En Hızlı Tarayıcı Hangisi

Bu konuyu okuyanlar

tktukaci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefox
Kararlı çalışması(hay bir sorun oluştu kapanacam lan ben demez kapandı diyelim oturumu kurtar seçeneği vardır kaldığın yerden devam edersin)
Eklenti çeşitliliği vardır için şenlenir :)
linux a geçeçek olsan yarın obur gün hiç şaşırmazsın(linux da bence daha da güzel çalışıyor)
Bussürü teması vardır gözün gonlun açlır
firefox ile nette gezerken mutlu olursun :)

Çıkladayı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
en hızlı tarayıcı TTnet e ödediğiniz paradır 30-40 saliselik farkların önemi yok git 6 mbit al ozaman İE bile kullanırsın

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Çıkladayı dedi ki:
en hızlı tarayıcı TTnet e ödediğiniz paradır 30-40 saliselik farkların önemi yok git 6 mbit al ozaman İE bile kullanırsın

Saçma. 100mbit olsun yine firefox - opera. İe'ye el sürmem

hotmail_hotmail

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tktukaci dedi ki:
firefox
Kararlı çalışması(hay bir sorun oluştu kapanacam lan ben demez kapandı diyelim oturumu kurtar seçeneği vardır kaldığın yerden devam edersin)
Eklenti çeşitliliği vardır için şenlenir :)
linux a geçeçek olsan yarın obur gün hiç şaşırmazsın(linux da bence daha da güzel çalışıyor)
Bussürü teması vardır gözün gonlun açlır
firefox ile nette gezerken mutlu olursun :)
-oturumu kurtar özelliği yıllardır operada bulunmakta. ve son derecede kararlıdır opera.
-operada eklenti çeşidi çok ama işe yararlığı muamma.
-opera linuxu geç nerdeyse aklına gelecek tüm platformlarda çalışıyo(mobilde dahil)

son olarak firefox3 halen final olmadı, operayı da almalıydılar teste.(şu an ff3 rc1, opera 9.50 beta2 durumunda)
Operadan başkası olmuyo alışkanlık yaptı artık  :) :p ;D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,003
Opera her zamanki gibi 1. çıkacağı için diğer tarayıcılara bi kıyak yapalım demişler belli ki.. :D

kahraman masa esat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
her site kafasına göre test yapıyor. bakalım sonunda ne olucak =) bana sorsalar hangisi diye en hızlısı olarak değil ama en iyisi olarak netscape derim. bilmiyorum hala neden ama yıllardır bi bağ oluştu bırakamıyorum veleti.

HapS

Müdavim
Reaksiyon puanı
63
hızdan daha önemli şeyler var :) örneğin bir web sitesinin kusursuz görüntülenmesi vs. bu standartlara en çok dikkat eden benim için en hızlı en şahşahalı en kutsal tarayıcıdır (K)

yuureii

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Benim IE'yi bırakma nedenim hızı, güvenliği bir kenara hata vermesi ve hatanın explorer'ı da etkilemesi oldu. Tabi vistaya geçtikten sonra kullanmadığım için sorun devam ediyor mu bilmiyorum. Ama söylentilere göre vista'da daha kararlı çalışıyormuş.

GOTHiC

Asistan
Reaksiyon puanı
0
valla bilgisayarımda bütün bu tarayıcılar ve opera 9.27 ve 9.50 betasıda mevcut durumda en hızlı opera 9.27 açılıyor.. Nedenini bilmiyorum ama Opera çok daha hızlı açılıyo sayfa yenilemesi falan.. Ama ilginçtir ki operada görüntüleyemediğim ve aksak kullanabildiğim uygulamaları en akıcı ie de kullanıyorum.. :S Tercihim Opera'dır :)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İnternete bir standart getirilmediği içim, tarayıcı farklılıkları yıllardır webmasterların en sıkıntılı sorunudur maalesef. O açıdan Opera'da bir çok siteye kendisni IE olarak tanıtmasını öğütledim :p

JonMr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütün tarayıcıları uzunca bi süre kulandım ama eklentileriyle kullandığım firefox'umun tadını hiçbirinde alamadım.

ölümüne tilki ;)

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
verdiğin siteye baksana Allah aşkına
:} :} :} Adamlar kendi ürünlerini mi kötüleyecekler?

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Arakdaşlar kendim bütün tarayıcıları test ettim.

Sırası ile

1.
product-firefox-50.png
3,4 sn

2.
opera4fe83cmz9.png
3,5 sn

3.
ie7-logo.jpg
3,9 sn

4.
icon_safari.gif
4,1 sn

Not: İncelemede kullanılan resim 252 KB (258.048 bayt) boyutunda olup ebatları ise 2048x1536 'dır.

Bağlantı Hızı ADSL hiziniz* : 1.44 Mbps

Resim
greylogo.png
yüklenmiştir.

