En güncel Windows 10 disk görüntüsünü (ISO dosyasını) doğrudan nasıl indirebilirim? [Rehber]

kilicbaligi

Dekan
Onursal ÜyeMedya oluşturma aracını indirip çalıştırarak bilgisayarınızı yükseltebilirsiniz veya kendi Windows yükleme medyanızı (USB flash sürücü, DVD veya ISO dosyası) oluşturabilirsiniz. Ancak sorun şu ki (İnternet bağlantı kaliteniz iyi ve hızınız yüksek olsa da) bazen indirme ve medya oluşturma işlemi uzun sürebilmektedir.

Bu makale, işte bu soruna alternatif çözüm üretme amacı ile hazırlanmıştır.Windows 10 disk görüntüsünü (ISO dosyasını) indirme adımları:

Windows 10'u İndirin sayfasını tarayıcınızda açın.

Sayfanın her hangi bir yerine sağ tıklayın.


Opera'da ve Mozilla Firefox'da "Öğeyi denetle"


Chrome'da "İncele"


tıklayın.


Açılan sağ panelden "Toggle device toolbar" simgesine tıklayın.(Windows 10'u İndirin) Sayfasını yenileyin (F5) Medya oluşturma aracını indirin linkinin yer aldığı sayfa görünümü değişecek.

Sürüm seçim ekranında en son Windows 10 sürümünü seçin. (Windows 10 Octaber 2018 Update)Onayla


Ürün dilini seçin (Türkçe)Onayla


64-bit İndir ve 32-bit İndir bağlantılarının yer aldığı sayfa aşağıdaki gibi görünecek.(Bağlantılar, oluşturuldukları andan itibaren 24 saat süreyle geçerlidir.)


Dilerseniz indirmek istediğiniz bağlantıya sağ tıklayarak bağlantı adresini kopyalayıp bir indirme yöneticisi (mesela FDM (Free Download Manager)) kullanarak ta Windows 10 ISO kalıbını indirebilirsiniz.


Sağlıcakla kalın. İyi forumlar dileklerimle. ;)
 
Son düzenleme:
Üst