• Tesla, Türkiye’de! Şimdi ne olacak?

    Elon Musk'ın sahibi olduğu Tesla, web sitesindeki şarj istasyonları sayfasını düzenleyerek Türkiye'de 10 farklı şehirde şarj istasyonu konumu ekledi.

En büyük girişimcilik yarışması başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

Darknes$

Rektör
Emektar
Katılım
13 Haziran 2008
Mesajlar
17,956
Reaksiyon puanı
336
Puanları
83
En büyük girişimcilik yarışması başlıyor

Kendi işinin patronu olmak isteyenlere duyurulur! NTV, 1.000.000 TL değerinde fikir arıyor. 'birFİKRİNmiVAR?' yakında NTV'de başlıyor.
101022birfikir.hlarge.jpg


İSTANBUL - Türkiye’nin en büyük ve en çok ödüllü girişimcilik yarışması “Bir Fikrin mi Var?” çok yakında NTV’de başlayacak.

NTV, hayatı kolaylaştıracak, ihtiyacı karşılayacak, yatırıma dönüştürülebilecek , yenilikçi ve fark yaratacak fikirleri ve projeleri ödüllendirecek bir yarışma düzenliyor...

Ve şimdi başvuru ve ön elemelere katılma zamanı. İş dünyasının ekonomiye yön veren önemli isimleri, fikirleri, projeleri ya da ürünü değerlendirecek, 13 hafta devam edecek yarışmanın ardından yaklaşık 1 milyon Türk Lirası’na varan büyük ödülü kazanan isim ya da isimler canlı yayında açıklanacak.


ELEMELERİ ELAZIĞ’DA BAŞLIYOR
“Bir Fikrin mi Var?” girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek için yola çıkıyor. Yarışmanın elemeleri Elazığ, İzmir, Adana, Ankara ve İstanbul’da yapılacak. Geleceğinize yön verecek bu yarışmaya katılmak için yapmanız gereken ilk olarak fikrinizi bulmak ve www.ntvmsnbc.com ile www.birfikrinmivar.com adresindeki başvuru formunu doldurup göndermek. 27 Ekim Çarşamba Elazığ’da başlayacak elemeler 31 Ekim Pazar günü İzmir’de, 1 Kasım Pazartesi Adana’da devam edecek. İstanbul elemesi 3 Kasım Çarşamba, başkent Ankara’da ise 7 Kasım Pazar günü yapılacak.

Elemelerde seçilecek proje ya da fikir sahipleri 10’ar kişilik gruplar halinde İstanbul’da aralarında ülkemizinin en önemli girişimlerinden oluşan jürinin karşısına çıkacak. Final bölümüne kalan 10 yarışmacı ise soruları yanıtlayacak, kendilerine verilen farklı görevleri tamamlamaya çalışarak jüriyi etkilemeye çalışacak. Değeri 1 Milyon’u bulacak ödüllerin de sahibi olacak yaratıcı fikir veya proje sahibi, belki de iş dünyasının gelecek yıllardaki yön verici isimlerinden biri olmak üzere ilk adımı atmış olacak.

GÜÇLÜ ORTAKLAR İLE EN BÜYÜK ÖDÜL
2007’den bu tarafa düzenlenen ve bu süreçte 162 farklı üniversiteden 5.000'in üzerinde başvuru alarak kıran kırana bir mücadeleye ev sahipliği yapan ve her sene birinci gelen girişimcisinin hayalini gerçekleştirip ona şirket kurarak büyük ses getiren girişimcilik yarışması, bu sene daha güçlü ortaklar ve daha büyük ödüllerle NTV ekranında yer alacak.

Türkiye'nin haber kanalı NTV, ülke çapında büyük ses getiren yapımlara imza atan Most Production ve Türk girişimcilerini melek yatırımcılık finansman modeli ile tanıştıran LabX önderliğinde ve Türkiye'nin genç ve dinamik üniversitelerinden Özyeğin Üniversitesi, iş dünyasının yeni nesil yöneticilerini bir araya getiren Genç Yönetici ve İşadamları Derneği, Avrupa'nın ve dünyanın önde gelen üniversitelerinden University of Warwick bünyesindeki WMG (Warwick Manufacturing Group) ve bankacılık sektörünün önemli kurumlarından Bankalararası Kart Merkezi'nin desteği ile hayat bulan yarışma, girişimci olmak isteyen herkesi toplamda 1.000.000 TL değerine ulaşacak ödüllü bu benzersiz girişimcilik serüvenine davet ediyor.

ONLAR BAŞARDI VE KAZANDI
“Bir Fikrin mi Var?” Girişimcilik Serüveni, büyük bir başarı hikayesine imza atarak bugüne kadar üç genç ve başarılı girişimcinin şirketlerini kurmalarına öncülük etti. 2007-2008 yarışmasının birincisi olan Begüm Buğdaycı, melek yatırımcıları ile Eylül 2008’de Türkiye’nin ilk deney hayvanı laboratuarı olan Kobay Deney Hayvanları Laboratuvarı’nı kurdu ve bir seneden kısa bir sürede şirket değerini 4'e katladı.

