Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamerasına balon dedin ya daha da birşey demiyorum :D
En koyu Mate 10 Pro kullanıcısı bile video performansının kötü olduğunu kabul ediyordu Mate 10 Pro'nun (arada çıkar bir kaç tane istisnalar kaideyi bozmaz. )
P20 Pro kullanıcıları da itiraf edecek eninde sonunda. Onunda videosu çöp. 4K'da felç.
Kafayı fotoğrafla vozanlar. Videodan anlamaz. P20 Pro elindeki Note 8'den daha kötü 4K video çekiyor. Bil isterim.

Reaksiyon puanı
258
En koyu Mate 10 Pro kullanıcısı bile video performansının kötü olduğunu kabul ediyordu Mate 10 Pro'nun (arada çıkar bir kaç tane istisnalar kaideyi bozmaz. )
P20 Pro kullanıcıları da itiraf edecek eninde sonunda. Onunda videosu çöp. 4K'da felç.
Kafayı fotoğrafla vozanlar. Videodan anlamaz. P20 Pro elindeki Note 8'den daha kötü 4K video çekiyor. Bil isterim.
Videosunu kötü olduğunu ben de biliyorum burda konu kamera..Ayrıca konu sahibi kamerası güzel olsun demiş.Burda tercih P20 Pro olmalı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Videosunu kötü olduğunu ben de biliyorum burda konu kamera..Ayrıca konu sahibi kamerası güzel olsun demiş.Burda tercih P20 Pro olmalı.
Konu kamera ve videoyu göz ardı ediyoruz ne güzel. Fotoğrafı güzel olsun dememiş kamerası demiş genel olarak bir değerlendirme yapılmalı. S9 Plus daha iyi bir kameraya sahip 5fakika bile olsa bir 4K 60 FPS avantajı var. Her koşulda video stabilizasyonu belli bir standartın üstünde. Ekran desen Samsung'un amiralinin paneli daha sayılır da gerek yok

Reaksiyon puanı
258
Konu kamera ve videoyu göz ardı ediyoruz ne güzel. Fotoğrafı güzel olsun dememiş kamerası demiş genel olarak bir değerlendirme yapılmalı. S9 Plus daha iyi bir kameraya sahip 5fakika bile olsa bir 4K 60 FPS avantajı var. Her koşulda video stabilizasyonu belli bir standartın üstünde. Ekran desen Samsung'un amiralinin paneli daha sayılır da gerek yok
Video konusunda birşey demediği için P20 Pro önerdim.Ve de P20 Pro şuan kamera bazında en iyisi diyebilirim.Eğer konu sahibi video çekecekse S9 Plus alabilir.

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
5000 TL'ye Gorilla Glassız eski işlemcili Iphone X özentisi P20 Pro'yu almak isteyenler buyursun.

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
5000 TL'ye Gorilla Glassız eski işlemcili Iphone X özentisi P20 Pro'yu almak isteyenler buyursun.
Neyi İphone X Özentisi? Çentik Tasarımı mı? Çentik Tasarımını Türkiyede Olmayan Bir Firma Apple'dan Daha Önce Yaptı Ve Siz Hala "İphone x Özentisi" demeye Cesaret Gösteriyorsunuz. Yapmayın.

Goktug14

Asistan
Reaksiyon puanı
128
Neyi İphone X Özentisi? Çentik Tasarımı mı? Çentik Tasarımını Türkiyede Olmayan Bir Firma Apple'dan Daha Önce Yaptı Ve Siz Hala "İphone x Özentisi" demeye Cesaret Gösteriyorsunuz. Yapmayın.
Sizce Apple çentik koymasa Huawei koyacak mıydı?Ayrıca arka tasarım da Iphone X özentisi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Direk Apple özentisi. PH-1in çentiğe bak birde P20 Pronun çentiğe arayüzde de birçok çakmalik emaresi var mesela simgeler. Arka taraf X çakması

Emre Yağız

Asistan
Reaksiyon puanı
36
Kardeşim dalga mı geçiyon kendileri bile kabul ediyor kendi yazdığın hikayede oynama

---- Mesajlar birleştirildi ----

Beyler tartışmaya gerek bile yok.P20 lite ıphone x aynısı ve çakması (çünkü özellikleri çok eski çağdan kalma) p20 pro da aynı ıphone x Resmen özenti tartışmaya açık bile göremiyorum bu konuyu.Huawei kötü işlemciler koyuyor telefonlarına sakın p20 lite ve pro ya o paraları vermeyin illaha alcaksanız huawei, mate 10 lite alabilirsiniz.

