En Güzel Masaüstü Yarışması Finalistleri

En Güzel Masaüstü Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    211
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deaftarzan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
masaüstü özellikle nic_ufukun masaüstü nasıl yapılmış anlamaya çalışırken...

bu konunun tadı kaçtı...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Jeaquares şimdi konularını inceledimde türkçeyi bizden çok kötü kullanan kişilere hiç ses çıkarmamışsın burda bize aslan kesiliyosun

Özelden bana onları gösterir misin? Konuyu daha fazla dağıtmayalım. Hatta istersen özelden MSN adresini ya da başka bir adresini ver, oradan devam edelim. Merak ettim kim Türkçeyi kötü kullanmış. :)

nic_ufuk

Asistan
Reaksiyon puanı
7
masaüstü özellikle nic_ufukun masaüstü nasıl yapılmış anlamaya çalışırken...

bu konunun tadı kaçtı...

yarışma sonunda gönderebilirim nasıl yaptığımı..:)

hakkaten ben yarışma dışında başka bişey okumak istemediğim için diğer mesajlara hiç bakmadım o yüzden tadı kaçıyor biraz ..

SmiLey

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Bak yine bu konu altında söyledim.

Bu arkadaşlar sürekli yabancı forumlarda geziyorlarmış, burada işi İngilizce olan insanlar var. Bir örnek ben, hadi beni de geçtim, konuda ilk tepkiyi gösteren y_ates Ubuntu Türkiye Çeviri Tayfası'ndan sorumlu kişi. Bu adamda niye alışkanlık yapmıyor o zaman ya?

Ben her gün Türkçe konuştuğum kadar İngilizce de yazıyorum. Bende neden alışkanlık yapmıyor?

Taa en başlarda bu durumu alışkanlık ve özgürlük kavramları altına sıkıştırmamanız için sizleri uyarmıştım, mesajları tam olarak okusaydın/anlasaydın bilirdin bunu.

Yuh yani, bir taşlanmadığım kaldı. :)

Konuyu saptırdığımı söyleyen arkadaşlara; hayır arkadaşlarım. Konuyu saptırdığım yok. Konu tam da olması gerektiği yerde. Bir şey tartışılacaksa hemen burada tartışılacak ve yanlışlar düzelecek. Dil konusu çok basit bir şey için bile geriye bırakılacak bir şey değil. Siz bu hassasiyeti göstermiyorsanız biz daha sertini göstermek zorundayız. Kimse gocunmasın. Hala haklıyım.

Yani yazdıklarımdan seni ağır şekilde eleştirdiğimi çıkardıysan. :D O senin kullanmama ve onların kullanma meselesi ise tamamen hassasiyetten gelmektedir bence. Sen Türkçenin doğru kullanılması mevzusunda hassas olan birisisin keza y_ates de öyleki çeviri takımında. Yani hassasiyetten kastım biraz daha bilinçli olma durumu. Her neyse. Zaten senin fikirlerini savunuyordum ama biraz ek getirdim. :flowers:

ramboberk

Profesör
Reaksiyon puanı
74
merak ettiğim bişi var
furkan ın masaüstünde win 7 nin en altta olması gereken panel i nerde
bildiğim kadarı ile o panel kaldırılamıyor

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Jeaquares lütfen bir mesajımdan alıntıyı tekrar oku, senin nickinde fransızca dendi o zaman bana şunu söyle neden hala profesör diyorsun en azından bana bunun için cevap ver... Çok abarttınız artık ve gerçekten cılkını çıkarttınız olayın... Ben tekrar tekrar aşağıdaki mesajımın okunup sahip çıktığınız dilinizin hatalarını görmenizi istiyorum. Ben yabancı uyruklu bir şirkette çalışıyorum ubuntuda biri türkçeleştirme için çalışmış bu benim için önemli değil alışkanlık yapmamasıda benim için önemli değil ben alışkanlık yapıyorum şu an sen benim özelime saldırıyorsun özgürlük ve alışkanlıktır bu altına üstüne sağına soluna sıkıştırılan bir şey değil madem o kadar Türkçecisini lütfen ama lütfen aşağıdaki mesajıma cevap ver..

Ayrıca cpu bir kısaltma neyin kısaltması Central processing unit yani merkezi işlemci birimi tabi buna mib denmez denmedide zaten ancak Türkçeci Bilgisayarcılar (anlamayanlar için Kompüterci) İşlemci diyorlar yani bunda bir zorluk yok burada cahilliğiniz kat ve kat kanıtlamış durumdasınız...

