Sizce en iyi güvenlik sunan antivirüs hangisidir?

• Kullanılan toplam oy
    21
  • Anket kapatılmış .

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Arkadaşlar bu arada Emsisoft Antimalware'yi kullanmıştım ve gayet beğenmiştim.Birkaç gündür AVG İnternet Security kullanıyorum.Şu anlık güzel.Ve arkadaşlar şunu da belirteyim ben Windows güvenliğinin sadece antivirüs kullanarak sağlanacağını düşünüyorum.Yani antivirüs yanına pc'yi çok kasmayacak firewallda kullanabilirsiniz.Ücretsiz olarak PrivateFirewall(ücretsizdir) ve Comodo Free Firewall'u kullanabilirsiniz.Ama normal bir kullanıcıysanız iş görecek ücretsiz antivirüslerde var(tabi tam koruma sağlamayabilir.)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu arada arkadaşlar beğendiğiniz antivirüsü de yazın.Belki ankette olmayan antivirüsü beğeniyorsunuzdur.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Emisioft'u benden başka kullanmış birisi var mı?

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Birkaç gündür AVG İnternet Security kullanıyorum.Şu anlık güzel.
Hocam boşuna güvenme anında kaldır. Zati virüsler onu direkt yok sayıyorlar maalesef.
Kaspersky-BitDefender-Norton bunlardan pek şaşma.
BitDefender'ın kötü yönü Türkçe dil desteği yok. (şu an bende o var)
İmkan varsa Antivirüs programlarının yanında Malwarebytes Anti-Malware de kulan derim.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hocam boşuna güvenme anında kaldır. Zati virüsler onu direkt yok sayıyorlar maalesef.
Kaspersky-BitDefender-Norton bunlardan pek şaşma.
BitDefender'ın kötü yönü Türkçe dil desteği yok. (şu an bende o var)
İmkan varsa Antivirüs programlarının yanında Malwarebytes Anti-Malware de kulan derim.
Virüsler onu direkt yok sayıyorlar demişsiniz sizin dediğiniz gibi mi yoksa AVG mi virüsleri yok sayıyor?Bir de şu var ki her antivirüs her sisteme uygun olmayabilir.Kimi antivirüs pc'yi zorlar.Kimisi bulut bir yapıya sahiptir ve diğerlerine göre daha az pc'yi zorlar.Yani burada pc'yi zorlamayan , zararlı bağlantıların çoğunu engelleyen , indirdiğiniz dosya virüslüyse hemen uyarı veren antivirüs bence daha iyidir.Bu arada yanlış bilmiyorsam Avast AVG'yi satın almıştı.Şu an için AVG pc'mi aşırı zorlamıyor.Malwarebytes Anti-Malware kullanın demişsiniz.Öneriniz için teşekkürler.Arada bir taratmak için Hitman Pro , Adwcleaner ve Malwarebytes Anti-Malware güzel programlardır.

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Virüsler onu direkt yok sayıyorlar demişsiniz sizin dediğiniz gibi mi yoksa AVG mi virüsleri yok sayıyor?
2 sene önce tamda bu zamanlar bir virüs yedim, sağolsun AVG virüsü görmedi. Programlar sapıttı hata vermeler falan taratıyorum tık yok AVG'den. Sonra arkadaş Kaspersky ve Malwarebytes yükledi tarattık virüsleri sildik bilgisayar anca düzeldi. Başımdan böyle bir talihsiz olay geçmişti.

alihanabi

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Eset smart secuirty 8 i kullanıyorum 9 çok kastırmıştı sistemimi 8 gayet rahat sıkıntısını görmedim kötü amaçlı siteleri felanda engelliyor güzelce

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
2 sene önce tamda bu zamanlar bir virüs yedim, sağolsun AVG virüsü görmedi. Programlar sapıttı hata vermeler falan taratıyorum tık yok AVG'den. Sonra arkadaş Kaspersky ve Malwarebytes yükledi tarattık virüsleri sildik bilgisayar anca düzeldi. Başımdan böyle bir talihsiz olay geçmişti.
Teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için . AVG'yi sildim.Sizce hangisini kullanayım?Yani bana hem en iyi ücretsiz antivirüs hem de en iyi ücretli antivirüs önerisinde bulunur musunuz?

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Teşekkür ederim beni bilgilendirdiğiniz için . AVG'yi sildim.Sizce hangisini kullanayım?Yani bana hem en iyi ücretsiz antivirüs hem de en iyi ücretli antivirüs önerisinde bulunur musunuz?
Kaspersky-BitDefender-Norton bunlar iyidir. Ücretlidirler
360 Total Security-Avira Ücretsizler fakat uzun süre kullanmadım.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Antivirus dediğin büyük bişey olmayacak hatta mümkünse üniversite projesi falan olcak yadeyse bilgileriniz satılıyor

Antivirusün amacı cihazınızı korumak izinsiz ellerden dosyalarınızı uzak tutmak... e sen programına arka kapı koyarsan ne anlamı kaldı..

