En İyi Tarayıcı

Sizce en iyi tarayıcı hangisi ?

• Firefox

Kullanılan: 364 44.9%
  • İnternet Exploler

Kullanılan: 149 18.4%
  • Opera

Kullanılan: 82 10.1%
  • Safari

Kullanılan: 37 4.6%
  • Maxthon

Kullanılan: 109 13.5%
  • Chrome

Kullanılan: 63 7.8%
  • Avant

Kullanılan: 6 0.7%

• Kullanılan toplam oy
    810

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Juggernaut

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Sice en iyi tarayıcı hangisi ? Cevap vermek istiyorsanız ankete katılın.

akifsever

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yazıda söylediği doğru opera daha iyi ama ben ara yüzünü sevmediğim için firefox kullanıyorum

şimdi yenisini indirdim opera ara yüzünü değiştirmiş daha iyi olmuş.belki artık opera kullanırım. ama ie :D ;D ;D

speedfreak

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Opera da iyi ama firefox daha kullanışlı ve rahat. Açık kaynaklı olmasıda bi avantaj. Ama biraz fazla ram yiyo buyüzden sistemin iyi ise kesinlikle firefox.

Titus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
operanın bazı eklenti tanıma zorluğu linux kullanıcıları için büyük dert. bu arada bir de firefox'un oyun hamuru gibi istediğimiz şekle sokabileceğimiz çekirdek özelliklerini göz önüne alırsan Firefox daha iyi derim.

umudayolculuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bence en iyi tarayıcı firefox ama eklentileriyle beraber. bir zamanlar opera hastasıydım, firefox su bilgisayarıma kurdum lakin hiç begenmedim. taki firefox sun eklenti özelligini keşfedene kadar. firefox sun hoşuma giden tarafı tamamıyla özelleştire biliyor olmam. işte o zaman firefox benim tarayıcım oluyo. ;D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
ben de üçünü de kurdum ve kıyasladım. en iyisi bana göre opera. hem hızlı hem de eklenti desteği fazla. ama nedense ya internet explorer seçiyorlar (web sitelerinin düzgün görüntülenme sorunu olmadığı için) ya da tekelciliğie karşı çıkmak için Firefox kullanıyor.

Ben hepsini kullanmak zorundayım. Neden derseniz, yazdığımız yazıların hangi tarayıcıda nasıl göründüğüne bakmamız lazım. Bir süre Opera ile sıkıntı yaşamıştık mesela.

Furci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Troy dedi ki:
ben de üçünü de kurdum ve kıyasladım. en iyisi bana göre opera. hem hızlı hem de eklenti desteği fazla. ama nedense ya internet explorer seçiyorlar (web sitelerinin düzgün görüntülenme sorunu olmadığı için) ya da tekelciliğie karşı çıkmak için Firefox kullanıyor.

Ben hepsini kullanmak zorundayım. Neden derseniz, yazdığımız yazıların hangi tarayıcıda nasıl göründüğüne bakmamız lazım. Bir süre Opera ile sıkıntı yaşamıştık mesela.

Zor valla.

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Bu arada web tasarımcıları tarayıcı derdinden kurtulmak için DreamWeaver CS3 kullanmalılar.

Geçen katıldığım Adobe CS3 lansmanında DreamWeaver'ı tanıtırken "tek tıklamada tarayıcılarla uyumluluğunu kontrol ediyor ve eğer hata varsa size önerilerde bulunuyor" dediler ve beni dumur ettiler.

RuNaL

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
71
abi internet explorer onca sene bize hizmet etti bi oy bile alamamış ii mi :)

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
Ben üçünüde kurup denedim , gerek hızlı olması ve gereksede eklentilerinin fazla ve kullanışlı olması nedeniyle Firefox kullanıyorum , ortalama ram kullanımı 50 mb cıvarında.

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Troy dedi ki:
Geçen katıldığım Adobe CS3 lansmanında DreamWeaver'ı tanıtırken "tek tıklamada tarayıcılarla uyumluluğunu kontrol ediyor ve eğer hata varsa size önerilerde bulunuyor" dediler ve beni dumur ettiler.
:eek: Çok iyi

bote

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nedense firefoxa alışamayan tek kişi benim herhalde. Daha önce Maxthon kullanıyordum şimdilerde ise opera. Operanın son sürümünden çokta memnunum. Sekme sayısı arttığı zaman ramden felaket yiyor. Acaba bu firefoxta nasıl? Yine aynı şekildemi?

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
bence epson, hp de olabilir güzel tarıyorlar ;)

tonce

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
14
bote dedi ki:
Nedense firefoxa alışamayan tek kişi benim herhalde. Daha önce Maxthon kullanıyordum şimdilerde ise opera. Operanın son sürümünden çokta memnunum. Sekme sayısı arttığı zaman ramden felaket yiyor. Acaba bu firefoxta nasıl? Yine aynı şekildemi?

Denemiştim daha önce daha berbat. ;) Ben şahsen bu yüzden OPERA kullanıyorum. B)

La Edri

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kesinlikle iyi olarak
1. Firefox
2. Maxthon

fakat optimallik derseniz Firefoxun ram yediği doğru....

bir haber7yi açıyorum firefoxla o kadar sade ki İE ile açıyorum dünyanın reklamı var...

hasılı Firefox...

ama Optimallik noktasında ise tartışılır....

Mod Not: Mesajlarımızın tamamı koyu renkle olamaz."DÜZELTİLDİ"

snra

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
Temel haliyle Firefox IE 7'den bile kötü bence, adam etmek için bi düzineye yakın eklenti kurmak gerekiyor. Doğal olarak şiştikçe şişiyor.

Sheythun

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Troy dedi ki:
Bu arada web tasarımcıları tarayıcı derdinden kurtulmak için DreamWeaver CS3 kullanmalılar.

en kısa zamanda denemek istiyorum, bende cs2 var ve şu anda IE6'da sorun yaşıyorum..Anlamadığım nokta IE7, Firefox'da sorun yok ama IE6 da var.Delircem ya...

benim tercihim de Firefox...Sorunsuz çalışıyor...(gerçi bi ara IE7'e takmıştım ama webtasarım işlerimden sonra nefret ettim :D )

cacar

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
bir microsoft ürününün ezik duruma düştüğünü görmek güzel birşey

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Safari desem Mac OS hesabı :D

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
bir kişi de internet explorer demiş. kim o kahraman :D yalnız başına fikrini savunan üyemiz?

kumlukoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ie7 ve firefox kullaniyorum, ie7 gerekli birsey cunku genel olarak herkes ie kullaniyor. eger webmeister iseniz mecbur ie kullanmalisiniz. cogu sitelerde firefox göcüyor.

KaptanJack

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence en güzel ve güvenilir tarayıcı internet explorer 7 ama yapılan hız testlerinde opera açıkara önde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...