Engin Bey Haklı

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Okurlarımızdan bugün çok önemli bir mesaj aldım. Bu mesajdan sonra daha fazla beklemek olmazdı. Düğmeye basmanın zamanı geldi. Güzel haberlerimiz var.

İnternet sitemizin iletişim sayfası üzerinden her gün onlarca mesaj alıyoruz. Çoğu teknik destek isteyen mesajlar olsa da bazıları web sitemizi eleştiren mesajlardan oluşuyor. Bu bölümü kullanarak bize ulaşanların ayrı bir önemi var. Sitemizi bilenler, üye oluyorlar ve forum üzerinden editöründen site yöneticisine kadar herkese istediği kadar yakın olabiliyor. Ama iletişim sayfasını kullananlar, ya sitemizin özgün içeriğini alıntılayarak haber yapan sitelerden ya da arama motorları üzerinden bize ulaşanlar. Her gün 60 binden fazla kişinin ziyaret ettiği ShiftDelete.Net'in ulaşmayı hedeflediği milyonlarca kullanıcı var. Bunun için tüm ekibimiz var gücümüzle çalışıyoruz.

Engin Bey'in Mesajı

İletişim sayfası üzerinden gelen mesajlardan biri vardı ki. Bazı konularda geç kalmak üzere olduğumuzu hatırlattı. Engin Bey'in de izniyle o mesajı olduğu gibi yayınlıyorum;

"İsim : Engin Uysal
Email : engin19@****

SDN takip ettigim Turk siteleri icinde en basarili olanlardan biri. Okuyucu olarak sizin sahsinizda tum ekibinizi takdir ediyor, tesekkurlerimi sunuyorum. Sizlerin daha iyi bildiginiz gibi bir yayimin -internette, basili veya gorsel- tasarimi en az icerigi kadar onemlidir, bazen tasarim icerikten daha onemlidir belkide. SDN`nin neredeyse mukemmele yakin icerigini kullandiginiz bu hicbir seye benzemeyen tasarim mahvediyor. Yayininizin tasarimi .... gibi. Bosluk doldurma isini size birakiyorum. Simdi ister bana kufredersiniz, ister okumadan silersiniz bu mesaji, isterseniz de okuyucunuzun sesine kulak verip guzel gorunen ve daha hizli yuklenen bir arayuz icin calismalara hemen baslarsiniz. Hicbiri beni baglamiyor. Ancak bu konuda bir duzenleme yapmazsaniz, yada konu uzerinde calistiginiz yonunde bir bilgi alamazsam, bu siteyi uzulerek rss okuyucumdan kaldiracagim.

Saygilar,
Engin Uysal
Sadik okuyucunuz..."

Düğmeye Basıldı

Uzun zamandır düşündüğümüz bu değişiklik için bugün düğmeye basıldı. Sektöründe çok iyi olan profesyonel bir grafik tasarımcı ile el sıkışmış bulunuyoruz. Bir sorun olmazsa, 15 Aralık'ta web sitemizin yeni halini sizler de görmüş olacaksınız.

İçeriklere çok daha kolay erişebilecek, ana sayfadaki reklam yoğunluğunun içeriklere oranla daha da azaldığını göreceksiniz.

Bu değişim konusunda sizleri, yeri geldikçe bilgilendirmeye devam edeceğim.
Verdiğiniz destek ve içeriklerimize gösterdiğiniz ilgi, daha iyisini yapmamız için ihtiyacımız olan en büyük gücü temsil ediyor.

:: Yeni tasarımımız için önerileriniz varsa, lütfen bizimle paylaşın.

Hakkı Alkan
ShiftDelete.Net
Yayın Koordinatörü

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
istermisiniz o hız smf'de olsun :p Bu arada her okuyucunun mesajı inceleniyor bunuda öğrenmiş olduk.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Sitemizin hızına laf yok :) 32 GB RAM, 8 çekirdekli işlemci, RAID5, SAS Diskler, ....

Yeter mi? :D

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Hadi bakalım hayırlısı 15 aralığı iple çekiyoruz..:D

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Güzel bir haber gerçi reklamlarda sorunum yok add block plus sağolsun ama tasarımdan sıkılmıştım iyi oldu :)

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Özellikle reklamlar çok fazla yer kaplıyordu... İyi olacak bu yenilenme inş.
15 aralık'ı bekleyemeyiz .bu arada ekran görüntüleri düşürseniz siteye yorumlarımızı ona göre yapsak daha iyi olabilir..
Bir de yeni aklıma geldi..Özelleştirilebilir anasayfa yapılabilir mi meselâ..iGOOGLE misali

yusufsan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
35
Çok sevindim. İnşallah güzel oolacak. Kodlarla aram iyi ama tasarıma yeteneğim yok.

Ama diyorum ki haber siteleri gibi önemli ve yeni haberler manşet gibi üstte olsa... Diğerleri altta dizilse.