S9 al bitsin kardeşim boşver p20 pro'yu. Ayrıca konumuz video değil diyen kardeşimiz.Video demek kamera demektir adam kamera demiş foto mu demiş.Videosu kötü olan telefonu almam.S9 al hem fotonu çek hem videonu çek hem oyununu oyna.

S9+ veya XZ2 alabilirsin.Kameraları ve performansları mükemmel.Performans açısından daha çok altarnatif var ama en iyi kameralı telefonlar bunlar. (P20 pro tercih etmem özellikleri düşük videosu kötü kamerası iyi ama) Samsung ve özellikle Sony kamerayı beceriyor.

Son düzenleme:

DarKeN

Müdavim
Reaksiyon puanı
88
Huawei P20 Pro şu an piyasadaki en güncel telefon ve kamerası en iyi olanı. Ama Pixel 2 XL , Samsung S9+ ve Iphone X de gayet iyidir

Nazmi Dağlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Birebir Aynı Değil.Bir Kaç Özellik Farklı...ISO Değeri Kaç S7'nin Hiçbir yerde Yazmıyor.Ve Maxiumum 3200 Diye Görünüyor Her Yerde Telefonun Kamerasının Sınırı 3200 ISO Olmasın?
Bu ISO denilen özellik fotoğraf makinalarinda yer alan ozellik mi?

Nazmi Dağlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anladım çok övülünce almak istedim videoları izlicektim kaldırılmis iyi gunler dilerim herkese tesekkurler.

EsatBey35

Asistan
Reaksiyon puanı
37
burda çok övülünce almak istedim videoları izlicektim kaldırılmis iyi gunler dilerim herkese tesekkurler.
Bakın Şöyle Diyeyim Kamera Performansı İyi Olabilir Bilemiyorum Sonuçta XZ2 Kullanmadım Fakat Destek Forumlarını Gezerek Yorumları Okuyabilirsiniz Belki İyidir.Ama Dediğim Gibi İleride Camera 2 Api Gelirse Cidden En İyi Kameralı Telefonlar Arasında Olur.Raw Kayıt HDR+ Vesaire Olucak Sonuçta.

TeknoBoss32

Müdavim
Reaksiyon puanı
494
P20 pro
Biraz bekleyebilirsen google pixel 3 ama Türkiye de yok

Mehmet Alperen

Doçent
Reaksiyon puanı
160
P20 pro iyi bir tercih olacaktır
Herkes neden bu işlemciye takıyor anlamıyorum şuan size sd820 bile yetiyorken hatta sd 625
Kirin 970 gayrt güzel bi işlemci

M

Murat Burç

SDN Okuru
P20 pro iyi bir tercih olacaktır
Herkes neden bu işlemciye takıyor anlamıyorum şuan size sd820 bile yetiyorken hatta sd 625
Kirin 970 gayrt güzel bi işlemci
Ama 5000 TL
1700 TL'lik Mi6'dan K970den daha iyi olan SD835 var. Yine TR garantili gündüz P20 Pro'dan daha iyi video çeken XZ Premium 2600 TL 835i var ustleik.
Niye ben enayimiyim K970e o paray8 vereyim. Ve şu da var başkasına yetiyor olabilir. Uzun süre 8890 kısa sure 821 kullanmış biri olarak bu ikiliden aldığım deneyimin fazlasını fark edilecek bir şekilde sunuyor SD835 ve 1700-3000 arasında zibilyon tane SD835li cihaz varken ve ayrıca bu SD835i de gayet iyi kullaniyorlarken ben niye elimdeki 5T'den daha yavaş çalışacak K970e 5000 TL vereyim? 5200'e 845 muadili 9810 varken arayüz performansı biraz muamma 835i çok verimli kullanıyor OnePlus fakat uygulama içinde agir işlemlerde Ex9810 benim gördüğüm bir testte ne A11 bırakıyor ne de muadili olduğu iddia edilen 845.
Yarın bir gün PUBG gibi başka bir oyun geldiğinde Exynos 9810 Ultra HD'de oynarken K970 HD'de oynayacak halbuki aradaki fark 200 TL şimdi işin içine A11li 8 ve 8 Plus girecek fakat iOS tarafı ayrı bir dünya Android'e bakalım biz.
Ben K970e 5000 verecek kadar kaba tabirle enayi kibar tabirle F/P'den anlamayan biri değilim.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Sd 845’li herhangi bir cihaz mobil taraftan beklenen performansı verir diye düşünüyorum. İstisnalar hariç tabii ki. Samsung tarafında S9+ gerçekten iyi. Ama yine de bir Pixel 2 değil. İphone X bu saydığım telefonlar kadar iyi değil fakat sağda solda yerden yere vurulduğu kadarda kötü değil. Aksine gayet güzel başarılı özellikle renk konusunda mükemmel. Açıkçası “en iyi” konusunda seçim yapmak zor. Zenfone 3 Zoom, Mate 10 Pro, P20 Pro falan hepsi güzel çekim yapan cihazlar. Yazılımıydı, eklentileriydi falan filan öne çıkanlar var. En iyi değilde ihtiyacınıza göre seçim yapmanız daha uygun olacaktır. Video çekmek, portre çekmek vs. Bu arada uzun zamandır yoktum tekrardan merhaba :)

