Email Hesabınızla Başkalarının Bİrşeyler Yapması

Bu konuyu okuyanlar

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Kullandığım birkaç email adresim var. Aktif olarak da kullanırım. Zibidinin birisi bu hesapla facebook açmıştı kapattırdım. Daha sonra instagram açmış. Onu da ben girdim kapattım. Gitmiş darkorbit hesabı açmış. Ama açılan bu hesaplar aktif değil. facebook hesabı mesela kızları eklemek için filan açılmıştı. yani argo tabiriyle şerefsizin teki bu.

Benim anlamadığım mesele şu. Sadece email girmek ile nasıl bu kadar şey yapılabiliyor. Kafamdan sallasam aliyılmaz@hotmail gmail gibi kesin olarak açık olabilecek bir email bu kadar çok şeyi onaysız nasıl yapabilirim. Hiç mi bir engel yok hiç mi onay yok yav.

Ayrıca ben bu şerefsizi nasıl bulurum ve hakkında neler yapabilirim?

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Bir yere e-mail adresi girdikten sonra mail'e onay bağlantısı gönderirler. O mailde "bu siz değilseniz bildirin" tarzı bir bağlantı daha vardır. O şekilde engel olabilirsin ancak.
Dediğin gibi rastgele mail yazarak her yerde hesap açabilirsin ancak onay mailine tıklamazsan, hesabın bir süre sonra iptal edilir.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Bir yere e-mail adresi girdikten sonra mail'e onay bağlantısı gönderirler. O mailde "bu siz değilseniz bildirin" tarzı bir bağlantı daha vardır. O şekilde engel olabilirsin ancak.
Dediğin gibi rastgele mail yazarak her yerde hesap açabilirsin ancak onay mailine tıklamazsan, hesabın bir süre sonra iptal edilir.
valla adam facebook açmış. onay filan gelmedi. instagram içinde. diğer hesap içinde. hiçbirinde onay gelmedi. belki başka yerlerde de açmıştır mail bile gelmemiştir belki..

hani hem pc de hesap açık hem telefonda hem tablette. bir mail gelse görürüm zaten.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
İlginç. Ben nerede hesap açsam onay için mail gönderiyorlar.
Örnek

516fdb99cef6c65530e6358f9905a96b.jpg

05c3c77afa7f9349c6f1f8a46b83415b.jpg

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
yok gelmedi. belki telefonla onaylamıştır. bana şifre yenileme mesajı gelince anladım zaten.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Mail adresinize bir bakarmısiniz yönlendirme filan var mı

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
yok gelmedi. belki telefonla onaylamıştır. bana şifre yenileme mesajı gelince anladım zaten.
Telefonla onaylamayı başkası yapamaz. Mail adresini girmişse mutlaka o onay senin mailine gelmesi lazım. Gelmiyorsa bir sorun var demektir.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Mail adresinize bir bakarmısiniz yönlendirme filan var mı
maile başkası girip yönlendirme yapmadıysa kendi orjinal ayarındadır ve yönlendirme yoktur diye düşünüyorum. ki başkasının gireceği kolay bir şifrede yok. yine de bakayım bir.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
maile başkası girip yönlendirme yapmadıysa kendi orjinal ayarındadır ve yönlendirme yoktur diye düşünüyorum. ki başkasının gireceği kolay bir şifrede yok. yine de bakayım bir.
Normalde e mail sallayarak Facebook açılıyor ama aktif olmuyor yanı arkadas filan ekleyemiyor diye biliyorum bunlari yapması icin mail adresinden gelen onay mailini yanıtlaması gerekiyor.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
Normalde e mail sallayarak Facebook açılıyor ama aktif olmuyor yanı arkadas filan ekleyemiyor diye biliyorum bunlari yapması icin mail adresinden gelen onay mailini yanıtlaması gerekiyor.
yok, telefon numarası ile de oluyor. çünkü mailde bir cep numarası vardı ve zibidinin anasının mı babasının mı ne telefonuydu. arayıp fırçaladaydım. şimdi o numarada yok tabi elimde. baya da kişi ekliydi.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Mail güvenlik ayarlarını gözden geçir. Mailine kendi telefon numaranı ekle.