En kısa sürede kas yapma tekniği önerileri

Bu konuyu okuyanlar

Mertrt_01

Öğrenci
Katılım
13 Ocak 2021
Mesajlar
30
Reaksiyon puanı
18
Puanları
8
Yaş
24
İnanılmaz güçsüzüm. Boyum 1.73 kilom 68 ama yediğim hiçbir şey kollarıma gitmiyor çünkü zamanında spor yapmadım. Fakat hala geç değil, yapabilirim ama en kısa süresinde yapmak istiyorum. Kolum incecik, göbek ve arkayı hiç sormayın zaten oralar benden önce dönüyor köşeyi. Ben karın kasına pek takmıyorum. Şu anda tek odağım kol kası. Bilek güreşinde benden 4-5 yaş küçük bir çocuğu bile zor yeniyorum. Kolum incecik. Ne kadar kas istiyorum? Kısa kollu giydiğimde tişörtün kolunu dolduracak kadar yeter. Taşmasına gerek yok yani gözüksün kasım. Sıkmadığımda gözükmesi ilk önceliğim, gerisine bakarız önce bu. En kısa süreyi istiyorum. Evde ise sadece barfiks çubuğu var. Zaten 1 şınav bile çekemiyorum barfikse çok var daha.
 

Bruh Moment

Asistan
Katılım
25 Kas 2020
Mesajlar
347
Reaksiyon puanı
275
Puanları
63
Yaş
17
Normal şınav çekemiyorsan, dizlerinin üstünde şınav çek ya da başka bir nesneye yaslanarak da şınav çekebilirsin.

Daha kendi vücut ağırlığını kaldıramıyorsun, barfiks çekmeye çalışmak intihar olur. Ağırlıkları ayarlanabilir dambıl seti al, önce 5 kiloyla başla sonra devamını getir.

İstediğin dereceye gelmek için en az aylarını vermen lazım, başka kısa yolu yok.
 
Katılım
1 May 2017
Mesajlar
5,805
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
10,303
Puanları
113
Yaş
24
Kas veya güç dediğin kol kasından ibaret değil. Ön kol, arka kol, bilek, omuz hatta göğüs ve sırt.
İster istemez bütün vücut birbiriyle bağlantılı. Sadece pazu çalışsan ne olacak ? Geri kalan zayıf kasların izin verdiğince gücün olacak.
Hele bir bilek güreşinde bacak ve karın kası dahi kullanılıyor.

Bunun içinde profesyonel yardım alman en iyisi. Tabi öyle ilaçlara yönlendirmeye çalışanları görünce kaç.
Hakan demiray gibi bir çok profesyonelin videolarına bakarak ve kas gruplarını öğrenip buna göre antrenman araştırarak evde de belli bir seviyeye gelebilirsin.

İşin en basit dili ise; antrenman, proteinli beslenme ve devamlılık.
Önce 1 kilo yağ ve 1 kilo kas hacminin görüntüsüne bakmanı öneririm. Hedeflerinde daha gerçekçi ve sabırlı olmanı sağlar.

 
Son düzenleme:

BatinY

Profesör
Emektar
Katılım
20 Mar 2018
Mesajlar
1,547
Çözümler
2
Reaksiyon puanı
1,250
Puanları
113
Yaş
21
Evde kendi spor salonunuzu kuramazsanız mecburen bir spor salonuna yazılmanız lazım. Clean Bulk öneririm bunu araştırın. Her zaman kendinizi zorlayın. Ben bırakalı 1 yıl oldu, pandemi bitse tekrar başlamak istiyorum.
 

Utku92

Profesör
Katılım
30 Haz 2012
Mesajlar
3,495
Reaksiyon puanı
2,091
Puanları
113
Yaş
29
Pandemi başları ben laptobumu satıp üstüne az ekleyip yürüme bandı almıştım. 2.5 hp inanılmaz bir cihaz tabi kullanan için. Dambıl setimde var. En kötü 3 gün boşluyorum. Ama aşırı yararlı kollar için dambıldan ziyade sanki şınav çekince daha etkili olduğunu hissediyorum. Daha geriliyor kollarım. 10 şınav çekip dizi kırarak devam ettiriyorum. Yani evde de güzel spor yapılıyor.
 
Üst