Son olarak arkadaşlar firefoxda ayrıca bir çok eklenti yer almaktadır. O eklentiler yüklü iken bile bu performans göstermesi bence harika.
Bence bu test format atılmış tertemiz bir pc de ve paylaşımısz internete sahip bir kişini denemesi lazım en sağlam sonuçlar o zman elde edilebilir.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
myefsane döktürmüşsün yine :)

İşin ilginç tarafı siteden siteye değişebiliyor. Bir arkadaş dergide okumuş Safari hızlı diye, gittim odasına açtırdım bilgisayarı teker teker tüm tarayıcıları açtırdım denedik.

Bunlar şaibeli işler, yani ben yapsam testi bir şekilde Opera'ya kazandırırım :)

DaY_WalkeR

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Hepsi fıs Operadan daha hızlı tarayıcı tanımam.

haluk_41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
firefox firefox diye ortalık yıkılıyor bunu anlamış diilim eklenti olmayınca bence firefox çıplak kalıo ie7 ye zaten artık bişey demiyorum yeterince kötülenmiş :D safari ise bence tamamen reklam başka bişey değil ie7 bile ondan iyi :D.

2 senedir opera kullanıyorum ve opera kurduğun zaman ne eklenti derdi var ne flash derdi var tam donanımlı gelio ayrıca o yok bilmem ne çubuğu bilmem ne aracı diye övülerek bahsedilen bi saat arama yükleme kurma vs çalışmaları yapılan araçlar opera da standart eğer firefox a verilen destek operaya verilse inanın şuan uçuyoduk ama hll olsun operaya sessiz sedasız diğerleri ben hızlıyım ben bilmem neyim diye kapışırken o takmadan işine devam ediyor. bu arada fanatiklik yapmaya gerek yok opera nın eksikleri var mı evet var tek eksiği var hatta o da bazı sitelerde sorun çıkartıyor. gerisi ctrl + enter diyorum ... :D

Size tavsiyem bu kadar tartışmaya gerek yok. bi kere opera kullanın, özelliklerinin farkına varın sonra istediğinizi kullanın tabi bırakabilirseniz....

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
iyide arkadaşım sizde deneyin hepsini ben aten benim koşulları yazdım oraya şaibe neresinde ben firefoxu birinci gösterince bana para mı verecekler? :D

Sizde deneyin bakalım ne olacak..... Ben üşenmedim yaptım şuanda 2 saattir 3 kelimelik bir iş için uğraşıyorum. :D ben benim yaptığım gibi yapmanızı tavsiye ediyorum sadece mutlaka siteden siteye değişir ben zaten bunu farklı sitelerde yapmadım. Hepsini aynı sitede denedim. aynı adres ile...

Arkadaşlar çoğu kimse eklentilerin amacını unutyor eklentiler işlevsellik sağlıyor ve seçme hakkı sağlıyor ben ftp programı kullanmıyorum neden mi firefoxun eklentisi var. Googlenin bir not defteri var ben çok kullanıyorum kullanan var mı bilmiyorum bunun için firefoxda eklentisi var. :D Eklentilerin neyi kötü kendi sevdiğini yüklersin istemediğini çıkarırsın. Seçenek çok buna özgürlük deniliyor. diğer bowserlar sizi sabitliyor bunu kullanmak zorundasınzı diyor ama firefox ise özgürlüğü sonuna kadar tattırıyor.

Tanshaydar

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yok canım ben şabie derken kesinlikle bir art niyet gütmedim :)

Dedim ya arkadaşın odasına gittiğimde ben de hemen orda mynet, youtube ve google olmak üzere 3 siteyi 4 tarayıcıda denedik. Gerçi tahminen 3 dakika sürdü; ama orda Opera ve Firefox en iyi çıktı. Youtube'dan video yüklemede ise en hızlı safariydi. :}

Şaibe olayı ayrı, mesela Safari kendi sitesinde hızları göstermiş, ya da Opera kendi sitesinde güvenliği gösteriyor. Bunlar için dedim ;)

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bunlar birinciyi biliyor aslında bu yarışma en iyi ikincilik için he he he birinci tabi her zamanki gibi OPERA adamlar 9.50 sürümünü çıkarıyor ie hala 7'de firefox neredeyse bir yıldır hala 3 süümünün rc1'inde safari ise 2'lerde bunlar hayatta OPERA ile başedemez her zaman her yerde ne büyük en hızlı en güvenilir OPERA'dır bu böyle biline...

muratcanberber

Müdavim
Reaksiyon puanı
0
Birde testlerde Firefox 3,0 kullanılmıyor sanırım. Tam sürümü çıksın o zaman listeler alt üst olacak. Betası bile dehşetti ya.

Opera daha hızlı açılıyor firefox'tan

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Resim Gösterme Hızı

1.
product-firefox-50.png
3,4 sn

2.
opera4fe83cmz9.png
3,5 sn