Emre Belözoğlu Atletico Madrid'de

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
bu kadar vukuatına rağmen hala emreyi savunabiliyorsanız, siz de onunkine benzer karakterdesiniz demektir.

bu tür tariz ve serzenişler beni bu forumdan öylesine soğutuyor, öylesine kırıyor ki kelimelere sığdıramam.
yazdıklarımın tamamını tam olarak okumadığınız anlaşılıyor.
saha içinde yaptıklarını savunduğumu söylemedim ben.
bir bütün olarak görülmesini istedim.
kin ve nefretinizin teröristbaşına yapılandan daha fazla bir boyuta ulaştığını hatırlatmak istedim.
eğer galatasaraydan ayrılmamış olsaydı koro halinde baltalarınızı çekip üstüne bunca saldırır mıydınız bunu merak ettim ayrıca!
bir de hıncınız öyle bir boyuta ulaştı ki onunla yetinmediniz, nihayetinde görüş belirtti diye oklarınızı şahsımıza yönelttiniz!
ayıp oluyor gerçekten!
ve bir daha sizlerle en ufak bir polemiğe dahi girmekten kaçınmağa çalışacağımı söylemek isterim.

işi eleştiriden çıkarıp düşmanlığa döktüğünüz sürece sizlerle konuşmanın bir mantığı da yok zaten.
vebalden başka!

Allaha emanet olun.

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
@CiiixXx bir konuda yanlışın var.

biz galatasaraylılar emreye fenerbahçeye gelişinden değil, galatsaraydan ayrılış şeklinden ötürü kızgındık.

o dönem galatasaray ekonomik bakımdan çok zor bir dönem geçiriyordu. emre ve okan transferinden gelecek para kulübü çok rahatlatacaktı. ancak emre ve okan sezon bitmeden intere imza attı ve galatsaray bu iki oyuncudan alacağı paranın çok azına razı olmak zorunda kaldı.

ilerleyen dönemlerde emre ne zaman transfer konusunda kendisine soru sorulsa "ben türkiyeye dönersem ancak galatasarayda oynarım" şeklince cevaplar veriyordu. bu cevapları kendi isteğiyle verdi. biz onu zorlamadık. sonra kendi sözlerini yutup fenerbahçeye geldi. üztüne bir de fener taraftarına yaranmak için "ben doğuştan fenerliyim" tarzı açıklamalar yaptı. bizler de tepki gösterki haliyle.

ancak bu tepkilerimiz asla "neden bize gelmedin" tepkisi değildi. emrenin tavırlarınaydı.

çünkü galatasaray altyapısından çıkmış, galatasaray kültürünü almış birinin bu karakterde olmasını kabullenemiyorduk.

yoksa geçmişte de tanju, semih gibi isimler galatsaraydan fenerbahçeye gitti. kimse de gidenleri düşman olarak görmedi.

Bende, ''ayrılışı nedeniyle kırgınlık vardı, bu kırgınlık Fenerbahçe'ye gelişiyle nefrete dönüştü'' dedim. Fenerbahçe'yi daha fazla para veriyor diye tercih etti, paraya sattın bizi şeklinde genel kanı vardı.

Sadece bu forumdaki, o zamanki yorumlar bile yeterli unu anlamaya.

http://forum.shiftdelete.net/spor/37005-emre-belozoglu-fenerbahcede-4.html

Fenerbahçe taraftarına yaranmak için değil, gerçek olduğu için söyledi. Doğuştan Fenerbahçe'li olduğu doğru. Böylesi yüzlerce futbolcu var. Gönül verdiği değil de, değer gördüğü, para kazandığı takımlarda oynayan. Profesyonel futbolcu taraftar gibi duygusal davranamaz, davranmamalı. Ben o hatayı yaptım çocukken.

Taraftarda, duygusallık beklememeli futbolculardan...

Dediğin gibi, Türkiye'de başka takımda oynamam demişti, ama düşünceler değişebilir. Bir açıklamasında Fenerbahçe'de oynamam diyemem de demişti..

Transfer döneminde Galatasaray'da istedi, Fenerbahçe'de. Fenerbahçe her konuda ikna etti Emre'yi ve transfer etti. Örnek verdiğin gibi, çok doğal şeyler bunlar.

Doğal olmayan, verilen tepkiler. İlk maçında sahaya yeşil yeşil doları simgeleyen paraların atılmasıyla başlayan ve her hareketi abartılarak tribünlerden basından gelen haksız bir tepki, linç süreci...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
bu tür tariz ve serzenişler beni bu forumdan öylesine soğutuyor, öylesine kırıyor ki kelimelere sığdıramam.
yazdıklarımın tamamını tam olarak okumadığınız anlaşılıyor.
saha içinde yaptıklarını savunduğumu söylemedim ben.
bir bütün olarak görülmesini istedim.
kin ve nefretinizin teröristbaşına yapılandan daha fazla bir boyuta ulaştığını hatırlatmak istedim.
eğer galatasaraydan ayrılmamış olsaydı koro halinde baltalarınızı çekip üstüne bunca saldırır mıydınız bunu merak ettim ayrıca!
bir de hıncınız öyle bir boyuta ulaştı ki onunla yetinmediniz, nihayetinde görüş belirtti diye oklarınızı şahsımıza yönelttiniz!
ayıp oluyor gerçekten!
ve bir daha sizlerle en ufak bir polemiğe dahi girmekten kaçınmağa çalışacağımı söylemek isterim.

işi eleştiriden çıkarıp düşmanlığa döktüğünüz sürece sizlerle konuşmanın bir mantığı da yok zaten.
vebalden başka!

