En fazla hangi parçaya Para ayırırsınız

En Fazla Para ayıracağınız Parça hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    60

Bu konuyu okuyanlar

xerox3435

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Anket :

Bir Bilgisayar toplarken , en fazla hangi parçaya daha fazla para ayırırsınız , Neden ?

--Anakart
--İşlemci
--Ram
--Ekran Kartı
--HDD / SSD
--Kasa

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Ekran kartı tabikir. çünkü oyun oynamayı seviyorum. ve güçlü bir işlemci ancak gta serisini oynatabilir bana.

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Benim için bilgisayarda dış görünüm önemli değil önemli olan performans bu nedenle kasa hariç hepsine para ayırırım.

Anakart Asus(modelini bilmiyorum :confused1: ama şimdilik iş görüyor)
İşlemci Core2Duo
Ram 4 GB
HDD 1274 GB
Kasa sokaktan aldım :D

negroo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bir bilgisayarda en önemli olan şey performans bence,bu nedenle işlemci başta gelir benim için.

gokhango

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı + işlemci pc nin dışına değil içine bakarım

Jordan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Anakart benim için önemlidir. İyi bir anakart olursa ucuz bir işlemciyi canavara dönüştürebilirim..

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
- Ekran Kartı,

- İşlemci,

- RAM.

Çünkü bunların üçü performans açısından önemli bileşenler.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Benim için bilgisayarda dış görünüm önemli değil önemli olan performans bu nedenle kasa hariç hepsine para ayırırım.

Anakart Asus(modelini bilmiyorum :confused1: ama şimdilik iş görüyor)
İşlemci Core2Duo
Ram 4 GB
HDD 1274 GB
Kasa sokaktan aldım :D

Kasa görünüş demek değildir, sağlam bir kasa olmadıktan sonra istenilen performans'a ulaşamassın, kasa derken güç kaynağını falan bir bütün olarak düşünerek yazıyorum bunu...

Y!LM@Z

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Kasa görünüş demek değildir, sağlam bir kasa olmadıktan sonra istenilen performans'a ulaşamassın, kasa derken güç kaynağını falan bir bütün olarak düşünerek yazıyorum bunu...

Benim burada kastediğim özel kasalar, tabi ki kasa da önemli ama orta düzey işimi görüyorken tutup nerdeyse milyarlık olacak kasa neden alayım. o nedenle diğer parçalara ağırlık veriyorum.

keyloger

Rektör
Reaksiyon puanı
235
Benim burada kastediğim özel kasalar, tabi ki kasa da önemli ama orta düzey işimi görüyorken tutup nerdeyse milyarlık olacak kasa neden alayım. o nedenle diğer parçalara ağırlık veriyorum.

sokaktan aldım falan yazmışsında ondan dedim...

eterno

Asistan
Reaksiyon puanı
1
İşlemci ile Ekran kartı kapışıyor; anlaşılan oyuncular çok forumda.

muko

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Bilgisayar toplarken Anakarta çok önem verin. mümkün olduğunca en iyisini almaya çalışın.
Böylece uzun süreliğine diğer donanımlarınızı değiştirebilirsiniz.

xarax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayar en yavaş parçası kadar hızlıdır.Bu yüzden almışken tüm parçalara birbirine yakın performansta olacak şekilde para ayırırım.

Persona Grata

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
53
Aslında baktığımızda hepsi önemli. Hepsi farklı işlevlere sahip. Ama bana göre işlemci ve ekran kartı diğerlerine göre biraz daha öneme sahip.

calvaria

Profesör
Reaksiyon puanı
9
ekrankartı ve monitör :) bence ankete kasa yerine monitör eklense daha anlamlı.

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
bence şu üçü olmassa olmaz işlemci,ram,ekran kartı hızlı bir pc için bilgisayarın işlemciye ihtiyac duyar tek cekrıdekte 2-3 program calıstıramassın 4 cekirıdete ıse bambaskadır oyun ıcın ıse ramle ekran kartı mutlaka onemlıdır cunku ekran kartıda bılgısayarın hızını artırır ram gıbı ama nekadar ram yuksek olursa ekran kartı daha ıyı performans gösterir yani ram ekran kartını doping ler gibi birşey :D

fprot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Anakart çünkü iyi bir anakart la herşeyi ( RAM, İşlemci ,vb.) performansında kullanabilirsin.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
ekran görüntüsü takıntım var bu nedenle pc mde 7 tane video oynatıcı program yüklü, bazen bir filme başlamam 40 dk sürüyor, sanki takılma oldu, sanki kalitesiz vs. bir türlü başlayamıyorum o nedenle ekran kartı :D

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
bu en çok hangi uvzunuzu seviyorsunuz gibi bir soru olmuş

hepsi birbirini etkiliyor ben uyumlu olmalarına daha dikkat ederdim eğer toplama yapsaydım

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Hepsi birbirinden önemli parçalar. Herşeyi süper alırsın uyduruk bir kasa alırsın güç kaynağın yetmez aldıklarında bir işe yaramaz örneğin. Bir zamanlar benim yaptığım gibi :D Sonradan birde 200lira PSU'ya para bayıldım , zamanında aman ne olacak sanki 390watt'ta yeter diyordum ama yok yetmiyormuş. :D

Ancak şimdiye kadar en çok ekran kartına para verdim, ardından işlemci geliyor. Sonra PSU :D

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Ram. Vasat bir işlemci ile bile sağlam bir ram her işi fazlasıyla görür. Elbette o rami kaldıracak ana kart da gerekli. Bence ram ne denli büyük ve işlevsel olursa PC o denli rahatlar.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Sadece Anakart ve PSU.
..iyi bir performansı yaşatacak en temel malzemeler anakarta bağlanır..Bağlanan kart kaliteleştikçe psu'ya abanır :)
en önemli 2 parça bence bu ikisidir.. :)

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
bence ankette hata var neden derseniz bilinçli bir bilgisayarkullanıcı oyunlarla haşır neşir değil fakat video düzünleme ya d resim düzenleme gibi yazılımlar kullanacaksa ve performans öncelikli ise yapacağı harcamanın ekran kartı üzerine olmayacağı bellidir :) zaten amacı oyun oynamak olan bir bilgisayar kullanıcısı ise zaten 3ün 5in hesabını yapmaz :) siz oyuniçin kalkarda işlemci ve boarddan feragat ederseniz ekran kartını iyi alırsanız dar boğaz meydana gelir verim alamazsınız hani hepsi birbirine bağlı donanımdır :)

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
ekran kartı herşeydir...
daha sonra işlemci gelir
daha sonra anakart
sonra kasa
sonra ram gelir....

ekran kartı full ayarları açmıyorsa tam zevki alamazsın.
işlemcinin frekansı yüksek değilse oyunlarda sıkıntı olur,
anakartın o/c, soğutma ve tutarlılığı iyiyse canavar bilgisayar olur,
hava akışı, ferahlık, kullanım kolaylığı, sağlamlık bilgisayarın akciğeridir, damarlarıdır..
ram özel soğutmalı olmalı kesinlikle, gecikme hızı düşük olmalı...