'En büyük Türk düşmanı Osmanlı'

Bu konuyu okuyanlar

p2mfilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1950 lerin eğitim politikalarının bizi düşürdüğü hale bak .

yıllarca bize zokayı yutturdular.
eğer osmanlının ne mal olduğunu öğrenmek istiyorsan Hürrem Sultan'ı oku.

Unutmaki Türkiye Cumhuriyeti Osmanlı'nın küllerinden doğmadı Osmanlı'ya BAŞKALDIRIYLA kuruldu.

Bilmem anlatabildim mi?

sizi gidi Vahdettinciler...

karamanbey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
otek72 dedi ki:
(Osmanlı Karamanogulları`nı bile asimile etmemiş her defasında af etmiştir aynı soydan oldukları için) ben Osmanlı 24 Oguz boyundandır diye öğrendim bilmem bunada itirazın varmı
Osmanli Karamanogullari`ni bile asimle etmemis mi?Tarih okudugunu söylüyorsun, galiba beyikler dönemini atlamissin...

Osmanli`nin Karamanogullari`na en son gönderdigi ve Karamanogullari Devletini fethettigi orduyu yöneten iki komutan Gedik Ahmet Pasa ve Rum Mehmet Pasa karamanogullari`nin Fetettigi Topraklarda yasayan Rumlardandir ve sirf intikam duygulariyla (ki Osmanli bunlarin soylarinin ne oldugunu gayet iyi biliyordu) Karaman`da onlarca cami, medrese, külliye, kütüphaneyi yakmak suretiyle yok etmislerdir..Karamanoglu halkini zorla yeni fethettigi Balkalara götürmüslerdir..

Ayrica günümüzde adi Karaman, o dönemki adi Larende olan sehri tekrar güclenirler düsüncesiyle yüzyilar boyu tirpanlamistir..Evliya Celebi`nin seyahatnamesi okunursa o dönemde Larende sehri`nin Konya kadar -ki Konya baskentlik yapmis bir sehrimizdir- büyük bir kent oldugunu yazar...Yani Osmanli Karamanogulari`ni sirf ayni soydan olduklari icin affetmis falan degildir...

Burada zaten Kimse Osmanli'nin Türk olmadigini ya da Yirmidört Oguz Boyundan (Kayi boyu) biri olmadigini, ya da büyük bir cihan devleti olmadigini, ya da döneminin en ileri teknoloji ve bilim ülkesi(yükselme dönemine kadar) olmadigini söylemiyor..Burada karsi fikirde olan kisilerin demeye calistigi sey Osmanli`nin, devletini Türklük bilinciyle yönetmemesi ve Türk halkini hor görmesidir...

Evet Osmanli soyu itibariyle Türk`tü ve devletini Yavuz Sultan Selim dönemine kadar da Türk devlet geleneklerine göre yönettiler..(Yüzlerce yillik Türk töresi)ama ondan sonra özellikle Kanuni Sultan Süleyman'in, Türk hanimindan olan oglu Kara Mustafa`yi Hürrem sultan'in iftiralariyla öldürmesi ve onun akabinde Hürrem sultan'in (ki kendisi sirp bir papazin kizidir) oglu Sari Selim'in tahta cikmasiyla beraber büyük bir hizla Türk devlet geleneginden uzaklasmaya baslamistir..

Osmanli bu dönemden sonra zevk-ü sefa icin ve bilhassa padisahlar, tahtlarini korumak icin, bilimi, felsefeyi dislamislardir..Ayrica taht cevresinde cöreklenen cikar amaci güden cevreler dinimizi bu ise alet etmek suretiyle Osmanliyi, sonu cöküs olan bir karanliga dogru büyük bir hizla sürüklemislerdir...

Osmanli soyu Türk`tü ama malesef devleti Türklük bilinciyle yönetmemislerdir ve hatta Türkleri bir tehdit olarak algiladiklari dönemler olmustur..(Ak Semsettin Fatih Sultan Mehmet'e tavsiyelerinde Toroslarda yasayan ve yerlesik hayat sürmeyen Yörük ve Türkmen kitlelerin devlet icin büyük bir tehdit olusturdugunu ve bunlarin yerlesik hayata gecmeleri icin zorlanmalarini -asimile edilmelerini- söylüyor)

Diyeceklerim simdilik bu kadar...

