Endüstri Mühendisliği için Mac?

Bu konuyu okuyanlar

eneser16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba. Endüstri Mühendisliği öğrencisiyim. Yeni bir laptop alacağim mac kullanmak istiyorum. Kafamda 2 mac var;
Macbook Pro 16'' (19.000)
6 çekirdekli 9.nesil i7
16Gb 2666 MHz DDR4 bellek
4GB GDDR6 AMD Radeon Pro 5300M
512GB SSD

Macbook Pro 13'' (16.000)
4 çekirdekli 10.nesil i5
İntel İris Plus Graphics
16GB 3733 MHz LPDDR4X bellek
512GB SSD

Sizce hangisini tercih etmeliyim üzün süre kullanmayı düşünüyorum. MacOS desteklemediği programları bootcamp yardımıyla windows kurarak açmayı düşünüyorum. İstediğim verimi alabilir miyim? Çok daha iyi laptop öneriniz var ise onu da alabilirim.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Mistralcoo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Pozitif teknoloji sitesindende alabilirsiniz orda daha uygun oluyor. Taşımayı düşünüyorsanız 13 ü tercih edebilirsiniz. Makinede ekran harici ekran kartını kullandıracak programlar var mı bilmiyorum eğer varsa 16 inch tercih etmelisiniz.

eneser16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Pozitif teknoloji sitesindende alabilirsiniz orda daha uygun oluyor. Taşımayı düşünüyorsanız 13 ü tercih edebilirsiniz. Makinede ekran harici ekran kartını kullandıracak programlar var mı bilmiyorum eğer varsa 16 inch tercih etmelisiniz.
Teşekkürler 16'' aldım. Emin olabilmek için apple sitesinden aldım.

dogabender

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba ben de üniversite sınavına hazırlanıyorum bilgisayar almam lazım ve üniversite için de kullanmayı planlıyorum. Endüstri mühendisliği için macbook alınır mı sizce şu ana kadar bi eksikliğini gördünüz mü uygulama ve kullanılabilirlik açısından?