Allaha emanet olun.
mesajınızın her kelimesini okudum merak etmeyin. benim kimseye düşmanlığım yok. eleştirilere karşılık veremeyince "düşmanlık" göndermesi yapmak fenerbahçe taraftarlarında adet oldu zaten. :)

hem onaylamayıp hem de "bir bütün olarak görün" diyerek savunmak nasıl bir çelişkidir?

"emre galatasaraydan ayrılmamış olsa..." demişsiniz. peki emre fenerbahçeye gelmemiş olsa siz yine bu mesajları yazıyor olacakmıydınız? hiç sanmıyorum.

şimdi bu eleştirilere "makul" cevap verebiliyorsanız verin. işi yine düşmanlık edebiyatına bağlayacaksanız ben de sizinle muhatab olmak istemem.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
Yolun Açık olsun Emre.
En azından orada sadece Futbolun ile gündeme geleceksin.
Dünyaya Rengarenk Bakanların tepkilerine maruz kalmazsın.
Elin ne idüğü belirsiz futbolcularının yaptıklarını görmeyenlere bu gidişin ders olsun.
Orada En iyi şekiilde bizi temsil et.
Etki Seni linç etmeye çalışanlara kapak olsun.

komoon

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
inşallah orada da ırkçılık ile adın anılmaz...

NT1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bir Çirkef Gitti Türkiye den darısı Diğerlerinin Basına....

Bknz: Volkan Demirel

li10sKing

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
türk futbolu için güzel ispanyol futbolu için kötü haber bir tane kaleci ve de yöneticiyide postaladık mı türk futbolu kurtulur bence

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
orda türkiyede yaptıklarını yapamaz zaten. ne de olsa ispanyada, burdaki gibi her türlü vukuatını sahiplenip sonuna kadar savunan holigan taraftarlar ve rambo basın yok.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
peki emre fenerbahçeye gelmemiş olsa siz yine bu mesajları yazıyor olacakmıydınız? hiç sanmıyorum.

emre zokora'ya o meş'um sözünü söylediğinde en acımasız mesajı yazan bendim kardeşim. bilmem hatırladınız mı?
evet, Allah şahidimdir ki emre için yazdıklarım fenerbahçeli oluşu sebebiyle değildir, bunu size yeminle, namusum ve şerefim üzerine söylüyorum. onu daha evvel acımasızca eleştirdiğim gibi, ona yapılan bu denli saldırılar, hak ettiğinin ötesinde haksızlık boyutuna varınca da sadece bu kısmını savunmayı kendime insani ve vicdani bir borç olarak hissettim.

ayrıca bakın daha geçen gün yazdığım şu mesajı görmediniz. bunu şunu için yazıyorum, evet kalbi bir fenerbahçeliyim ama, hak ve adalet duygusu bana fenerbahçelilikten daha önce geliyor.

hakkı teslim etmek gerekirse bu konuda galatasaray türk futboluna öncülük etmiştir.
derwall gibi büyük bir futbol bilgesini getirerek önce zihinsel bir devrim gerçekleştirdiler, sonra onunla mustafa denizli ve fatih terim gibi iki büyük teknik adam yetiştirdiler.
önce denizli, onun peşinden terim... türk'ün de bu işi başarabileceğini ispat ettiler. artık özgüven gelmişti. arkasından aykutlar, ertuğrullar geldi... yol açıldı bi kere... umuyorum bundan sonra da bu hep böyle devam eder.

fakat ben galatasaraylı bir arkadaşın fenerbahçe hakkında böyle bir mesaj yazdığına henüz hiç şahit olmadım.

karakterimi sorgulayan arkadaş, istersen sen de bi kez olsun vicdanını sorgula!

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
emre zokora'ya o meş'um sözünü söylediğinde en acımasız mesajı yazan bendim kardeşim. bilmem hatırladınız mı?
evet, Allah şahidimdir ki emre için yazdıklarım fenerbahçeli oluşu sebebiyle değildir, bunu size yeminle, namusum ve şerefim üzerine söylüyorum. onu daha evvel acımasızca eleştirdiğim gibi, ona yapılan bu denli saldırılar, hak ettiğinin ötesinde haksızlık boyutuna varınca da sadece bu kısmını savunmayı kendime insani ve vicdani bir borç olarak hissettim.

ayrıca bakın daha geçen gün yazdığım şu mesajı görmediniz. bunu şunu için yazıyorum, evet kalbi bir fenerbahçeliyim ama, hak ve adalet duygusu bana fenerbahçelilikten daha önce geliyor.

fakat ben galatasaraylı bir arkadaşın fenerbahçe hakkında böyle bir mesaj yazdığına henüz hiç şahit olmadım.

karakterimi sorgulayan arkadaş, istersen sen de bi kez olsun vicdanını sorgula!
benim vicdanım rahat. sizin de sözlerinizi desteklemek için başka konulara yazdığınız mesajları gündeme getirmenize gerek yoktu. sadece makul açıklamalar yeterliydi. :)

CiiixXx

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Emre'ye bugüne kadar yapılanlar, Emre'nin bugüne kadar yaptıklarından çok daha ağır...

Fenerbahçe'ye geldiğin günü hiç unutmayacağım...
Keşke bizimle bıraksaydın futbolu, ama olmadı.
Fenerbahçe için verdiğin emekler ve akıttığın ter için sonsuz teşekkürler...
Yolun açık olsun Kardeşim.
Hakkını helal et Fenerbahçe'li Emre...

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
emrenin havaalanı açıklamaları:

[video=youtube_share;xcsU4J8MlGk]http://youtu.be/xcsU4J8MlGk[/video]

la liga özel röportajı:

[video=youtube_share;PQIBWPhRxoc]http://youtu.be/PQIBWPhRxoc[/video]