BacKDooR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Selamlar sık giremiyorum işler baya bir yoğun. Gerçi cevap vermeme gerek yok karamanbey çok güzel ileti yollamış Türklük ile biyolojik Türk olmayı aynı kefeye koyanlara iyi yanıt vermiş ama yazmadan edemeyeceğim. Açıklamaları için çok teşekkürler. Balkanlara göç ettirilen Türk’lerin karamanoğullarının bir daha güçlenmesini engellemek için olduğunu, onların soyundan geldiğini biliyordum ama ayrıntılı açıklamalarını bilmiyordum.

Öncelikle yer6 denen kişiye yanıt verelim.

yer6
Kalitesizliği kalite olarak benimsemişsin daha önceden de benzer iletilerin vardı anlaşılan o ki karşındaki seviyeyi bozmadıkça akıllanmayacaksın istediğin gibi olsun seviyeyi seninkine idireyim o zaman anlarsın belki.

Gerektiği yerde sana gereken şekilde daha önce cevap verdim ve oradan kalma kuyruk acınla nasıl da saldıracağını bilmiyorsun.
Daha iki kelimeyi bir araya getiremezken “TDK için makale yazıyorum” deyip bizleri aptal yerine koymaya çalıştığında yalanını ortaya çıkarmış olmam içine oturdu, hala çıkarmaya çalışıyorsun ama çıkaramazsın okkalı yerleştirdim.

Senin gibi boş beleş adamlara varlık denir, bir halt bilmeyip ancak milletin yazdıklarının altına aferin diyen goygoyculardır, yahu senin gibi adamları deneylerde kullanmak gerekli Türk milletine katkın yok bari bilime katkın olsun. Daha Biyolojik Türklük ile Türk düşmanlığı arasındaki oranı ters orantı sanıyorsun, anlayamıyorsun ne haddine bana yazmak.

Gerekirse senin kadar seviyesizleşebileceğimi öğrenmiş oldun, tayyip gibi adamlar argo konusunda sadece size değil bize de örnek oluyor, sanma ki altında kalırız.

otek72
Osmanlı'nın Türk olması farklı olaydır, Osmanlı'nın Türklükle alakasının olmaması farklı bir olaydır. Sapla samanı karıştırmamak gerekir.

Günümüzde birçok Türk var ki araplaşmış ya da amerikancılaşmış, hatta hem araplaşıp hem de amerikancılaşanların sayısı Türkiye'de son 5 yılda muazzam artmış. Yani Osmanlı’nın biyolojik Türk olması Türk düşmanı olmadığını kanıtlamaz.

Irkı ne olursa olsun Türk gibi düşünen ve davranan kişiler Türk'tür, Örneğin Laz'lar kadar vatansever insanlar nadirdir osmanlıyı Türk diye sevmek durumum olamayacağı gibi, Laz'lar da Türk değil gibi söylemde bulunmam da söz konusu olamaz. Çıkar noktanız yanlış olmuş 24 oğuz boyundan olması sadece biyolojik Türk olmayı kanıtlar, biyolojik yönden inkar eden varmış gibi örnek vermeniz konuyla alakasız olmuş.

Osmanlı Türk adını kullanmamıştır.
Aslında ilk yöneticilerin haklarını yememek lazım bu bir süreçti, yavuzdan sonra başladı daha çok.
Bizim insanımız bir şeyin afedersiniz suyunu çıkarmaya bayılır. Vur deyince öldürürüz o nedenle müslüman olalım demişiz vurup öldürüp arap olmuşuz.

Kadınlar sarayda söz sahibiyken arap kültürünün etkisiyle el çektirilmişlerdir, Türk kültüründe kadınların önemli yeri vardır, Osmanlı'nın ilk zamanlarında kadınlar da çok önemliydi henüz araplaşmamışlardı, suyu çıktıkça Türk kültürü yerine arap kültürü geldi kadınlar uzaklaştırıldı.

Osmanlı kan olarak Türk kanı taşıyor olabilir ama bir insana zorla Türklük vermenin manası yok, adamlar Türk adını dahi kullanmamışken burada sizlerin Osmanlıyı zorla Türklük için çalıştıklarını söylemeniz tuhaf oluyor.

Osmanlıda cihat vardır Türklük için savaşılmamıştır 6 sayfa konu oldu bir sürü şey yazdık Osmanlının abartılma nedeni sadece ve sadece günümüz başarısızlıklarından dolayı kendimize teselli vermek, bize geçmişi örnek gösterip motive edecek güç bulmaktır.