Yarışmanın 2008-2009 yarışmasının birincisi Ahmet Bahadır Özdemir ise, LabX Melek Yatırımcılarından ortakları ile Kasım 2009’da City’s Media isimli şirketini kurdu ve İzmir'den Erzurum'a kadar Türkiye'nin en büyük ekran ağını hayata geçirdi.

“Bir Fikrin mi Var?” 2009-2010 yılının birincisi Abdullah Erdoğan, henüz Ağustos ayında ödülünü almış olmasına rağmen şirket kurulumu için şimdiden yola çıkmış ve girişimcilik yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerliyor.

FİKRİNİ BULAN KAZANACAK
Geleceğinize yön verecek bu yarışmaya katılmak için yapmanız gereken ilk olarak fikir bulmak ve başvuru formu üzerinden doldurup göndermektir. İş fikriniz, Ar-Ge çalışması gerektiren bir ürün veya hizmet olabileceği gibi, var olan bir ürün veya hizmetin ticarileşme sürecindeki yenilikçi fikirlerden de oluşabilir. İş fikrinizin değerlendirilmesinde fikrin potansiyeli, uygulanabilirliği ve rekabet ortamı gibi kriterler ölçülecek. Ön elemeyi başarıyla geçip ilk 100 proje arasına girecek ekipler, finale kalmak için 10 hafta boyunca seçkin jüri üyelerine fikirlerini en iyi şekilde sunmaya çalışacak. Türkiye'nin haber kanalı NTV'de yayınlanacak bu sunumlarda amaç hem fikirleri etkili bir şekilde karşı tarafa aktarabilmek hem de jüri üyelerinin olası sorularını kısaca yanıtlayabilmek. Tüm elemeleri başarıyla geçen 10 ekip, kendilerini zorlu görevlerin ve deneyimli jüri üyelerinin beklediği yarı-finale çıkmaya hak kazanacaklar.

NASIL YARIŞACAKSINIZ?
Ön elemeyi geçtiniz, jüriye sunumunuzu yaptınız ve ilk 10 ekip arasına girdiniz. Şimdi sıra, yarı-finalde belirlenen görevleri yerine getirmekte ve finale kalacak 4 ekip arasına girmek için kıyasıya mücadele etmekte! 2 hafta boyunca sürecek yarı-finalde, girişimciler özgüven, satış-pazarlama yeteneği ve grup çalışması gibi alanlarda kendilerini gösterecekleri ve jürinin gözüne girmeye çalışacakları farklı görevleri yerine getirecek. Tüm görevler stüdyo dışında ve önceden belirlenmiş şirketlerde gerçekleştirilecek. Yarışmacılar bir şirketin ürünlerini pazarlamaktan bir ekibi yönetmeye kadar farklı ödevleri yerine getirecek. Tüm sorumluluklarını başarıyla yerine getiren ve jürinin en beğendiği 4 ekip ise değeri 1.000.000 TL'ye varan ödülleri kazanmak için finale yükselecek!

Canlı yayınlanacak büyük finalde yarışmacılar, Türk iş dünyasından önemli işadamlarının da konuk jüri olarak katılacağı bu bölümde kendilerinin Türkiye'nin en çok gelecek vadeden girişimcisi olduğunu ikna etmeye çalışacak. Dereceye giren girişimci ve proje ise benzersiz ödüllerin yanı sıra, LabX Melek Yatırımcıları ve Özyeğin Üniversitesi aracılığı ile şirket finansmanı elde edecek ve böylece hayallerini gerçekleştirerek kendi şirketini kuracak.

Başvuru ve daha fazla bilgi için:
www.birfikrinmivar.com


ÖN ELEME YAPILACAK İLLER:

İzmir - 31 Ekim 2010 Pazar
Yer: 9 Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Sarayı
Saat: 10:00

Adana – 1 Kasım Pazartesi
Yer: Seyhan Otel
Saat: 10:00

İstanbul – 3 Kasım Çarşamba
Yer: NTV Stüdyoları, Doğuş Power Center Maslak
Saat: 10:00

Ankara – 7 Kasım Pazar
Yer: NTV Ankara Bürosu Kazım Özalp Mh. Nenehatun Cad. No.99 Gaziosmanpaşa/Ankara
Saat: 10:00

http://www.ntvmsnbc.com/id/25143810/

Benzer bir yarılma programı

http://forum.shiftdelete.net/kariyer/177817-dragons-den-turkiye.html
 

findukfaresi

Dekan
Katılım
29 Mart 2008
Mesajlar
7,298
Reaksiyon puanı
62
Puanları
0
aveanın desteğiyle toplum gönüllüleri de hayatımın fikri diye bir proje gerçekleştirmişti. 2 sene oldu trabzonda da bu proje yürüdü. genç girişimciler atılmak istedikleri iş hayatıyla ilgili projelerini sundular ve kredilerini de aldılar :) ben de bu projede yer almıştım

nitekim genç girişimciler desteklenmeli kesinlikle :)
 

Son mesajlar

Üst