En az/çok sorun çıkaran otomobiller

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
J.D. Power'ın araştırmasına göre, her 100 araçta hangi marka ne kadar problem yaşıyor? İşte en az sorun çıkaran markalar...

Fıat
161 adet problem

Smart
154 adet problem

Chrysler
143 adet problem

Subaru
142 adet problem

Jeep
141 adet problem

Land Rover
134 adet problem

Mıtsubıshı
126 adet problem

Acura
126 adet problem

Scıon
124 adet problem

Volkwagen
123 adet problem

Mazda
123 adet problem

Mını
122 adet problem

Cadillac
122 adet problem

Nissan
121 adet problem

Volvo
120 adet problem

Dodge
116 adet problem

GMC
115 adet problem

Audı
115 adet problem

Industry Average
112 adet problem

Mercedes-Benz
111 adet problem

Honda
111 adet problem

Ram
110 adet problem

Ford
107 adet problem

Buick
105 adet problem

Toyota
104 adet problem

Lexus
104 adet problem

Lincoln
103 adet problem

Chevrolet
101 adet problem

BMW
99 adet problem

Infınıtı
97 adet problem

Hyundai
95 adet problem

Jaguar
93 adet problem

Porsche
86 adet problem

Kia
80 adet problem

KaynaK

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Yav bunlar hep Yalan dolan Kia mı ? sorunsuz araç Sen al Reno yu Adam akıllı kullan Bmw den uzun gider
Sana kalmış birşey Eğer normal Sıralama Olarak olacasa En Sorunsuz Araç Ülke Olarak Amerikan Araçlarıdır
(GMC,Ford,Chevrolet,Cadillac,Lincoln ) Sonra Alman Gelir ama Polemik Vardır Alman mı Japon mu ? diye
Ben Alman derim Japon bana Göre Mitsubushı Hariç Tenekedir (Kendimce) En sorunsuz araç Diye Millete sorsanız
Çoğu Volvo der Ama En Sorunsuz araç sorunsuz Bakımlı kullanıldığında Sorunsuzdur .. :)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Yav bunlar hep Yalan dolan Kia mı ? sorunsuz araç Sen al Reno yu Adam akıllı kullan Bmw den uzun gider
Sana kalmış birşey Eğer normal Sıralama Olarak olacasa En Sorunsuz Araç Ülke Olarak Amerikan Araçlarıdır
(GMC,Ford,Chevrolet,Cadillac,Lincoln ) Sonra Alman Gelir ama Polemik Vardır Alman mı Japon mu ? diye
Ben Alman derim Japon bana Göre Mitsubushı Hariç Tenekedir (Kendimce) En sorunsuz araç Diye Millete sorsanız
Çoğu Volvo der Ama En Sorunsuz araç sorunsuz Bakımlı kullanıldığında Sorunsuzdur .. :)

Araştırmanın kaynağı gayet ciddi bir siteye benziyor. Gerçi Hundai ve Kia gibi Kore firmalarının Alman ve Amerikalılardan daha iyi bir sonuç almış olmasını çok garipsedim ama sonra aklıma bu yıl ki Euro Ncape araç güvenlik testinin sonuçları geldi. Yani bu yıl en güvenli araç testini Kia'nın sportage modeli kazanmıştı. Bu teste hadi güvenmedik diyelim de, Euro Ncap bence dünyanın en güvenilir testlerinden biri.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Bizim 11 yıllık honda jazz 1 kere arızalanmadı.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Araştırmanın kaynağı gayet ciddi bir siteye benziyor. Gerçi Hundai ve Kia gibi Kore firmalarının Alman ve Amerikalılardan daha iyi bir sonuç almış olmasını çok garipsedim ama sonra aklıma bu yıl ki Euro Ncape araç güvenlik testinin sonuçları geldi. Yani bu yıl en güvenli araç testini Kia'nın sportage modeli kazanmıştı. Bu teste hadi güvenmedik diyelim de, Euro Ncap bence dünyanın en güvenilir testlerinden biri.
Evet en güvenilir test ama Ben güvenmiyorum Crash tesltler Çok Mühim hızlarda Yapılmıyor Ve önemli olan iç güvenlik Reno Bile 5 Yıldız Kia neden olmasın ?

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
O test tahminme göre servise uğrama sıklığına göre hesaplanmış. Alman arabalarının uzun ömürlü olduğu biliniyor. Amarikan modellerini ise artık Amerikalılar bile tercih etmiyorlar çünkü teknolojileri eskimiş. Amerikada üretilen arabaların büyük kısmı Japon modelleri ve Volkswagen. Şimdiye kadar kullandığım en rahat araba bir Volvo'ydu. Honda'ları da beğenirim. Yağ gibi kayıyorlar. Ama Renault tercih ederim, çünkü param ona yetiyor.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
O test tahminme göre servise uğrama sıklığına göre hesaplanmış. Alman arabalarının uzun ömürlü olduğu biliniyor. Amarikan modellerini ise artık Amerikalılar bile tercih etmiyorlar çünkü teknolojileri eskimiş. Amerikada üretilen arabaların büyük kısmı Japon modelleri ve Volkswagen. Şimdiye kadar kullandığım en rahat araba bir Volvo'ydu. Honda'ları da beğenirim. Yağ gibi kayıyorlar. Ama Renault tercih ederim, çünkü param ona yetiyor.
Teknoloji olarak Markaya Gore Degisir Ford Teknoloji Olarak gayet ileride
Ve 1998 Model Chevy Suburbanda Olan Ozellik 2010 tiguanda Yok Hem Zaten teknoloji dememiş Uzun omurluluk demiş

