Engelli bireylere eğitim desteği

Bu konuyu okuyanlar

Fragger

Dekan
Katılım
21 Ekim 2016
Mesajlar
9,544
Reaksiyon puanı
3,576
Puanları
113
Özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı belirlendi.

Özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı, katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 509 lira, grup eğitimi için aylık 143 lira olarak tespit edildi.

Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan 2017 yılı Merkezi̇ Yöneti̇m Bütçe Uygulama Tebli̇ği̇ Resmi Gazete'de yayımlandı.

Buna göre, engelli bireylerin destek eğitim giderlerinin bütçeden karşılanacak kısmına ilişkin düzenlemeye gidildi.

Özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde engelli bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı, katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 509 lira, grup eğitimi için aylık 143 lira olarak belirlendi.

Belirlenen tutarlar, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten, bu tutarları aşan kısmı ise ilgililer tarafından karşılanacak.

Kaynak : Engelli bireylere eğitim desteği
 

pratikbepp

Öğrenci
Katılım
12 Eylül 2018
Mesajlar
4
Reaksiyon puanı
0
Puanları
1
Yaş
24
Okullarınızdaki Özel Eğitim Öğrencileri İçin Tanısı ne Olursa Olsun,Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı Hazırlamak Artık Çok Kolay-Çok Pratik.
Pratikbep programı ile tüm evrakları 3-5dk içinde hazırlayabilirsiniz.Pratikbep programı hakkında daha geniş bilgi ve sipariş için,
www.pratikbep.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Üst