En Çok Konuşulan Diziler Belli Oldu - Türk Dizileri - En Çok İzlenen Diziler

Bu konuyu okuyanlar

nakbıyık

Öğrenci
Katılım
27 Kasım 2016
Mesajlar
43
Reaksiyon puanı
8
Puanları
8
En çok konuşulan diziler belli oldu. Hal böyle olunca, sizler için 2018 yılının en çok konuşulan dizilerini listeledik. Ayrıca bu diziler, sosyal medyada en çok konuşulan diziler arasında da yer alıyor. Ek olarak bu liste, Türk dizileri için yapılmış olup, yabancı diziler içermiyor.

Türkiye'nin en popüler dizileri, heyecanlı ekran yarışını sürdürmeye devam ediyor. Ayrıca heyecanlı yarış, reyting rekabetini de beraberinde getiriyor. İş böyle olunca Ajans Press, Nisan ayının televizyon raporunu çıkardı.

En çok konuşulan diziler
Çıkartılan Nisan ayı raporuna göre, özellikle son birkaç yılda sıkça görmeye alışık olduğumuz tarihi ve askeri diziler popülaritesini korumaya devam ederken, izleyicinin ve medyanın gündemindeki yerini aldı.

Yer alan diğer raporlara göre, Nisan ayında medyanın en çok haber yaptığı dizi, 331 habere konu olan Diriliş Ertuğrul oldu.

Bunun dışında kadrosunda Gökçe Bahadır, Mert Fırat, Aslıhan Gürbüz ve Bade İşçil gibi ünlü oyuncuları barındıran Ufak Tefek Cinayetler dizisi, hakkında çıkan 241 haberle ayın en çok konuşulan ikinci yapımı olmayı başardı. 2018 yılının en iddialı projesi olarak gösterilen ve geçtiğimiz günlerde ekranlara veda eden Mehmed: Bir Cihan Fatihi, 237 haberle en çok konuşulan üçüncü yapım oldu. Show TV’nin sevilen dizisi Çukur 165 habere konu olurken, ekranlara geldiği günden itibaren adeta bir hayran kitlesi oluşturan Sen Anlat Karadeniz, 164 haberle Nisan ayının en popüler beşinci yapımı olmayı başardı.

Son olarak, 1-30 Nisan tarihleri arasında en çok konuşulan diziler için gerçekleştirilen medya araştırmasının detaylı haline aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz;
en-çok-konuşulan-diziler.jpg
 
Son düzenleme:
Üst