• OPPO Watch Free inceleme!

    AMOLED ekranlı ve nispeten daha uygun fiyatlı akıllı saat OPPO Watch Free modelini inceledik. İşte özellikleri!

EN İYİ BESİN TAKVİYELERİ ( Kısa Bilgiler)

Bu konuyu okuyanlar

RedDevil

Profesör
Katılım
29 Kasım 2008
Mesajlar
1,458
Reaksiyon puanı
19
Puanları
38
Hedef: Zayıflamak
Reçete #1: CLA


CLA et ürünlerinde doğal olarak bulunan, doymamış bir yağ asidi. Vücudumuz tarafından üretilemeyen her faydalı şey gibi, dışarıdan alınması gerekiyor. CLA, esas olarak; yağların vücutta depolanmasına yardım eden LPL enziminin çalışmasını engelliyor. Bu da daha önceden depolanmış yağların serbest kalarak kan akışına dönmesini sağlıyor. Kan akışına geri dönen yağlar ise kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılıyor.

Kullanılışı:
Tabletin dozuna bağlı olarak her öğünde bir tane tüketebilirsiniz.


Reçete #2: L-Karnitin

Hiçbir besin maddesinin olmadığı kadar yetenekli olan l-karnitin, çalışkan bir arı gibi vücutta dolaşarak yağları mitokondriye (yağların yandığı yer) taşıyor. L-Karnitin, bu sayede hem vücuda enerji kazandırıyor, hem de kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Ayrıca aerobik performansı artıran bu madde, sporcuların yorgunluk hissetmeden antrenmanlarını sürdürmesini de sağlıyor.
Kullanılışı: Piyasada likit ve tablet olarak değişik dozlarda bulunan l-karnitini, aç karnına antrenmanlardan yarım saat önce kullanmalısınız.


1 GNC Procrunch Protein Nutrition Bar


Eğer öğün arasında metabolizmanızı hızlandıracak, ve günlük almanız gereken protein miktarını tamamlayacak bir besin arıyorsanız, size Procrunch Protein Barı tavsiye ediyoruz. İçeriğindeki protein (16 gram) peynir altı suyu ve soyadan elde edilen bu bar, 250 kalori.


2 Twinlab Amino Fuel Liquid


Dünyanın en çok satan sıvı amino asidi unvanına sahip olan ürünü benzerlerinden ayıran şey, kana karışma süresi . Twinlab Amino Fuel Liquid’in hızlı etkileşimi sayesinde, kasların ihtiyaç duyduğu amino asitler gerekli olduğu anda kazanılıyor. 15 gramlık bir ölçekte sadece 100 kalori bulunuyor. Üstelik portakal aromalı olduğunu hatırlatalım.


3 Hardline Bipro


Karbonhidrat, şeker ve laktoz gibi ürünler içermediği için sadece kas yapmakta olan sporculara hitap eden Bipro, %95’lik protein oranı ile spor salonunda kaldırdığınız ağırlığı kısa sürede artırmanızı sağlayabilir. Ürünün bir porsiyonu; 23,8 gram protein ile 98 kalori içeriyor.


4 Muscletech Mass-Tech


8 hafta gibi kısa bir sürede 5 kilo kas kazanmaya kim hayır diyebilir? 1 ölçeğinde 45 gram peynir altı suyu proteini (9,5 gram BCAA amino asit) bulunan Muscletech Mass-Tech işte bunu sağlıyor. Yine bir ölçeğindeki yağ içeriği ise sadece 3 gram…


5 Hardline Amino 3000


%100 saf whey hidrolizatdan elde edilmiş olan Amino 3000, protein alımını desteklemek isteyenler için. İçeriğinde yağ ve karbonhidrat bulunmuyor. Üstelik protein sentezlenmesini artırmak için B6 vitamini ile yağ yakımında etkili olan l-karnitin ilave edilmiş. Ürünün 4 tabletlik bir porsiyonu; 6 gram protein, 24 kalori ve 100 miligram B6 vitamini içeriyor.


6 GNC Tonalin CLA


Vücutta depoladığınız yağları enerjiye çevirip kurtulmanın adresi CLA’dır. Tonalin CLA, 2 kapsüde 2000 miligram CLA, 2 gram yağ ve sadece 20 kalori içerir.


7 MM USA Extra Kreatin Serum

Yediğiniz her şeyin sindirim sisteminden geçmesi gerekmez. Bazı besinlerin mikto tanecikleri, ağzınızdaki kılcal damarlar aracılığıyla emilip, hızla kana karışabilir. İşte bu prensip ile üretilen MM USA ürünleri, sporcuların karşısına hızlı sonuç veren bir alternatif sunuyor. Eğer önünüzde yoğun güç sarfetmenizi gerektiren bir antrenman duruyorsa, Extra Kreatin Serum’u 15 dakika önce, dil altına damlatarak kullanabilirsiniz.


Hedef: Kilo almak

Reçete #1: Weight Gainer

Weaight gainer, antrenman programınız yoğunsa ya da antren günlük beslenmesinde yeterli besin alamayan sporcuların bir numaralı desteği. İçeriğinde yoğun miktarda (yaklaşık%80 oranında) karbonhidrat ve protein tozu (yaklaşık %20 oranında) bulunan weight gainer, kaybedilen enerji miktarını telafi ettiği gibi vücudun protein ihtiyacını da karşılıyor.

Kullanılışı: Weight gainer’ın günde 3 kez, öğün aralarında, 3’er ölçek (yaklaşık 400 gram) olarak 750 mililitre sıvı ile karıştırılarak alınması öneriliyor.

Hedef: Daha fazla dayanıklılık

Reçete: Kreatin

Kreatin, vücudun enerji üretmek için kullandığı yakıt olan ATP üretimine yardımcı olup, aynı zamanda ani ve yüksek enerji ihtiyacını karşılar. Yoğun olarak kaslarda biriken ve vücudun dayanıklılığını artıran kreatinin bir diğer yararı ise yağsız kas miktarında artış sağlaması.

Kullanılışı: Etkisini artırmak için antrenman öncesinde değil, sonrasında bol karbonhidrat içeren besinlerle birlikte alınması tavsiye edilir.


1. GNC Creatine Monohydrate
Vücutta doğal doping etkisi yaratan kreatin, performansını yorulmadan uzun süre sergilemek isteyen sporcuların bir numaralı tercihi. 5 tableti 3,5 gram kreatine denk gelen GNC Creatine Monohydrate, toz halindeki besin takviyelerine pratik bir alternatif arayanlar için.


2 . Muscletech Whey Protein Hardcore
Muscletech Whey Protein Hardcore, bir ölçekteki 23 gram izole peynir altı suyu protein içeriği ile istediğiniz vücuda kısa sürede ulaşmanızı sağlıyor. Üstelik üründe çift zincirli amino asit (BCAA) oranı son derece yüksek; 1 ölçekte 6,2 gram bulunuyor. Şeker katkısız olarak üretilen Muscletech Whey Protein Hardcore, raflarda çikolata ve vanilya aroma seçenekleriyle bulunuyor.


3. Hardline Burner
Hardline Burner bir elinde 10 marifeti olan ürünlerden. İştah kontrolü sağlayarak, sinir sistemini uyarmaksızın doğal kilo kaybını destekler. Metabolizmayı hücre bazında hızlandırır ve organizma tarafından depolanmış yağların atılımını kolaylaştırır. Organizmada bulunan yağları daha basit öğelere ayırarak daha kolay kullanımı ve yakılmasını sağlar.
 

Son mesajlar

Üst