Donanım haberden gelipte burada yarışmaya katılan arkadaşlarımı dışlama gibi bir his uyandı bende, nedenine gelince ilki şu aşırı Türkçe savunuculuğu ki bence çok ama çok saçma. Kendi dilimiz diye kabul ettiğimiz Türkçe de bile bir çok dilden alıntı kelimeler varken hatta kendi kurallarına aykırı kelimeleri (örn: profesör) bize kullandırırken daha çok yabancı forumlarda sohbetlere katılan ve oralarda takılan arkadaşlarımın basit bir "desk" kelimesine takılıp onlara kılıç kalkanı kuşanıp saldırılması hiç hoş değil. Kaldı ki madem Türkçe'yi savunuyoruz ya da savunuyorsunuz sizi Türk olarak varsayıyorum ancak misafir olarak geldiğimiz bu forumda Türk misafirperverliği nerede. Tamam her şeyin bir hoşgörü sınırı olabilir ama bu "desk" kelimesi aynı matematikte ki "kosinus" kelimesi ya da bilgisayarda "harddisk" kelimesi gibidir. Siz önce Türk misafirperverliğini öğrenin ardından ardından lokooo arkadaşımın tespit ettiği ve söylediği gibi nickinizi pardon takma isminizi Türkçeleştirin ardından da bu bahsettiğim Türk dilindeki hataları düzeltin sonrada diğer alanlarda ki kelimeleri Türkçeleştirin ardından gelin bize "desk değil masa üstü" diye tepki gösterin...

İkinci dikkatimi çeken husus arkadaşlarımın sırf bu yarışma için yapılmış deskler pardon masa üstleri ile katıldığının söylenmesi ki bu daha bir saçma. Gelin görün forumda ki bölümümüzü ziyaret edin bakın bakalım gündelik mi yoksa sırf bu yarışma için mi hazırlanmış masa üstleri.

Bana oy verenlere teşekkür ederim gerçekten çünkü o masa üstünü yeni yapıyordum yoksa Furkan* a nal toplatırdım :P ancak yarışmadan bana göre bu çirkin tavırlardan dolayı çekiliyorum oylarım nasıl devredilir bilemem ben Furkan*a verirdim...

Saygılar Sevgiler İyi Forumlar...

Arkadaş forum hakkında çok güzel tespit yapmış

Şimdiye kadar kimse burası Türkçe forum niye alt kısım İngilizce diye konu açmamışken burada bir "desk" olayı nerelere gelmiş.. Ki adam koskoca Türkçe cümlede tek bir kelimeyi İngilizce terimiyle telaffuz etti diye bu kadar uzatılmamalıydı. Biri gelip şu gereksiz mesajları silseydi iyi olurdu.

owered by vBulletin® Version 3.8.6 Copyright ©2000 - 2010, Jelsoft Enterprises Ltd.
Content Relevant URLs by vBSEO 3.5.1
Content Relevant URLs by vBSEO 3.5.1
Alıntı:
Forum Rules
Alıntı:
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Kapalı

madem Türkçe ci bir forum tekrar söylüyorum lütfen nickler ve forumda geri kalan bütün yabancı kelimeler derhal türkçeleştirilsin...

ayrıca yine söylüyorum artık keyloger müdahale et bence yeter bu nasıl yönetim konu raydan çıktı yarışma marışma kalmadı ortada siz hala tehditkar mesajlarınızla yetiniyorsunuz...

ne olursa olsun lütfen ( hala rica ediyorum görüyorsunuz) sınırlarımız haddimizi ve saygımızı yitirmeyelim arkadaşımın tespiti

Belki üslup ağır kaçmış olabilir, eğer böyle bir durum varsa özür dileriz. Bundan sonra biraz dikkat ederseniz herkes mutlu olur, sorun kalmaz :flowers:

son cümlelerimin sert olması sizin sertliğinize göre cevap vermemden dolayıdır...

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Höh be. :) Buna cevap veremeyeceğim, çok fena köşeye sıkıştırmışsın beni. Çok utandım.

Cloakengaged

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
148
ayrıca yine söylüyorum artık keyloger müdahale et bence yeter bu nasıl yönetim konu raydan çıktı yarışma marışma kalmadı ortada siz hala tehditkar mesajlarınızla yetiniyorsunuz...

keyloger'in bu bölümde yetkisi yok.

