul İSMEK, geride bıraktığımız 2023-2024 döneminde, 740 binden fazla İstanbullunun hayatına dokundu. Yaklaşık 167 bin kişi Enstitü İstanbul İSMEK’in yüz yüze eğitimlerinden yararlanırken, uzaktan eğitimi tercih edenlerin sayısı ise 574 bini aştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hayat boyu eğitime getirdiği çağdaş bakışın adresi Enstitü İstanbul İSMEK’te, 2023-2024 eğitim dönemi sona erdi. Enstitü İstanbul İSMEK, 16’sı uzmanlık okulu olmak üzere toplam 150 eğitim merkezindeki nitelikli eğitimleriyle; yıl boyu düzenlediği sergiler, seminerler ve festivallerle dopdolu bir eğitim dönemini geride bıraktı.

Her yıl olduğu gibi 2023-2024 eğitim döneminde de yine hayat boyu eğitimde İstanbulluların ilk tercihi olan Enstitü İstanbul İSMEK; bir eğitim dönemi boyunca mesleki yeterliliklerini artırmak, istihdam edilebilirliklerini yükseltmek, kişisel becerilerini ve sanatsal yeteneklerini geliştirmek gibi pek çok alanda yüzlerce İstanbullunun hayatına dokundu.

Verdiği mesleki eğitimlerle İstanbulluların meslek sahibi olmasını sağlarken, Bölgesel İstihdam Ofisleri ve sektör temsilcileri ile yaptığı iş birlikleriyle de yüzlerce İstanbullunun istihdamına katkı sundu.

Rakamlar Göz Dolduruyor
2023-2024 eğitim dönemini, “Karşılaşmalar” temalı görkemli bir festivalle noktalayan Enstitü İstanbul İSMEK, geride bıraktığımız dönemde 740 binden fazla İstanbulluya eğitim hizmeti sundu. 2023-2024 döneminde İstanbullular, 4 dal ve 23 alanda, 955’i yüz yüze ve 320’si uzaktan olmak üzere toplam 1.275 programda eğitim aldı.

Enstitü İstanbul İSMEK’in 2023-2024 dönemi eğitimlerinden yararlanan ve aldığı eğitimi başarıyla tamamlayanların sayısı ise yüz yüze eğitimde 167.134, uzaktan eğitimde 574.278 olarak kayıtlara geçti.

En Çok Tercih Edilen Programlar
2023-2024 eğitim döneminde Enstitü İstanbul İSMEK’in en çok tercih edilen programları arasında yüz yüze eğitimde Diksiyon, uzaktan eğitimde ise Daily English 1 ilk sırayı aldı.

Yüz yüze eğitimde ikinci ve üçüncü sıradakiler İngilizce A1.1 ve İngilizce A1.2 programlarıydı. Giyim Üretiminde Temel İşlemler, İngilizce A2, Bilgisayar İşletmenliği, Pratik Giysi Dikimi, Hasta Kabul İşlemleri, Etkili Konuşma Atölyesi ve Pastacı Çırağı eğitimleri de yüz yüze eğitimin en çok tercih edilen programları arasında dikkat çekenlerdendi.

Uzaktan eğitimin en çok tercih edilenleri arasında ikinci ve üçüncü sırada Excel 2019 Kullanımı ile Temel Ofis Programları yer aldı. Daily English 2, Güzel Konuşma Tekniği, Güzel Konuşmaya Hazırlık, Algoritma ve Programlama Temelleri, Butik Çikolata Yapımı ile Zaman ve Stres Yönetimi, uzaktan eğitimin diğer en çok tercih edilen programlarıydı.