Bi de sadelik çok önemli bir iki tane daha site var (isim vermeyeyim reklam olmasın) o kadar çok içerik var ki bakmaktan yoruluyorsun....

Amaan canım siz işinizi daha iyi bilirsini... Hayırlısı...

Bu arada sağda küçük linkler var ya?... Varmış... (bu güne kadar farketmemiştim.)

Son olarak acaba Troy avatarını değiştirebilir mi... Lütfen....

Ben değiştirdim....

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
önceden sdn'de download ve arama linki vardi. kolayca isimi görüyorduk. simdi ise favorilere eklemezsem araki bulasin eski konulari.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Ben diyecektim Engin bey daha cesur davranmış valla. Beni SDN'yi okurken görenler " bu site ney böyle karman çorman, acayip birşey" diyor herkes. Artık daha düzenli daha hoş ve hızlı tasarım bekliyoruz.

calvaria

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Gecenlerde rasgeldi bi arkadaşın pcden SDN ye gireyim dedim o da ne aman Allahım her taraf reklam ilk başta yanlış siteyemi girdim diye adres çubuğuna bi göz iliştirdikten sonra kendi kendime biraz hayıflandım, adblock kullanıyorum reklamsız SDN yi daha çok seviyorum illaki reklam olucak yoksa bu değirmenin suyu nerden gelicek ama haberden çok reklam olması beni üzdü :(
Şu an bu haberi duymak ise sevindirdi SDN yi her hali ile çok seviyoruz ama biraz değişiklikle dahada çekici olabilir :)

m!ndf!elds

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İçerik olarak okadar zengin bir site ki,açıkçası tasarımı pek fazla rahatsız etmiyor.Böyle bir konu açılınca dikkatimi çekti;tasarım olarak böyle bir siteye yakışmayacak düzeyde olduğunu düşünüyorum,fakat haberlere erişim kolaylığı olarak çok kullanışlı.Aynı bu düzeyde kullanışlı sade ve en önemlisi bu siteye yakışacak bir tasarım olur umarım.

Be5tE

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Teşekkürler ...

KOlay Gelsin abicim :)

yuureii

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Bence bu hali de güzel. Yeni tasarım başarılı olur umarım. Karmakarışık bir site haline gelirse kötü olur.

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Farkettiğim başka birşey de İE ve Firefox'ta anasayfanın kenarlarında sabit uzuuun reklamlar gözüküyormuş! Ben Opera kullandığım için oralar boş gözüküyor. Ben bu haline güzel değil diyordum, diğer tarayıcılardan bakınca gerçekten daha kötüymüş.

KAATGEMİ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdiden kolay gelsin ama mümkünse benim de bir ricam olacak. Yayınlanan haberlerin birden çok sayfaya bölünmesi yerine tek sayfada gösterilmesi erişim açısından büyük bir kolaylık olacak. Bu fikrimin değerlendirilmesini istiyorum.

SeRCaN

Asistan
Reaksiyon puanı
0
"bu" sitenin tasarımı hoş ve reklam da sadece 3 tane yine de etkili yerlerde..

son olarak da hızlı sade ve de hoş bir tasarım war aynısı olsun demiyorum tabiki o siteyi de beğenmeyenler olacaktır ama örnek gösterme açısından baktım ;)

yarışçı

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
troy seni takdir ettim, benzer bir mesajı buraya olmadan önce takıldığım forum sitesine göndermiştim, admin bana yapmadığını bırakmadı sonunda banlamıştı

plex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Vatana millete hayırlı uğurlu olsun.

JuGoLaTe

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende uzun zamandir takip ediyorum ama siteden tek sikayetci oldugum kisim sayfayi otomatik olarak yenilemesi..
20 mbit netim var. siteniz cok hizli ve yogunluktan etkilenmeden gayet hizli bir sekilde aciliyor.. kendinize özgü arastirma ve testleri biraz daha arttirirsaniz. (diger sitelere göre daha özel haberler, özel röportajlar gibi) :)
basarilarinizin devamini diliyorum..

Phantom_TM

Doçent
Reaksiyon puanı
0
inş. iyi bişey olur. tasarım işi başlı başına bir olay ama tavsitede bulunmak gerekirse bence template'yi tüm ekran çözünürlüklerde görülebilecek şekilde ayarlarsanız iyi olur. şuan geçerli sayfa bende çubuk gibi görünüyor :D 1024*768 çözünürlüğü sanırım en yaygın olanı. yeni çıkan wide screen ekranları da hesaba katmak gerek.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
bence flaş kullanılsın kodlarda çok başarılı çalışmalar çıkıyor flashta

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
temelden bir değişim yerine nesnelerin yerleşiminde bir değişim daha iyi olur kanımca...
Örneğin yanlardaki ve ortadaki reklam alanları daraltılıp veya kaldırılıp :) anasayfa genişletilebilir en basitinden..