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Höh be. :) Buna cevap veremeyeceğim, çok fena köşeye sıkıştırmışsın beni. Çok utandım.

dalgayada vurursun böyle tabi...

not : "profesör" kelimesine takılmamın nedeni iki sessiz harfin "p" ve "r" harflerinin yan yana gelmesi

not : harddisk kelimesi neden türkçeye sabit disk olarak geçmiştir ???

keyloger'in bu bölümde yetkisi yok.

o zaman kimse o müdahale etsin yeter ağız tadıyla geldik tad mad bırakmadınız...

şimdi kalkar biz misafirleri "ban"larsınız kesin... halbuki asıl suçlu kim ben bilmiyorum

not : "ban" ne demek bilmiyorum...

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sabit olduğundan.

:lol::lol::lol::lol:

koptum, bravooo çok güzel tespit sabit yerinden kıpırdamadığı için tabi ki ama kasanın dışına çıkarırsak sabit disk değil yürür gezer disk olacak değil mi

:clap::clap::clap::clap:

saçmalığın daniskası, cahilliğinizi bir kez daha kanıtladınız teşekkürler

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ah evet, biz çok cahiliz SDN olarak. Teknolojiden de hiç anlamayız. :D

teknolojiyi bilmem ama çok savunduğunuz dilinizi bilmiyorsunuz sorularımdan kaçıyorsunuz hep çünkü bir cevabınız yok

ayrıca SDN adını kullanıp forumla beni karşı karşıya getirme ben seni kastediyorum

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Ya soru dediğin şey ne? Profesör kelimesi mi? Ben burada dilimize yerleşen kelimeleri çıkaralım mı diyorum yoksa Türkçesi olan şeylerin İngilizcesini yazmayın mı?

Saçma saçma konuşursan tabi cevap vermem. :D Olaya bak ya.

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Nesi saçma cevap yazamıyorsunuz saçmalamak diyorsunuz? Profesör'ün neden Türkçesi yok ? Neden nickiniz pardon takma isminiz yani rumuzunuz Fransızca ? Neden forumda çeşitli yerlerde İngilizce kelimeler var (Örn: Forum Rules) ? Zaten neden Forum diyoruz forumun Türkçesi ne? Neden kosinus diyoruz ? Neden harddisk diyoruz ? Neden sabit disk diyoruz ? Siz "desk" masa demektir diyorsunuz o zaman harddisk = zor plak demek neden zor plak demiyoruz sizin mantığınız doğru ise? Neden misafir perver değilsiniz ?

Cevap hep aynı yani cevapsızlık? Yazııııkkkk

Artık kişisel atışma gibi oldu konu eline sağlık yarışmadan çıkardın konuyu kazanmamızı yediremedim kendine yakında banlanmamızı da sağlarsın pek mutlu olursun

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Nesi saçma cevap yazamıyorsunuz saçmalamak diyorsunuz? Profesör'ün neden Türkçesi yok ? Neden nickiniz pardon takma isminiz yani rumuzunuz Fransızca ? Neden forumda çeşitli yerlerde İngilizce kelimeler var (Örn: Forum Rules) ? Zaten neden Forum diyoruz forumun Türkçesi ne? Neden kosinus diyoruz ? Neden harddisk diyoruz ? Neden sabit disk diyoruz ? Siz "desk" masa demektir diyorsunuz o zaman harddisk = zor plak demek neden zor plak demiyoruz sizin mantığınız doğru ise? Neden misafir perver değilsiniz ?

Cevap hep aynı yani cevapsızlık? Yazııııkkkk

Artık kişisel atışma gibi oldu konu eline sağlık yarışmadan çıkardın konuyu kazanmamızı yediremedim kendine yakında banlanmamızı da sağlarsın pek mutlu olursun

Kullanıcı adımın Fransızca olduğunu nereden çıkardın? :huh:

Profesörün Türkçesi yoksa benim suçum ne? Dedem TDK'de çalışmıyordu.

Forumun çeşitli yerlerinde İngilizce yazılar olması konusunda uyarı yaptık çoğu kez. Yeni üye olduğunuz her halinizden belli. Hatta anasayfa butonundaki metinle ilgili bir konum bile mevcut.

Kosinüs'ü Kosinüs'e sor.

