AnılTpskl

Asistan
16 Mayıs 2018
382
28
28
Pc de çok güçlü bir Antivirüs Proğramı istiyorum. Bu antivirüs proğramı paralı veya parasız olabilir hiç önemli değil.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Ömer Canbaz

Dekan
Emektar
Müdavim
29 Ağustos 2017
6,157
3,629
293
Merhaba,
Şahsen antivirüs kullanmıyorum ve kullanılmasını tavsiye etmiyorum. İnternette gezinirken reklam sitelerine dikkat edersen, indirme yaparken dikkatli olursan ve yabancı sitelerde gezinirken dikkatli olursanız bir şey olmaz. Ayrıca Adblock da kullanabilirsiniz. Bunlara rağmen kullanmak isterseniz de Windows Defender bilgisayarınızı korur. Bunun yanında Bitdefender, Avast veya Kaspersky önerebilirim.

rtakak

Müdavim
Müdavim
24 Temmuz 2018
2,062
1,460
293
22
Kaspersky tercihim olurdu.

Ancak ben kullanmıyorum, dikkatli bir kullanıcının virüs kapması epey zordur @Cyb3r_K1ng'in dediği gibi.

ardahawk

Asistan
Cezalı
14 Ağustos 2018
266
81
28
Windows Defender Güvenlik Merkezi kendini ve arayüzünü epey geliştirdi. Siz dikkatli bir kullanıcıysanız o sizi gayet iyi koruyacaktır. Ara sıra tarama yaptırabilirsiniz.

Sharia

Asistan
30 Temmuz 2018
207
18
18
35
AVAST Software a.s. 19%
ESET 14.03%
Malwarebytes Corporation 12.73%
McAfee Inc 8.41%
Safer-Networking Ltd 6.5%
Webroot Inc 6.38%
Bitdefender 6.1%
Avira GmbH 5.81%
Sophos Limited 5.22%
Kaspersky Lab 3.79%

Kullanım oranları bu yıl böyle

Akkara

Dekan
Emektar
Müdavim
3 Şubat 2018
7,939
4
9,344
293
Pekii KapserSky hakkındaki düşüncelerin nedi ?

Gerek AV-Comparatives'e, gerek AV-Test'e göre ve de gerekse virusbulletin'e göre iyi sonuçlar elde etmiş.

Nitekim;
Kaspersky belki bir adım önde görünebilir/olabilir. Her ne olursa olsun hangi güvenlik yazılımı olursa olsun, hiçbiri seni %100 korumaz, bunlar sadece test sonuçlarıdır. Esasen, kaptan sensin. Bilgisayarı ve interneti kullanım şeklin belirleyici olacaktır.

Konuda epey bilgi var, öneride bulunulmuş. Tercih artık sana kalmış.

Ancak şunu da ekleyeyim: sık sık güvenlik yazılımı kurup deneme, çünkü sistemin kararsızlaşır, yavaşlar.

Sharia

Asistan
30 Temmuz 2018
207
18
18
35
Gerek AV-Comparatives'e, gerek AV-Test'e göre ve de gerekse virusbulletin'e göre iyi sonuçlar elde etmiş.

Nitekim;
Kaspersky belki bir adım önde görünebilir/olabilir. Her ne olursa olsun hangi güvenlik yazılımı olursa olsun, hiçbiri seni %100 korumaz, bunlar sadece test sonuçlarıdır. Esasen, kaptan sensin. Bilgisayarı ve interneti kullanım şeklin belirleyici olacaktır.

Konuda epey bilgi var, öneride bulunulmuş. Tercih artık sana kalmış.

Ancak şunu da ekleyeyim: sık sık güvenlik yazılımı kurup deneme, çünkü sistemin kararsızlaşır, yavaşlar.
Bunlar tam bir sıralama yapamamışlar çok programa tam puan vermişler

Akkara

Dekan
Emektar
Müdavim
3 Şubat 2018
7,939
4
9,344
293
Bunlar tam bir sıralama yapamamışlar çok programa tam puan vermişler
Evet çoğu yakın yakına duruyor. Ancak testler sadece vermiş olduğum linklerden ibaret değil. Her bir güvenlik testi firmasının farklı kategorilerde, farklı sistemler üzerinde testleri var. Misal; AV-Comperatives'in Tüm Ürün Dinamik "Gerçek Dünya" Koruması (fidye yazılımları dahil) Haziran Testine ilişkin test ettiği ürünlere sertifika vermiş; Advanced PLUS, advanced, standard bkz. Ve de test ayrıntıları da dahil pek çoğuna erişebiliyoruz ancak virusbulletin ücretli ve testlerin ufak bir kısmı açık.