Ama bunlar yapılırken “Osmanlı gibi olamadık” denince gülüyorum Osmanlı kendisine kalan mirası yemiş ve sonunda Tüketince de batmış bir imparatorluktur.

Türkler tarihlerinde her zaman büyük imparatorluklar kurmuşlardır, Osmanlı tek değildir.

Türk tarihinde Türk milleti osmanlının son zamanı kadar ki kötü duruma düşmemiştir, e o kadar övülüyor da ne halt yemeye bu duruma kadar düşmüşüz.

Her Türk devleti ardından bir Türk devleti güçlü bir şekilde kurulmuştur peki biz neden o kadar güçlü değiliz işte bunların nedeni bize bırakılan mirasla ilgilidir.

Osmanlı bize sadece arapçılık mirasını bıraktı, ondan öncekilerin mirasını da yedi bitirdi üzerine eklemedi, dımdızlak kaldık.

Bir kesim ise osmanlıyı Hilafet nedeniyle özlemektedir, sanki osmanlının son 300 yılında hilafet yokmuş gibi, vardı da ne oldu? kurtardı mı bizi?

Aksine, tarihte yaşamadığımız kadar acıyı yaşattı, uyuştuk, elimizi ayağımızı her şeyimizi çektik “halifemiz varken Allah bizi korur” dedik.

Ama Allah 300 yıl yüzümüze bakmadı neden baksın ki? Çalışmayan adamın yanında mı olur, Türk milleti küçülürken ermenisi, yahudisi büyüdü ve şimdi yine onların kölesiyiz, sorsan Atatürk hilafeti kaldırmış da sanki onunla oılmuş, 300 yıl her şey yolundaymış da Atatürk yıkmış gibi.

Rektörün fikir beyanına karşı çıkmanız ise o da yanlıştır.
Bir şeyi kötülemek için tarihçi olmak gerekirken, sevmek için tarihçi olmak gerekmiyorsa bu çifte standart demektir. Tarihçi bir kişi buna dikkat etmeli, çünkü tarihçi meslek kuralları gereği objektif olmak zorunda, sevmeyen adama "tarihçi değil" derseniz seven adama da "neden seviyorsun tarihçi misin?" demek zorunda kalırız.

p2mfilm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bravo

ancak bu kadar net yazılabilirdi.
Abi bir yerde yazıyorsan adresini verebilirmisin inan yazılarını zevkle okuyorum.

saygılar

victoryy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaslar ben kaptan hocanın öğrencisiydim sadece bu acıklaması yoktur anlatılamaz gelip derslerinden birtanesine mutlaka girmelisiniz 20 dakıka ders işler gerisi surekli siyaset memleket meseleleri dir doğruları coktur ama işte boyle zehir zemberek acıklamalarıda vardır bunu basbakanlık arsivinden öğrendiğini söyler devletin bu gerçeği tepki alır diye sakladığını iddaa eder yoksa herkesın bu gerçeği çok iyi bildiğini söyler sadece bunlar yoktur hocanın söylediği kuranı öğrenmek için önce tevratı okuyacaksınız der Kenan Evreni ,Turgut Özalı,Süleyman Demireli,Tansu Çilleri öyle bir anar ki duymanız lazım diyeceğim aslında Türkiye aşşağı Türkiye yukarı bi adamdır yabancı kelime kullandırmaz Türkçeden yanadır yabancı marka giyisi giyeni görürse çok fena haşlar Bjk,Gs,Fb den nefret eder ermeniler ,rumlar,fransızlar kurdukları için...
TS lidir, allah tanımı yoktur en buyuk ıhtısasım din der herkesle tartışmaya herkesın tezlerını curutmeye hazırım der dunyaya ınen butun kitapları okuduğunu söyler...
daha bir sürü ayrıntısı vardır bu adamın kendi içinde tezatlığı çoktur
azıcık tanıyın diye yazdım bunları

Lykan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Defolsun gitsin bu ülkeden Alparslan gibi ecdadımız, dedemiz, atamız olmasaydı nerde yaşayacaktı acaba bu ne idüğü belirsiz mahlukcuk. Biz önce müslümanız sonra türküz bunu o kalın kafana sok prof bozuntusu...

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Lykan, sakin ol. :)