Hard disk yerine sabit disk kullanılıyor. Hard kelimesinin tek anlamı "zor" değildir.

Biz misafirperveriz, olayı başlatan sizsiniz. Mesajları arattırmayın şimdi bana. y_ates uyardığında güzellikle cevap verseydiniz ben o tepkiyi vermezdim. Farkındaysanız benim y_ates'in mesajına verilen ters cevabı alıntılayıp ona cevap yazmamla başladı olaylar.

Kimseyi de yasaklatacağım filan yok. Ben padişahın kızı değilim, siz de değilsiniz.

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Fransızca olduğunu bir kaç sayfa önce biri dedi...

Dedeniz TDK'da çalışmıyor sizde öyle sizde çalışmıyorsunuz o zaman bu hışım neden?

Yeni üye olmam ya da eski üye olmam sizin her konunuzu takip etmemle mi ölçülüyor?

Kosinus u size soruyorum çünkü savaş açan sizsiniz ama tıkandınız!!!

Sabit disk neden kullanılıyor disk türkçe bir kelime değil kıyamet çıkarmanız gerekmezmi? Zor dan başka bir kelime seçelim o zaman sert olur mu aslında sert olmalı bunun nedenini siz daha iyi bilirsiniz çünkü sonuçta teknoloji özürlü değilsiniz Türkçe özürlüsünüz!!!

Olay molay başlatmadık biz bir kelime yüzünden savaş açtınız resmen. Geri gidin bakın bakalım kim önce sataşmış dikkatinizi çekerim sataşmış tatlı dille uyarsanız sorun çıkmazdı.

Bu saçma hareketleriniz yüzünden konu raydan çıktığı için ve misafir olduğumuz için önce biz banlanırız....

yumluanarsist

Rektör
Reaksiyon puanı
280
Sen şu yazdığım hiçbir mesajı okumamışsın. Şimdi laf anlatsam başka bir yerden saldıracaksın. Yorumsuz kalıyorum, ne yaparsan yap. Yoruldum yani, kafa bu. :)

soulcube

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yorulmadınız cevapsız kaldınız köşeye sıkıştınız ama bunu bile itiraf edemiyorsunuz yazık...

Bütün mesajlarınız kelimesi kelimesine okudum merak etmeyin. Sonuca gelirsek hatanızı kabul edin tepki gösterirken sınırı aştığınızı kabul edin tatlıya bağlansın iş sizden yaşlıyım aslında benim yorulmam gerek ne çabuk pes ettiniz, Türkçe davanızda bu Türkçe ve ülke size kaldıysa bedava gitmiş demektir... yazıııkk

neyse bu yaşlı çocuğun yarın işe gitmesi gerektiği için yatıyorum bundan sonraki mesajlarınıza yarın cevap veririm yani kaçtığımı düşünmeyin...

iyigeceler

y_ates

Dekan
Reaksiyon puanı
65
@soulcube, uzatmayayım diyorum ama artık sınırları zorluyorsun. Burada zaten dile yerleşmiş olan sözcükler mi tartışılıyor? Olayı başka taraflara çekmeyelim lütfen. Eğer bir ifadenin Türkçesi varsa gidip İngilizcesini kullanmaya tepki koyuluyor. Sense tutturmuşsun bir türkü gidiyorsun. Bilgisayarın kasasında sabitlenmiş halde durduğu için biz sabit disk demişiz, illa ki birebir çevrilmesi gerekmiyor. Diğer öne sürdüklerin ise artık dile yerleştiği için öyle kullanılıyor. Kaldı ki, söylediğim gibi konu bu değil. Konuyu niye bu yöne çektiğini de senden başka anlayan oldu mu merak ediyorum.

Bak @herkesebndencay arkadaşımız olayı tatlıya bağlamaya çalışıyor,sense uzattıkça uzatıyorsun.

mned

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Siyahın asaletinden olsa gerek 2shane'nin masaüstüne oy verdim (diğerleri güzel olmadığından değil tabii, tek oy hakkımız olduğundan:))
Bu arada arkadaşlar tartıştığınız konu böyle ateşli bir şekilde Tanzimattan beri tartışılır,Dil alimleri ve düşünürler bile tek sonuca ulaşamamışlar,siz de tartışmaya devam edin ama kırmadan,dökmeden birbirinizi incitmeden.Selam ve saygılar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...