En Hızlı İnternet Kimde?

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Henüz 8 Mbps bağlantının ultra lüks sayıldığı Türkiye'ya internet hızlarında hangi ülke kaça katlıyor merak ediyor musunuz?

Sürekli internetin pahalı ve düşük hızda olduğundan yakınanlara nankör mü diyorsunuz? Bu yazı belki de fikrinizi değiştirmeye yeter. Zira ortalama olarak 2 Mbps gibi hızların kullanıldığı Türkiye'ye, Litvanya ve Rusya bile 11 kat fark atıyor. Ortalama hız olarak 24 Mbps kullanan bu iki ülkeye ise Asyalı çekik gözlü dostlarımız, muhtemelen acıyarak bakıyor. Örneğin Güney Kore'de ortalama bağlantı hızı 42 Mbps.

Peki Kral Kim?

ABD mi? Yanlış tahmin. Genişbant pazarının %44'ü fiber optik bağlantı kullanan Japonya, tamı tamına 91 Mbps ortalama bağlantı hızıyla, dünyadaki en süratli internet erişimini sağlıyor. Tanımdaki "ortalama" kelimesine özellikle dikkat etmenizi istiyoruz. Henüz İngiltere ve diğer Avrupa ülkelerinde bile 100 Mbps için planlar 2012 yılından başlarken, Japonya'da ortalama bir kullanıcı, birkaç siteyi kendi bilgisayarından host edecek kadar hızlı bağlantı kullanıyor.

:: Bağlantı hızınız kaç Mbps?

Yazan : Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

tudRoY

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Japonya'da ortalama bir kullanıcı, birkaç siteyi kendi bilgisayarından host edecek kadar hızlı bağlantı kullanıyor.

Gerçekten şaşırtıcı bizler için :)

Bizimkini söylemeye ne hacet.. 1mbps 4gb kotalı :D

Hedeter

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Turk.net 4096 kpbs sınırsız tarife kullanıyorum fakat tarayıcı sebebiyle download dışında bu hızı farkedemiyorum.

emubaltaci

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
129
evde 2 mb
ama iş yeridenkini daha çözemedim. ne kullanıyor bunlar çok merak ediyorum. inanılmaz hızlı, japonya kadar var desem yeridir.

RadioHead

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benimkinde Japonyadan eve net kablosu çekmişimde kaçak kullanıyormuşum gibi bir hava var:)TTnet saolsun...

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
322027796.png

*

Panther

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@Kazuya artistik yapmayalım telekom da sağlıyor aynısnı ama sadece çalıştığım yerde :D upload hızım döver :turned:

bir de eve gidince ye kafayı buna alışıp .. pff mff..

bu arada emu türkiyede en fazla bu bağlantının aynısını kullanıyorlardır japonya da 1 gbit internet satılmaya başlandı ki şu resimdeki bağlantıyla hızlı bir serverdan download yaparken bekliyorum hddye yazım sürecini :D harddisklerimizin rpmleri yetmiyorrrrrrr.

KAZUYA

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Ozaman sana su sekilde bir cevap vereyim olmazmi.Beni dovmek icin ugrasma.o soz ettigin 1gbit interneti bende kullaniyorum.*
*
[sdntv]http://www.fileden.com/files/2008/8/3/2032499/test.flv[/sdntv]

Panther

Asistan
Reaksiyon puanı
0
espri yaptım arkadaş hemen ne bozuluyorsun anlamadım o kadar da smiley koydum yanlış anlaşılmasın diye.. japonyayla sidik yarıştırdığımız yok elbette.. bu arada mesaj içeriğinin tamamını kalın yazmak foruma aykırı olmalı...

lBa1xkrV1fe7

Asistan
Reaksiyon puanı
8
benimki bu çıktı vallahi :(
353367255.png

1mb sınırsız kullanıyorum :s

Junas

Doçent
Reaksiyon puanı
7
TTNET=Soyguncuların şirket kurmuş hali

OnLT

Müdavim
Reaksiyon puanı
149
353399531.png
Lanet olsun bu içimizdeki internet sevgisine :D

Birkan

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bu konu hakkında 1 sorum var şu an TTNET Kulanıyorum ama

Uydu nette cazip kampayalar var sizce

Uydu nete geçsemmi 1 de kablo tv bağlantısı üzerinde oluyormuş bağlantı ne

Düşünüyorsunuz Bu konu da Ve Sizler Hangi internet Bağlantısınnı şirketi kullanı yorsunuz

ayrıca hızınıza buradan baka bilir siniz http://www.uydunet.net/online/hiz.php

meçhul_yolcu

Müdavim
Reaksiyon puanı
0

bu işte bir iş var ama neyse:D:D

değişik pramitleri seçiyom:D:D

upload hızlarım en azından doğru :D:D
interneti bile şaşırttım :D:D:D
1 mb sınırsız kullanıyorum.

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
yakında 20 mb hem girş hem çıkış aynı seviyede fiyatı yanılmıyosam 2800 lira

HRNKC

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Japonlaaaar... Japonlaaaaaar...

ramazan.jpg

ali5800

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Gerçekten şaşırtıcı bizler için :)

Bizimkini söylemeye ne hacet.. 1mbps 4gb kotalı :D
biz dekiler yakın da kar edemıyoruz derler ıse camdan atlarım yhu ztn bızde kı lerın ısı gucu para para para; adamlar bıze o ımkanı verırseler host fırmaları zarar a girexcek cıkar ılışkısı var

Serkannd

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
10
düşünsenize 100 mbit internet hızınız var internetin ne zevki çıkar ki torrent sitelerinde seed beklemeye gerek yok vip üye olmak için para biriktirmene gerek yok sdn nin bir zamanlar sürekli yaptığı resim bulma oyununda modemi daha hızlı çalışsın diye tekme atmak yok.. Bir oyun indirmek için gecelerce bilgisayarın açık kalmasına gerek yok :p

bu kadar konuştum hızımıda yazayım her ideal bilgisayar gibi 1 mbit internet hızına sahibim kota'yı her ay 4-5 ile katladığımız için 4-5 ay önce sınırsıza geçtik :D

pasur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bendeki hız 4096 sınırsız ve testin sonucu ve test sonucu 1124 e 864 çıktı resmen yerlerde sürünüyoruz....

90alper90

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İndirme hızında bir ara 130,000 kbps gördüm ama yakalayamadım o anı :)

hzjs1.jpg