En İyi Bilgisayar Donanım Markaları

Bu konuyu okuyanlar

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
Bilişim sektörü kapsamında incelediğimizde bilgisayar teknolojileri o kadar ciddi bir hız ile gelişme gösteriyor ki bunu takip etmek neredeyse imkansız. Özellikle son birkaç sene içerisinde yaşanan gelişmeleri incelediğimizde teknolojinin de getirileri sayesinde markalar, inanılmaz ürünler ortaya çıkararak bu ürünlerin çok kısa bir zaman içerisinde popülerlik düzeyi anlamında çok daha ciddi noktalara ulaşmasını sağlıyor. Bilgisayar, bildiğimiz üzere performans ile ilgili değerlendirmeler yapılabilmesi için donanımlar sayesinde var olan komplike bir toplama yapıdır.

Bir bilgisayarın olmazsa olmazı donanımlardır. Yazılımlar olmadan da donanımları çalıştırmak mümkündür ancak donanım olmadan bilgisayar diye bir olgunun olmayacağını da iyi bir şekilde idrak etmek gerekiyor. Ülkemizde özellikle son birkaç sene içerisinde bilgisayarın gelişmiş düzeyi de çok önemlidir. Şimdi sizleri donanım olarak en iyi markalar konusunda bilgilendirecek ve bir bilgisayar toplarken hangi markalar tercih edilmeli, bununla ilgili fikir sahibi yapacağız.

download (9).jpg

En İyi Bilgisayar Donanımı Markaları

Bilgisayar donanımları anlamında üretim yapan her geçen gün farklı firmaların ve markaların ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Bu firmalar, zaman içerisinde yaptıkları kaliteli donanımlar sayesinde çok daha ön planda olabilirler. Ancak dünya genelinde olmazsa olmaz noktasına gelmiş bazı bilgisayar donanımı markaları vardır. Ne kadar iyi bilirseniz bilin. Mutlaka kendinize “Bilgisayar toplarken hangi markalar tercih edilmeli” sorusunu sormuşsunuzdur ve en iyi bilgisayar donanımı markaları ile ilgili düşünceleriniz oluşmuştur.

Bilişim Cafe ekibi olarak bu anlamda sizleri donanım donanım ayırarak en iyi markaları sırası ile yazacak ve bilgi sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Bu markalar, sizlere birçok farklı anlamda fayda sunacaktır.

download (3).png

En İyi Bilgisayar Markaları: Apple, HP, Asus, Acer

En İyi Ekran Kartı Markaları: Nvidia GeForce, ATI Radeon, Gigabyte, MSI, Sapphire

En İyi İşlemci Markaları: İntel, AMD

En İyi Anakart Markaları: Asus, MSI, Gigabyte

En İyi Harddisk Markaları: Seagate, WD

En İyi Ses Kartı Markaları: Asus, Realtek

En İyi Bilgisayar Donanım Markaları

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Sapphire'nin iyi bir marka olduğunu düşünmüyorum. Onlarca ekran kartı satın aldım, yalnızca Safir arızalı geldi.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Trust markası çok kapon onun o listede yeri yok.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Sapphire'nin iyi bir marka olduğunu düşünmüyorum. Onlarca ekran kartı satın aldım, yalnızca Safir arızalı geldi.
Sapphire şu an en kaliteli amd ekran kartı satıcısı. Ona bakılırsa benimde asus ekran kartımda coil whine var kesinlikle asus kullanılmamalı hepsi arızalanacak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
coil whine arıza değildir bobinlerin ses çıkartması normaldir kondansatörler de yüksek frekansta ses çıkartabilirler bazı ses sistemlerinde ses filitreleri hoparlör gibi ses verebiliyor.

Salih Yıldız

Asistan
Reaksiyon puanı
40
Ekran kartı alırken genel olarak marka önemli değil. Ucuz olan alın.