Enerjik hissetmek

Bu konuyu okuyanlar

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
16 yaşındayım. Bazı günler kendimi çok enerjik hissediyorum (tarif edilemez bir mutluluk sebebi), bazı günler çok bitkin. Sebebini merak ediyorum. Yani nasıl söylenir, kendimi enerjik hissettiğim zamanlarda 20 25 şınav çekerken kendimi bitkin hissettiğim zamanlarda 5 10 şınav çekebiliyorum. Mesele sadece şınav değil bu bütün günümü etkiliyor. Oynadığım online moba oyunundaki performansımi da etkiliyor. Hayata bakışımı da. Yani enerjikken neden yaşıyorum neden varım gibi şeyleri kendime sormuyorum çünkü mutluyum ama bitkin olduğum zaman bu tarz sorular soruyorum vaktimi verimli kullanamıyorum falan. Hastalık olarak bağırsaklarımla alakalı bazı problemlerim var ve d3, b12 eksikliğim var ilaç kullanıyorum muhtemelen şuan normaldir ama 3 5 ay kullanmasam yine düşer heralde.

Son düzenleme:

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
16 yaşındayım. Bazı günler kendini çok enerjik hissediyorum (tarif edilemez bir mutluluk sebebi), bazı günler çok bitkin. Sebebini merak ediyorum. Yani nasıl söylenir, kendimi enerjik hissettiğim zamanlarda 20 25 şınav çekerken kendimi bitkin hissettiğim zamanlarda 5 10 şınav çekebiliyorum. Mesele sadece şınav değil bu bütün günümü etkiliyor. Oynadığım online moba oyunundaki performansımi da etkiliyor. Hayata bakışımı da. Yani enerjikken neden yaşıyorum neden varım gibi şeyleri kendime sormuyorum çünkü mutluyum ama bitkin olduğum zaman bu tarz sorular soruyorum vaktimi verimli kullanamıyorum falan. Hastalık olarak bağırsaklarımla alakalı bazı problemlerim var ve d3, b12 eksikliğim var ilaç kullanıyorum muhtemelen şuan normaldir ama 3 5 ay kullanmasam yine düşer heralde.
14 yaşındaki kardeşim ve 18 yaşındaki bende de var böyle bi durum. Siz yine eve sigabiliyorsunuz. Benim daha beter. Malum sokağa çıkma yasağı da var. O yüzden yaklaşık 4 yıldır yaptığım body building veriyorum. Sürekli spor yapın ama sağlam spor yapın, yorulun.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,988
Hayata bakış açımı her gece farklı farklı alanlardan boyutlardan zerrelerden düşünüyorum.
Pisikopata bağladım sanıyorum ama bu hayata karşı cevabı bulacağım bir gün.

Edit --- sen yine iyisin hadi

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Hayata bakış açımı her gece farklı farklı alanlardan boyutlardan zerrelerden düşünüyorum.
Pisikopata bağladım sanıyorum ama bu hayata karşı cevabı bulacağım bir gün.

Edit --- sen yine iyisin hadi
Peki kendini bitkin hissetme mevzusu herkeste mi zaman zaman olan normal birşey mi yoksa bir sorun mu xD

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bir insanın her an enerjik ve mutlu hissetmesi mümkün değil zaten. Böyle bir şeyi istemek de normal değil. İnsan hayatında hiçbir şey değişmese dahi duygu durumu değişen bir canlı. Zaman zaman düşük modda olmak gayet normal.

Mustang1967

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Bir insanın her an enerjik ve mutlu hissetmesi mümkün değil zaten. Böyle bir şeyi istemek de normal değil. İnsan hayatında hiçbir şey değişmese dahi duygu durumu değişen bir canlı. Zaman zaman düşük modda olmak gayet normal.
Demek istediğim depresyona girmek gibi birşey değil fiziksel birşey.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Demek istediğim depresyona girmek gibi birşey değil fiziksel birşey.
Benim demek istediğim de depresyon değil. Depresyon ağır bir hastalıktır. Günümüzde herkesin off depresyondayım demesi de günlük yaşamın inişli çıkışlı akışıdır. İnsan vücudu sadece fiziksel bir yapı değildir. Ne kadar fiziksel olarak iyi olursa ol, kafa olarak o gün iyi hissetmiyorsan enerjik hissetmemen normal. Kafa olarak iyi hissetmeme durumu ise günlük yaşamdan bağımsız bir şekilde herkesin başına gelebilecek bir olay.

Son mesajlar