ir10

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ya bişey diyeceğim Hakkı abinin şu s9+ p20 pro İphone 8 plus kamera karşılaştırmasını izledinizmi özellikle burda kötülenen 8 plusun detaylarına portresine bi bakın derim hele geceki örnek fotoğraflara bakın p20 pro da baya iyi her teste inanmayın çoğu taraflı portre şuan kameranın en önemli şeyi bence samsung için diyorum özellikle ben de fotoğrafçılıkla ilgileniyorum 50mm 1.8 1.4 lenslerim var binlerce portre çektim samsungun portre modu bulanıklıklığı bana picasanın bulanıklığı gibi geliyor portreyi geniş açı çekiyor geniş açılı portre mi olur ilginç duruyor 10-22 lensle portre çekmişsin gibi bence İphonenin portre modu dslra daha yakın

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya bişey diyeceğim Hakkı abinin şu s9+ p20 pro İphone 8 plus kamera karşılaştırmasını izledinizmi özellikle burda kötülenen 8 plusun detaylarına portresine bi bakın derim hele geceki örnek fotoğraflara bakın p20 pro da baya iyi her teste inanmayın çoğu taraflı samsung için diyorum özellikle ben de fotoğrafçılıkla ilgileniyorum 50mm 1.8 lensim var samsungun portre modu bulanıklıklığı bana picasanın bulanıklığı gibi geliyor portreyi geniş açı çekiyor geniş açılı portre mi olur ilginç duruyor 10-22 lensle portre çekmişsin gibi bence İphonenin portre modu dslra daha yakın
Telefonların olayı portre çekmek değil portre diye dolanmış. Millet arkadaki bokeh etkisi için alıyor. Geniş veya dar olmuş neredeyse kimsenin ilgisini çeken detaylar değil.
Neden SDN'yi kaynak alıyoruz? Ben de derim ki SDN Huawei tarafını tutuyor. Kim aksini kanıtlayabilir veya doğru olduğunu ispatlayabilir?
Yüzlerce karşılaştırma var. İşin doğrusu birden fazla bakıp karar vermek. Ben baktığımda genel toplamda S9 Plus'un önüne geçen yok.
Defalarca söyledğim şeyi tekrarlamak istiyorum. Huaweinin videosu özellikle 4K'da çöp üstelik bu cihaz 5000 TL

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Telefonların olayı portre çekmek değil portre diye dolanmış. Millet arkadaki bokeh etkisi için alıyor. Geniş veya dar olmuş neredeyse kimsenin ilgisini çeken detaylar değil.
Neden SDN'yi kaynak alıyoruz? Ben de derim ki SDN Huawei tarafını tutuyor. Kim aksini kanıtlayabilir veya doğru olduğunu ispatlayabilir?
Yüzlerce karşılaştırma var. İşin doğrusu birden fazla bakıp karar vermek. Ben baktığımda genel toplamda S9 Plus'un önüne geçen yok.
Defalarca söyledğim şeyi tekrarlamak istiyorum. Huaweinin videosu özellikle 4K'da çöp üstelik bu cihaz 5000 TL
Önemli bir nokta burası. En basitinden gazete okurken bile 1 tane ile yetinmeyin hepsine bakın. Ona göre objektif karar verin. S9+ konusunda ise evet çok iyi kameraya sahip ama Pixel 2 ile hala birbirlerini yiyorlar. Bir noktada Pixel alırken bir noktada Samsung alıyor. Kamera için hangisi tercih edilirse edilsin pişman etmez ama ben olsam S9+’ı tercih ederdim. Özellikle video performansı gerçekten tatmin edici. Totalde yeni telefon almak istesem kamera ihtiyacımıda karşılayacak olan iPhone 8 Plus’ı tercih ederdim. Yerle yeksan edildiği kadar kötü kamerası yok. Ayrıca renk ve ton konusunda S9+’dan bile daha güzel ama totalde tabiki S9+’ın gerisinde. Bunlar benim tecrübe ve tavsiyelerim :)

Nazmi Dağlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Okuduğum makale de hem P20 Pro hem de iPhone X ön plana çıkıyordu ama Hakkı abinin dediklerini dikkate aldım ve kararimi verdim:)
Hakkın Abinin videosunu izleyin derim:

Nazmi Dağlı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5