En İyi Antivirüs Programı Nedir ?

Bu konuyu okuyanlar

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,537
Kaspersky internet security vpn vs. de içinde barındıran bir paket program, süreli deneme şeklinde olur. Kaspersky' nin ücretsize dönen servisi sadece antivirüs servisi. Security cloud free olarak geçiyor. Uzun süre kullandım, sonra şirketimdeki lisanslı versiyonuna geçtim. Ben memnunum.

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,139
Esettemi ben key aradım ama bulamadım link v.s varsa paylaşabilirmisin?
Yandex arama motoruna Eset key 2021 yazarsan deneme ile beraber uzun süreli keyler bile bulabilirsin.

Google arama çoğu sonuçları gizliyor çünkü

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774

Skellige

Profesör
Reaksiyon puanı
3,774
Eset diyenler keşke parasını vererek kullanıyorum diyebilseniz.:)

ennstekin

Asistan
Reaksiyon puanı
92
Linux kurun öğrenin hem Linux öğrenmiş olursunuz hemde sisteminizi korusunuz.

MMTKR

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
520
en iyi yöntem kullanmamak virüslerin büyük çoğunluğu sitelerden geliyor tarayıcında uygun reklam filitreleri ile kullanırsan virsüten büyük oranda korunursun kullancağın programlarıda güvendiğin sitelerden indir sıkınıt kalmaz ben öyle yapıyorum yoksa boşa ram israfı ve işlemcisi sömürüyor koruduğuda bir muama

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
crack ile uğraşmıyorsak virüs bulaşmaz, illegal sitelere girmiyor isek virüs bulaşmaz,
yapmayın lütfen arkadaşlar,

Kullandığınız bilgisayarınız kişisel veri içeriyor, bankacılık uygulamaları kullanıyor, ve sizin için insanlar ile yazışmalarınız. facebook, instagram veya forumlar da ki erişimleriniz için kullandığınız hesaplarınız önem arz ediyor ise mutlaka antivirüs uygulaması kullanmanız gerekiyor,

Windows 10 ve defender kötü değil - ortalamanın üstünde, hiç olmamasından ise mutlaka aktif olmalı,

bir çok site kişisel verilerinize erişmek için saldırı düzenleyebilir veya bir sebep ile forumdaki biri ile tartışmanız v.s. gibi sizi hedef haline getirip size karşı trojan, worm gibi sisteminize erişebilecek meteryaller gönderebilir. bilgisayarınızda at koştururlar haberiniz olmaz.

arkadaşınızın bilgisayarı hacklenir, onun sisteminden size virüslü dosyalar gönderilip sizi de hedef yapılabilir.

malesef illegal sitelerde gezmiyorsan hiç bir şey olmaz diyen bir çok bilgisayar ZOMBİ olarak Bot net ağlarına bağlı ve bir çok saldırıda asker olarak bile kullanılabilmektedir. haberiniz olmaz.
ama hedef yapılan bir yere ddos saldırının yada brute force şifre saldırısının bir parçası olursunuz.

hatta bir çok site browser üzerinden mining yapmaktadır. siz girersiniz niye chrome, firefox v.s. bu kadar cpu ram kullanıyor diye düşünürsünüz..

Bilgisayarda antivirüs kullanmayın gerek yok demek, AŞI olmayın hiç bir hastalık bulaşmaz evden çıkmazsanız demek ile aynıdır ..

en sevdiğim de , linux'da virüs bulaşamaz, linux da virüs yoktur, mac virüsü yoktur bulaşamaz diyenler.

iki ortam içinde virüsler vardır,

mutlaka kişisel verilerinizi korumak için antivirüs uygulaması kullanın, ve mutlaka otomatik yedekleme ortamları oluşturun ,

fakat şunu unutmayın
Antivirüs uygulamaları %100 çözüm üretmez, mutlaka güncel tutulmalıdır. bilmediğiniz, tanımadığınız kişilerden gelen dosyalara mutlaka şüphe ile yaklaşın,

tanıdığınız kişiden gelen anormal istekleri de mutlaka telefon ile iletişim kurarak teyit edin.

Kaspersky antivirüs
bitdefender
trend micro

en güvenebileceğim antivirüs ürünleri

cloud ürünlerde oldukça başarılı panda cloud antivirüs ücretsiz sürümünden kurduğum yerlerde mennun kaldım.

Enezzaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Wi
Kaspersky internet security nin 30 günlük denemesi bitti. (ücretsiz diye biliyorum deneme)
Ben de onu bırakıp kaspersky security cloud a geçmeyi düşünüyorum.
Sizce hangi antivirüsü kullanayım?
Hafif ve güçlü olmasını isterim.

@EFI Shell
Windows'un koruması yeterli ama illaki istiyosan avast

Laufeyson

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Kaspersky Security Cloud 'a karar kıldım teşekkürler herkese.

Yiğit Özkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Eset veya Kaspersky diyebilirim.Eğer Windows dışında Mac veya Linux kullanıyorsan kesinlikle Eset dışında bir Antivirüs bulamayacaksın diyebilirim.Eset'in de Kaspersky'in de VPN hizmeti mevcut.

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Para verebilirim derseniz eset güzel. Para vermem derseniz kaspersky. Bu arada kaspersky security cloud ile kaspersky farklı şeyler mi?

Herobrine

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,045
Kaspersky ve Malwarebytes.