En son okuduğunuz kitap

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

ahmet bilir

Üyecik
Merhabalar. Pek bilgim olmadığından direkt olarak bir harekette bulunmaktan kaçındım. O yüzden sorma gereksinimi duyuyorum.Bilenleriniz var ise cevaplayabilir mi acaba?
Yazmış olduğum kitabım bugun itibari ile satışa çıkmış bulunmakta.Onla ilgili paylaşım yapabiliyor muyum acaba?

retorik.jpg

Bu gün biraz vakit buldum ve zorla bitirdim. Akış açısından bana daral getirdi. Aslında insanları karakter olarak tahlil eden ve anlatan güzel bir kitap. İnsan duygularını bilmeyenler için okutulabilecek ilk kitap. Amma ve lakin anlatım akıcı değil. Bu da üstün körü okumama neden oldu.

aski.jpg

Ben de bir çoğu gibi diziden önce kitabın adını duymamıştım. Gerçi diziyi de izlemişliğim yok. Yine de Behlül'ü bilirim :) . Şaka bir yana kitap, diziye nazaran insanların iç dünyalarına daha çok hitap ediyor. Kaslı erkekler, güzel kadınların oynadığı roller benim gibi göbekli birisine yeterli gelmiyor sanırım.

Konuyu herkes biliyor o yüzden konuyu anlatmaya gerek yok. Kitapta AŞKın sadece bir fark etme olduğunu tekrar gördüm. Her ne kadar Behlül, evli bir kadına kocasının yanında sarkıntılık yapsa da o bile gerçek aşkı istiyor. Ve sadece bir fark etme gerekiyor gözünün önündekini görebilmek için. Diğer yandan kendisinden yaşça baya büyük birisi ile evlenen genç bir kızın aşka olan susuzluğu da anlatılmış. Anlatımlar öyle içe işleyici ki hissediyorsunuz resmen.

Dikkatimi çeken bir diğer nokta karakterler üzerinden bi kaç tahlil yapılması. En çok aklımda kalan 6. bölümde Behlül'ün aşkı betimlemesi oldu.

Edebi inceleme isteyenler kitabın sonundaki notlara bakabilir.

Erenist2020

Profesör
En son neler okudunuz bakiim?tavsiye ettiklerinizi de yazın
Canan Tan hastası oldum çıktım... :)
PİRAYE... şu ana kadar okuduğum kitapların engüzeli diye bilirim.... kitabı ne zaman başlayıp ne zaman bittirdiğinizi anlamıyorsunuz.sevgi aşk aile çatışmaları ve doğu kültürünün yerle bir ettiği duygular..
Çokta etkilendim bende anlatmayla olmuyor herkez okusun ve kitabın sonunda ağladım açıkçasııı:(

Yüreğim Seni Çok Sevdi bu kitabı okumanızı tavsiye ediyorum arkadaşlar.gerçekten çok güzel hele de sonu.. Aşkı çok güzel anlatıyor. Herkese tavsiye ederim.

"Biliyorum, imkansız aşk bu! Ama hükmedemiyorum kendime..." demişti Murat. "Çünkü, yüreğim seni çok sevdi!.."

Ardından da dizelere dökmüştü sevdasını.

"Yüreğim seni çok sevdi
O yürek talan
O yürek yangın yeri
O yürek sen istiyor
Bir tek seni..."

Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü... Herkesin kendinden bir şey bulabileceği kadar gerçek...
Şimdide Eroinle Dansı okumaya başladım... :)
Son okuduğum kitap Ayşe Kulin-Köprü.

freud.jpg

Aman aman bi inceleme yapmayacağım. kitap okunuş olarak akıcı ve sıkıcı değil. kitap her ne kadar çocuk serisi olsa da açıkçası herkes için uygun. 34 yaşındaki birisi için çocuk kitabı olarak hissettirmedi.

benjamin.jpg

Filmi izlediğim için kitabı aldım.haliyle film ve kitap biraz farklı. Sonuçta film kendini izlettirmeli. Dönüşüm - Franz kafka kitabındaki gibi alışılmışın dışında olanlar ve farklılar öteleniyor ve bir çözüm bulunmuyor. Kitabın ikinci hikayesi Buz Saray'ında ise ABD'nin iç savaşı sonrası kuzeyli birisi ile evlenen güneyli bi kızın hem iklim hem de güneyli-kuzeyli kavgasını konu alıyor.

Son mesajlar