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Hiç ihtimal vermesemde yine de tedbir amaçlı Bitdefender olsun TR'si çıktımı bilmiyorum ama az buçuk öğrenirsin zamanla.;)

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Antivirus dediğin büyük bişey olmayacak hatta mümkünse üniversite projesi falan olcak yadeyse bilgileriniz satılıyor

Antivirusün amacı cihazınızı korumak izinsiz ellerden dosyalarınızı uzak tutmak... e sen programına arka kapı koyarsan ne anlamı kaldı..
Peki arka kapısı olmayan , gizliliğe aykırı davranmayan yani verilerimizi loglamayıp satmayan bir antivirüs var mı?Varsa ne?
Ve bu arada Panda Global Protection nasıl?Şu an bu yüklü.Ve az ram tüketiyor.

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Panda, AVG, COMODO bunlar tırt yazılımlar. Sağlam bir şey arıyorsanız; Symantec, BitDefender yada Emsisoft ürünlerine bakabilirsiniz.
Gizlilik ve sağlam güvenlik istiyorsanız, Emsisoft ürünlerini öneririm. Küçük bir şirket fakat; BitDefender motoru ve kendi geliştirdikleri motoru kullanıyorlar. Yani piyasada ki en iyi tespit oranına sahip yazılımlardan biri. Internet Security ürününü satın alacaksanız güvenlik duvarı'da güçlüdür.
Ayrıca Emsisoft, ürünlerinin Türkçe dil desteği'de var. Gizliliğe önem veren şirketlerden bir tanesi.

Danyal Artemis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
Eset.
Kullanıcı rahatlığının yani sira bilgisayarı da yormuyor.
Orijinal bir eset virus problemi çıkarmaz 1 sene boyunca.
Yıllardır satışını yapma dışında kullanırım da hiçbir sıkıntısını gormedim.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Panda, AVG, COMODO bunlar tırt yazılımlar. Sağlam bir şey arıyorsanız; Symantec, BitDefender yada Emsisoft ürünlerine bakabilirsiniz.
Gizlilik ve sağlam güvenlik istiyorsanız, Emsisoft ürünlerini öneririm. Küçük bir şirket fakat; BitDefender motoru ve kendi geliştirdikleri motoru kullanıyorlar. Yani piyasada ki en iyi tespit oranına sahip yazılımlardan biri. Internet Security ürününü satın alacaksanız güvenlik duvarı'da güçlüdür.
Ayrıca Emsisoft, ürünlerinin Türkçe dil desteği'de var. Gizliliğe önem veren şirketlerden bir tanesi.

Size sonuna kadar katılıyorum

Peki arka kapısı olmayan , gizliliğe aykırı davranmayan yani verilerimizi loglamayıp satmayan bir antivirüs var mı?Varsa ne?
Ve bu arada Panda Global Protection nasıl?Şu an bu yüklü.Ve az ram tüketiyor.
İnternete yayılan bir virusnen fazla(oda çok saplam fud landıysa ve az kesime ulaştıysa antivirusler tarafındam yakalanması en fazla 1 hafta bu yüzden normal bir kullanıcı basit bir antivirus kullanması yeterlidir.Bu arada yapılan en büyük hata hangi anti virusu kullandığını söylememektir çünki fud anti virus programına gmre yapılır. Mesela sana bir örnek comodo türk yapımı bir antivirustur ama geçen yıllarda satın alındı çok aşırı iyimser deyilseniz sebebini anlamak çok da zor deyil.Ama panda da bundan farklı olacağını sanmıyorum uzun zamandır linux kullanıyorum bu yüzden anti virus programlarını bayadır takip edemiyorum...

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Size sonuna kadar katılıyorum

İnternete yayılan bir virusnen fazla(oda çok saplam fud landıysa ve az kesime ulaştıysa antivirusler tarafındam yakalanması en fazla 1 hafta bu yüzden normal bir kullanıcı basit bir antivirus kullanması yeterlidir.Bu arada yapılan en büyük hata hangi anti virusu kullandığını söylememektir çünki fud anti virus programına gmre yapılır. Mesela sana bir örnek comodo türk yapımı bir antivirustur ama geçen yıllarda satın alındı çok aşırı iyimser deyilseniz sebebini anlamak çok da zor deyil.Ama panda da bundan farklı olacağını sanmıyorum uzun zamandır linux kullanıyorum bu yüzden anti virus programlarını bayadır takip edemiyorum...
Biraz daha açık bir şekilde yazar mısınız? Bu arada fudlanma nedir? Konuyla ilgilendiğiniz için teşekkürler ve iyi günler.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bu arada 360 Total Security nasıl bir antivirüstür? Kullanmıştım ama şu an kullanmıyorum.
Peki 360 Total Security'de gizliliğe aykırı bir davranış ve arka kapı olayı var mıdır?

