Emre beni dövmek için...

Bu konuyu okuyanlar

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, F.Bahçeli Emre’nin cezasının açıklanmasının ardından sıcağı sıcağına açıklamalarda bulundu

20/04/12 09:36
735590_detay.jpg

• zarf.gif

TRT SPOR’da yayınlanan Basın Tribünü Programı’na bağlanan Şener, açtı ağzını yumdu gözünü... İşte Şener’in zehir zemberek açıklamaları: Ben kimsenin ceza almasından hoşnut olan bir insan değilim. Emre’nin yaptığı ırkçılıkla ilgili söylemler hoş değil. İnsanlar şikeden de hoşlanmaz ama ırkçılık ve şike saha içinde kalmaz. Affı olmaz. Bir kamu olayıdır. Verilen komik bir cezadır. Bence ceza vermeseler daha iyi olurdu! Emre çok daha fazla cezalara layık bir çocuk. Yani ırkçılık 8 maç mı 16 maç mı? Şimdi bu Disiplin Kurulu’nun verdiği bu cezayı Tahkim Kurulu ne yapar sıfıra indirip geri gönderir.

‘BAŞKANA TELEFON EDİLMİŞ’
Geçenlerde Futbol Federasyonunu Başkanı Yıldırım Bey’le görüştük bana ‘ırkçılık en nefret ettiğim şey’ dedi. Ama demek ki 1-2 telefon geldi ki böyle bir karar çıktı. 4’e 3 oylama ile alınmış karar. Demek ki bundan sonra bütün kararlar orada F.Bahçe lehine 4’e 3 alınacak. Zaten bu iş bitti. Oraya Fenerbahçe’nin kendisi otursa Fenerbahçe orayı idare etse daha şık olur. Bize ne derlerse bizde öyle onu yapalım.
‘EMRE BENİ DÖVMEYE GELEN BİR OYUNCU’
Trabzonspor Başkanı Sadri Şener’in en çarpıcı açıklamalarından birisi de Emre Belözoğlu ile Haziran ayında arasında yaşanan bir olay olduğunu ifade etti. Şu ana kadar konuşmadığını ancak dünkü gelişmeler sonrasın konuşmak zorunda kaldığını ifade eden Şener “Mahmut Özgener ve Levent Kızıl’a sorun... Beni dövmeye gelen bir oyuncudur bu. Ben bunları söylemeyecektim ama verilen bu kararlardan sonra söylemek mecburiyetinde kaldım. Sen futbolcusun bu işten bir de para alıyorsun. Trabzonsporlular ona küfretti diye beni dövmeye gelecekmiş. Bana da Fenerbahçeliler küfür ediyor. Ben kulüp başkanıyım sen futbolcusun. Sen bu işten para kazanıyorsun ben cebimdekini veriyorum. Küfür yediysen bük kafanı git. Mustafa Kemal’in silah arkadaşı değilsin ki” ifadesini kullandı.
‘Kaptan yapıyorsa takıma şamil olur’
“Eğer ırkçılığı bir takım kaptanı yapıyorsa bu bütün takıma şamil olur. Doğru mu değil mi? Bana göre futbol hayatı bitmeliydi. Sinirliyken söylenmiş bir cümleymiş. Sarhoşken birine çarptığın zaman hakim ‘sen sarhoştun’ deyip cezayı indirir mi? Yarın o disiplin kurulu istifa etmelidir. Tahkim otomatik olarak bekliyor zaten yukarıda. Sen yargıtay başkanını al küçük yaşta bir avukatı koy oraya. Doğru mu? Yargıtay ne demek. Yani belli bir yaşı geçmiş insanların bulunduğu yer.
‘MAHALLE MAÇI OLUR’
Sadri Şener, yakında tamamlaması beklenen Etik Kurulu’nun raporu ve TFF’nin şike konusunda alacağı kararla ilgili düşüncelerini de açıkladı. Artık kurumlara fazla güveninin kalmadığını ima eden Şener “Şikeyle ilgili verilecek kararlardan umutlu değilim artık. Duyumlarıma göre böyle bir şey vardır ama ceza vermeye gerek yoktur kararı çıkacak. TFF Başkanı Yıldırım Demirören, ‘Etik Kurulu şike olaylarını yazmaya başladı’ dedi. Etik Kurulu derse ‘kulübün bir suçu yoktur kişilerin vardır’ o zaman disipline vermeyecekler. Şike davası sulandı zaten. Şimdiye kadar 50 kere karar vermeleri gerekirdi. UEFA bir ceza verirse yabancı oyuncular Avrupa’ya gider biz de Türkler’le mahalle maçı yaparız” dedi.