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
O halde saçma olmayan verileri sen yayınla da bilgilenelim aga! :)
Usta ben diyorum ki Bu verilere inanmayalım :) Çarpışma testiyle uzun ömürlülük farklı olaylar Her insan kendi arabasına Güzelce bakabilirse zaten Sorunsuz biner kendimce :)

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Ne kadar iyi bakarsan bak, bazı marka ve modeller daha sık arızalanıyorlar. Fiat/tofaş en başta geliyorlar

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
5 yaşından büyük arabların arıza yapması normal...

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
Yukarida arkadas 11 yillik hondasi hic sorun cikarmamiş ,ama bu işler yaşa bakmiyor ne ekersen Onu biçersin
20 yasinda sorun cikarmayan arabada Var 1 yasinda sorun cikaranda ..
demek ki aç gözlü üreticinin ürettiği araçlar bozulacak şekilde üretiliyor demek ki...
bi rolls royce olamazlar zaten.

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Fiat'ların 3 sene sonra servise uğrama sebepleri artıyor. Kalitesiz malzeme tercih ediliyor. Bunu ilk olarak kendim temizlemeye kalktığımda anladım. Cam'ların contaları temizlk bezinde siyah leke bırakmaya başlıyor 3. yıldan sonra Fiat'larda. Periyodik bakım dışındaki arıza ve parça değişimlerinin sıklığını, bir kıyaslama olarak kullanabilirsiniz. Bunlar kullanıcı için her zaman ek maliye demektir. Tabii kullanıcı yine de başka nedenleri daha önemli bulduğu için, memnun kalabilir. Meselâ fiyatı daha uygun, veya parçaları daha uygun. Türkiye de birinci tercih nedeni olarak, her yerde parçasının bulunur olması geliyor. Özellikle de yaşlı kesimde. Çünkü onlar halen ithal yasağı yıllarının travmasını iç güdüsel olarak yaşıyorlar. Türkiye de Renault ve Fiat'ın en çok satan markalar olmalarının nedenide bu. Nesil yenilendikçe, tercihler de değişecektir.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
şimdi şöyle bir şeye dikkat çekmek isterim.
piyasada markanın kullanımda olan araç sayısı ve problem çıkaran araç miktarına göre yapılmıyorsa bu işlem tamamen yanlış bilgi olur.

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
şimdi şöyle bir şeye dikkat çekmek isterim.
piyasada markanın kullanımda olan araç sayısı ve problem çıkaran araç miktarına göre yapılmıyorsa bu işlem tamamen yanlış bilgi olur.
Bence problem çikaran Araç listesine benzemiyor

kmurat

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,710
Çinliler İphone, İpad, İmac'i üretiyor ve siz o ürünlrere deli gibi para harcıyorsunuz. Volvo'yu İsveç'liler üretiyor. Sermaye sahibi çinliler olmuş, ne fark eder. ( Keşke bizden bir babayiğit satın alsaydı. Ama bizim patronlar bir tek taşeronluk yapmayı biliyorlar ) Marka prestijli ve en eski otomobil üreticilerinden biri.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
Bu konu üzerine merakımı mucip olunca bir araştırma yaptım. Öğrendim ki, Volvo ilk evvelen Ford'a satılıyor, 1999 yılında... 2010 yılına gelindiğinde de Çinli Gely firmasına satılıyor. Tıpkı Samsung gibi farklı alanlarda üretim gerçekleştiren firmanın sadece otomotiv kısmı satılmış. Gely aldığı bir kararla Volvo'nun Çinde de üretimini gerçekleştiriyor... Ancak, Çinde üretilen otomobillerin sadece Çin'de satılmasına, Çin dışında başka bir ülkeye satılmamasına karar veriyor. Çin dışında satılan diğer bütün Volvo marka otomobillerin İsveçte üretilen otomobil olması sağlanıyor.

Özetle, Türkiyede satılan Volvo marka otomobiller kesinlikle İsveç üretimidir; Vesselam! :)

alpacino_34

Müdavim
Reaksiyon puanı
495
Bu konu üzerine merakımı mucip olunca bir araştırma yaptım. Öğrendim ki, Volvo ilk evvelen Ford'a satılıyor, 1999 yılında... 2010 yılına gelindiğinde de Çinli Gely firmasına satılıyor. Tıpkı Samsung gibi farklı alanlarda üretim gerçekleştiren firmanın sadece otomotiv kısmı satılmış. Gely aldığı bir kararla Volvo'nun Çinde de üretimini gerçekleştiriyor... Ancak, Çinde üretilen otomobillerin sadece Çin'de satılmasına, Çin dışında başka bir ülkeye satılmamasına karar veriyor. Çin dışında satılan diğer bütün Volvo marka otomobillerin İsveçte üretilen otomobil olması sağlanıyor.

Özetle, Türkiyede satılan Volvo marka otomobiller kesinlikle İsveç üretimidir; Vesselam! :)
Demekki sağlamlığı Bu Yüzdenmiş (Ford) :)

Son mesajlar