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bu arada 360 Total Security nasıl bir antivirüstür? Kullanmıştım ama şu an kullanmıyorum.
Peki 360 Total Security'de gizliliğe aykırı bir davranış ve arka kapı olayı var mıdır?
Benim tavsiyem Qihoo 360 şirketine gizlilik konusunda güvenmeyin. Her şey olabilir. Sonuçta Çinli bir şirket.
Diğer sorunuza cevap vereyim.

Full Undetected (FUD)
Keylogger, Trojan buna benzer yazılımların hiç bir antivirüs tarafından yakalanmaması anlamına gelir.
Bu sebepten dolayı sadece İmza tabanlı çalışan antivirüslere güvenmiyorum.
Ama şunu'da belirteyim. Bitdefender imza tabanlı çalışır fakat Heuristic yönü çok güçlüdür.
"Heuristic (Sezgisel): Sezgisel yöntem, geliştirildiği ilk yıllarda imzası olmadan bir virüsü tanımlayabilme çabasının ürünüdürler. Mantık olarak sezgisel yöntemler içeren antivirüs, bir programı önce kendi üzerinde inceler (tersine mühendisliğe tabi tutar), virüse benzeyen kodlarla karşılaştığında bunları sınıflandırır ve belirli değerlendirmelerden geçirerek nihai sonucu üretir. Bu sonuca göre programın zararlı olup olmadığına karar verilir."
Bir kaç şey daha ekleyeyim.
Symantec ürünleri yani Symantec Endpoint Protection ve Norton Security'de hem imza tabanlı, hem Heuristic, hemde Intrusion Prevention System(IPS) imzaları ile koruma sağlıyor. Symantec ürünlerinin bir koruma modülü daha var. Bana göre güvenlik alanında en iyi koruma modüllerinden biri; SONAR teknolojisi. Bu koruma modülü tanınmayan programların davranış şeklini esas alarak çalışıyor. Zararlıysa engelliyor, siliyor. Yani zero-day zararlılarına karşıda etkin bir koruma sağlıyor.
SONAR (Symantec) - Wikipedia
Bu korumaya davranış engelleyicisi'de diyebiliriz.
Böyle bir teknoloji Emsisoft ürünlerinde'de var. O modülün adı'da Behaviour Blocker. O da gayet iyi çalışıyor fakat SONAR kadar iyi değil.
Bir kaç video ile daha iyi anlaşılır, izleyebilirsiniz;

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Öncelikle sorularımı dikkate alarak cevapladığınız için teşekkürler.
Benim tavsiyem Qihoo 360 şirketine gizlilik konusunda güvenmeyin. Her şey olabilir. Sonuçta Çinli bir şirket. demişsiniz
Ama şu da var ki 360 Total Security hem ücretsiz hem de bazı flash bellek virüslerini temizliyor.Şu anda bilgisayarımda Panda Global Security yüklü.Ram kullanımı da bayağı az.
Sizce Panda antivirüsün gizliliğe aykırı bir davranışı(veri sızdırma gibi) var mı? Ve bana 50-60 gün deneme süresi veren antivirüs varsa söyler misiniz?

Son düzenleme:

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
en iyi ücretsiz antivirus 360 total securty dir. ücretliler arasında ise bitdefander ve kaspersky dır( bitdefander cok daha hızlı oldugu ıcın tercıhım bıt defanderdır)

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Öncelikle sorularımı dikkate alarak cevapladığınız için teşekkürler.

Ama şu da var ki 360 Total Security hem ücretsiz hem de bazı flash bellek virüslerini temizliyor.Şu anda bilgisayarımda Panda Global Security yüklü.Ram kullanımı da bayağı az.
Sizce Panda antivirüsün gizliliğe aykırı bir davranışı(veri sızdırma gibi) var mı? Ve bana 50-60 gün deneme süresi veren antivirüs varsa söyler misiniz?
Rica ederim. Önemli değil.
Panda Software köklü bir şirket. Güvenilir bir şirkettir. Yanılmıyorsam ürünleri sadece bulut tabanlı çalışıyor. Korur, fakat çok bir şey de beklemeyin.
Norton Security ve Bitdefender TS 2017'nin 90 günlük kampanyaları vardı. Bitmediyse bir deneyin isterseniz.
Norton;
Official Discounts for Students | Norton
Bitdefender;
Free Trial

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163