‘Allah’tan UEFA var tokatı yapıştırıyor’
“Türkiye’de bir tek Trabzonspor uğraşıyor bunlarla. Galatasaray uğraşıyordu onlarda ‘zaten şampiyon oluruz kupayı alırız’ diye çekildi kenara. Şimdi Fenerbahçe ile Trabzon dövüşsün dursun ortada. Öbürleri zaten ilgilenmiyor kenardan ‘yapma etme’ diyorlar. Ben uğraşmasam bunların hepsi kapanıp gidecek. Hukuk üstün zannediyordum ama değilmiş. Allah’tan UEFA var yapıştırıyor tokatı oturtuyor yerine.”
‘Dik durdukça arkam oyuldu’
“Bana göre PFDK ve TFF güvenilirliğini yitirmeye başlamıştır. Seçimlerde bizim de oy verdiğimiz bir yönetimdi bu. Ben yine dik durmaya çalıştım ama ben dik durdukça arkam oyuldu. Trabzonspor’la dalga geçmektir bu. Disiplin kurulu utansın. Bu insanın kişiliğini araştırsın. Yaptıklarını araştırsın verdiği cezaya baksın ve gelsin benden özür dilesin.”
‘Amir benim memur onlar’
“Engin Tuzcuoğlu (Tahkim Kurulu başkanı) çekilsin diye başvuru yaptık ama kimse çekilmedi. Burada amir benim memur onlar. Ben oy verdiğim müddetçe amir ben olacağım. Şimdi Engin Tuzcuoğlu’nu tanımam ama davaya (şike) görüş de bildirmiş. Bu görüşte olan bu davaya yorum yapan birinin tahkim kurulu başkanı olması olmaz. Federasyonun bu kadar hata yapacağını tahmin etmiyordum. Bu kadar göze sokarak hata yapmasını beklemiyordum.”

Kaynak

soneresra

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yeter artık sadri şener sen ve senin gibi yöneticiler fenerbahçedede dahil artık o pis ellerinizi çekin futboldan trabzon-fener düşmanlığı yarattınız yarın çekip gittiğinizde bu hayattan,yarattığınız nefret kat kat büyüyüerek çocuklarımıza evlatlarımıza geçicek bu kadarmı cahilsiniz ya,taraftara şirin gözükücez diye futbolu nerelere getirdiniz.siz ve sizin gibi zihniyetteki yöneticiler çekilin artık futboldan nefret ettirdiniz soğuttunuz insanları ya.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Milli takım kaptanı,
Milli maç dönüşü,
Milli takımın olduğu uçağta
Federasyon başkanı ve diğer yöneticilerin olduğu ortamda,
Bir Kulüp başkanını dövmek için bekliyor.!!

neden?

o kulüp başkanının kulübünün taraftarı oyuncuya küfür etmiş.

Kulüp başkanının bunu dillendirmesi yanlış....
Bir futbolcunun kendisine Irkçı soylemde bulunulduğunu soylemesi yanlış...

bunları dillendirenler ortalığı karıştırmak istiyor, düşmanlık yaratıyor, nefret oluşturuyor.....

Kulüp başkanını dövmek için bekleyen , ırkçılık yapan futbolcunun yaptığı doğru...ortalığı karıştıran, düşmanlık yaratan, nefret oluşturan o değil....

allah aşkına ne içiyorusunuz siz ? yada nasıl bir gözlükle bakıyorsunuz dünya ya ?

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
yav kardeşim Emre bunları yaptıysa git şikayet et, niye böyle konuşup konuşup da icraate gelince hiç kimse birşeyler yapmıyor?
Madem Emre sana hakaret etti, yanınızda hiç mi kimse yoktu, bir tane şahit tut, git savcılığa şikayet et.
Herkes bir yerlerde Fenerbahçe'ye saldırıyor,
Sahada kazanamayanlar başka yollara başvurmaktan bıkmayacak anlaşılan.

negroo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Keşke dövseymiş seni Emre.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
geçti bunlar sadri efendi. demirörene destek vermeden önce düşünecektin. seçimden önce kurullara kimlerin geleceği belliydi zaten. bu federasyonun nasıl bişe olacağı belliydi. bunu bile bile gidip oy verdin. kendi düşen ağlamaz.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
sadri şener kadar problemli bi adam görmedim. anca polemik yaratmak amacı. madem öyle bi şey vardı niye zamanında söylemedin de şimdi söylüyorsun. insan art niyetli olmasa böyle bi şeyi o zaman söylemediyse şimdi de söylemez.

bu sene trabzonun başarısızlığını bu tarz polemiklerle unutturmaya çalışıyor. kadıköydeki hezimeti kaldıramadı, oraya buraya saldırıp çamur atıyor...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
sadri şener kadar problemli bi adam görmedim. anca polemik yaratmak amacı. madem öyle bi şey vardı niye zamanında söylemedin de şimdi söylüyorsun. insan art niyetli olmasa böyle bi şeyi o zaman söylemediyse şimdi de söylemez.bu sene trabzonun başarısızlığını bu tarz polemiklerle unutturmaya çalışıyor. kadıköydeki hezimeti kaldıramadı, oraya buraya saldırıp çamur atıyor...
Bu adam için yazılabilcekleri yazmışsınız imzamı altına atıyorum.Şunu eklemek isterim 2 kulüp arasındaki oluşan gerginliğin en büyük sebebi bu kişidir.İleride anılırken hiç kimse anıları ile anmayacak bu adamı o kadar.

Reaksiyon puanı
10,324
ben bu adamın tek bir sözüne bile inanmıyorum artık!
kendi başarısızlıklarını örtmek için her yolu mübah gören bir zihniyet.
zamanlamasına bakar mısınız?
emre düşmüş ya bi kere,
tam fırsat,
vur abalıya!